Προς το περιεχόμενο

MacBook (iBook-intel)


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 995
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators
Πάντως και εγώ ρε παιδιά μένω με το π****ι στο χέρι... :(

Πήρα το ΟΚ απο γονείς για τα 1356Ε της κωλο Rainbow' date=' και μαθαίνω πως το MB θα είναι ετοιμοπαράδοτο απο την Rainbow (αλλά και απο άλλους resellers στην Ελλάδα απο μια γρήγορη ματιά του topic) αρχές - μέσα Ιουλίου.

Το θέμα είναι πως αυτή την περίοδο δουλεύω την πτυχιακή μου και το λαπτοπι θα μου έλυνε κυριολεκτικά τα χέρια...[/quote']

Δοκίμασες Systemgraph; Τα παιδιά φέρνουν τα Mac από Ευρώπη (κάτι είχα ακούσει για Γερμανία, δεν είμαι σίγουρος, δεν με απασχολεί).

 

Ασχετο, είχα ακούσει πως αν έπαιρνες mac απο την E.U. τότε η apple δεν σου αναγνώριζε εγγύηση. Αυτό ισχύει ή είναι ράδιο αρβύλα.[...]

Η Apple έχει διεθνή εγγύηση στα μηχανήματά της. Οπότε ισχύει η εγγύησή σου από χώρα ΕΕ.

Η Rainbow βέβαια δεν στην αναγνωρίζει, απ' ότι έχω διαβάσει. Αλλά η Apple την αναγνωρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το macbook είναι πολύ πρόσφατο προϊόν και ακόμα δεν έχουμε παραλάβει. Υπολογίζω περίπου 3 εβδομάδες από σήμερα, σύντομα όμως θα ανεβάσουμε τιμές για να παίρνουμε προπαραγγελίες.

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

System Graph Technologies

αυτη είναι η απαντηση που μου δόθηκε σε e-mail μου στη System Graph.(Τα παιδιά απαντησανε σε λιγότερο 1 ωρα ενω με τη RAINBOW εφαγα 3 ωρες στα τηλέφωνα).

Οποτε οσοι αντέχετε καλα κουράγια...εγω μαλλον παω για pc(μη βαρατε ολοι μαζι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα με τα mac πολυ παραγγελια πεφτει.

Στα pc laptops, συνηθως δεν εχει καθυστερησεις τοσο μεγαλες(μηνες). Και μιλω για ελλαδα.

Δηλαδη στα pc, γιναμε ευρωπη σε τιμες-και παραδοση, και στα mac ακομη δεν γιναμε ευρωπη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι οτι η Apple απο οσο γνωριζω, δινει προτεραιοτητα στα δικα της ανα τον κοσμο store (το ιδιο συμβαινει και στην Ιταλια, οπου στο site ειναι πιο γρηγορα διαθεσιμα απο ο,τι στα μαγαζια apple).

Μηπως οι καθυστερησεις στη χωρα μας οφειλονται στο γεγονος οτι ειναι reseller (ή οπως λεγονται);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο tsakaloutis82

γιατί;;; δεν είναι υποχρέωση τους να δουλεύουν όλα σωστά;; τι λέτε ρε παιδιά!! και 100 ευρώ μεταφορικά;;; με F-16 θα το φέρουν;;;

Αν είναι δυνατόν....

 

...και μένα δεν μου ρθε (δεν μου άρεσε) αλλά προτίμησα να το δω και να το πάρω (από κοντά, ιδίοις όμασι) παρά να μου το στείλουν (με courier) να το ανοίξω (το δέμα) και να δω τίποτα παράξενο (πχ χτυπημένο, καμμένα pixel) και να τρέχω (με τα πόδια) να αποδείξω (στην apple που μου το έστειλε ταχυδρομικά) ότι δεν είμαι ελέφαντας... τα μεταφορικά (που θα πλήρωνα) σίγουρα δεν είναι πάνω απο 10-15€... τα «άλλα» είναι που με τράβηξαν (ίσως εδώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω) και η απευθείας επαφή (να γνωρίσω τον καταστηματάρχη που το αγοράζω), μια και ακούγονται διάφορα (κουτσομπολιά για κακή εξυπηρέτηση) και για την Rainbow...

 

Καλύτερα τώρα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Telika ta palikaria stin Apple einai theoi!! Sto site elege 5-7 meres diathesimotita kai molis elava mail oti to laptop apestali!!!! Mesa se 3 meres!!! Leei oti to argotero mexri tis 6 tou mina tha exei erthei...alla etsi pos to pane to vlepo tin triti - tetarti na einai edo!! :D

 

To kako einai oti opote kai na to feroun den tha eimai edo kai tha prepei na tous paro tilefono gia na mou to feroun tin epomeni mera opote tou po ego... Mia mera perissotero xoris MacBook... ftou!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego ftaio pou mou to esteilan se 3 meroules ta paidia?? Kai exo tin entyposi oti ta stelnoun apo irlandia... Einai ligo akyro alla i apodiksi tou ipod nano otan eixe erthei elege apo irlandia... Ti na po... Vasika posos me endiaferei apo pou ta stelnoun... Ego ksero oti to nano irthe 3 meres afou to pariggeila me UPS...kai etsi tha erthei kai to MacBook logika :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα laptops της apple, τι κυκλο ζωης συνηθως εχουν, πριν αντικατασταθουν?

Απο την μεχρι τωρα εμπειρια των περασμενων χρονων, ποσο τα κρατα στη γκαμα της πριν τα αντικαταστησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρτάται από το τι θες.

ξαδέρφη μου πάντως έχει eMac μέχρι σήμερα και κάνει άνετα την δουλειά της (που περιορίζεται σε word και internet).

περιττό να πω ότι δεν έχει πάθει τίποτα και το έχει ΠΟΛΛΑ χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...