Προς το περιεχόμενο

MacBook (iBook-intel)


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

mhpws mporeis na mou peis pws a kataferes na to pareis tos fthna kai apo pou?koinos mporw kai egw?

 

Apla pragmata... Apple.de (pou exei para poly kales times) + Polytexneio Monaxou = 12% ekptosi se ola ta proionta...:D

 

Esy den mporeis ektos an sou doso ton kodiko kai to password mou kai an exeis kapoia dieuthynsi sti Germania na to steileis...:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 995
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators
Auto pou les poso sigouro einai?

To mighty mouse (auto me to periergo scroll koumpi sto meso) an thes to rythmizeis etsi' date=' oste otan kaneis klik sto deksi meros, to dexetai os deksi klik. Den einai vevaia 100% apotelesmatiko, alla gia no-gaming einai mia xara.[/quote']

 

Αν προσέξεις, το μέλος sotirisl έγραψε για το Apple Wireless Mouse και όχι για το Mighty Mouse.

 

Το Apple Wireless Mouse δεν έχει δεξί πλήκτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Genika den apantise kanenas poia i xrisimotita tou deksiou pliktrou sta MacOS?? Apo oso ksero den to xrisimopoioun...i kano lathos?? Giati windows den prokeitai na valo.....

 

Δεν είναι τόσο "απαραίτητο" όσο το αντίστοιχο δεξί πλήκτρο στα Windows αλλά κάνει δουλειές.

 

Δοκίμασε να πατήσεις option + mouse button. Έτσι εμφανίζεται το μενού του δεξιού πλήκτρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μολις μήλησα με rainbow. Καταρχην ως πρώτη εντύπωση πρέπει να πώ πως το τμήμα εξηπηρέτησης είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.Τηλεφ΄ψνησα 3 φορές περιμένοντας κάθε φορά αρκετά λεπτά στην αναμονή μέχρι να καταφέρω να με συνδέσουν με κάποιο αρμόδιο.

Η ερώτηση μου ήταν "το mac book είναι διαθέσιμο??" και η απαντησή τους ήταν πως θα είναι διαθέσιμο απο τον Ιούλιο στην ελληνική αγορά και μου πρότειναν να το παραγκείλω οσο μπορώ πιο γρηγορα μιας και ήδη υπάρχει μεγάλη λίστα αναμονής και παίζει να μην προλάβω την πρώτη παρτίδα.

Και σας ρωτώ.Περιμένεις τουλάχιστον μέχρι Ιούλιο η back to pc???

Να διευκρινήσω πως η ανάγκη για φοριτό υπολογιστή έχει γίνει επιτακτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gnomi mou pare to apo kapoio magazi ektos elladas kai min taleporise apo aytous tous achristous,aporia giati echoun tin antiprosopia akoma gia tin ellada

 

Chronos paradosis edo mesa se 24 ores ektos to macbook 3-5 imeres

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για το MacBook Pro που το παράγγειλα σε πωλητή της Rainbow στο Ηράκλειο μου είπαν παράδοση σε 4 μέρες... αλλά μου έκαναν μια άλλη μαγκιά... με χρέωσαν άλλα 100€ για στήσιμο και μεταφορικά, εγγύηση κατά την παράδοση ώστε όλα να δουλεύουν σωστά, καμμένα pixel κλπ κλπ... plus κάτι xtra... ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν αρκετά μαγαζιά που λειτουργούν ανεξάρτητα από την rainbow.

κοίτα λίγο πιο πάνω, έχουν αναφερθεί ονόματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσε στα χέρια μου το μικρό!!!

Κουκλί!!!

Δεν μου άρεσαν τα πλήκτρα, ενω η οθόνη αν έχει φώς απο πίσω γυαλίζει πολύ και καταντάει ενοχλητικό.

Κατα τα άλλα η πρώτη εντύπωση είναι πολύ καλή!Είναι μηχάνημα να το ερωτεύεσαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσε στα χέρια μου το μικρό!!!

Κουκλί!!!

Δεν μου άρεσαν τα πλήκτρα' date=' ενω η οθόνη αν έχει φώς απο πίσω γυαλίζει πολύ και καταντάει ενοχλητικό.

Κατα τα άλλα η πρώτη εντύπωση είναι πολύ καλή!Είναι μηχάνημα να το ερωτεύεσαι!!![/quote']

 

Καλοριζικο το μηχανημα...

Μια κλασσικη ερωτηση... απο θορυβο πως παει??

Τα ανεμιστηρια δουλευουν συχνα? Ακουγονται?? Θερμοκρασιες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί;;; δεν είναι υποχρέωση τους να δουλεύουν όλα σωστά;; τι λέτε ρε παιδιά!! και 100 ευρώ μεταφορικά;;; με F-16 θα το φέρουν;;;

Αν είναι δυνατόν....

 

...και μένα δεν μου ρθε αλλά προτίμησα να το δω και να το πάρω παρά να μου το στείλουν να το ανοίξω και να δω τίποτα παράξενο και να τρέχω να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας... τα μεταφορικά σίγουρα δεν είναι πάνω απο 10-15€... τα «άλλα» είναι που με τράβηξαν και η απευθείας επαφή, μια και ακούγονται διάφορα και για την Rainbow...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και μένα δεν μου ρθε αλλά προτίμησα να το δω και να το πάρω παρά να μου το στείλουν να το ανοίξω και να δω τίποτα παράξενο και να τρέχω να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας... τα μεταφορικά σίγουρα δεν είναι πάνω απο 10-15€... τα «άλλα» είναι που με τράβηξαν και η απευθείας επαφή, μια και ακούγονται διάφορα και για την Rainbow...

 

Μπορείς να το ξαναδιατυπώσεις γιατί δεν βγάζω άκρη από αυτά που λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και εγώ ρε παιδιά μένω με το π****ι στο χέρι... :(

Πήρα το ΟΚ απο γονείς για τα 1356Ε της κωλο Rainbow, και μαθαίνω πως το MB θα είναι ετοιμοπαράδοτο απο την Rainbow (αλλά και απο άλλους resellers στην Ελλάδα απο μια γρήγορη ματιά του topic) αρχές - μέσα Ιουλίου.

Το θέμα είναι πως αυτή την περίοδο δουλεύω την πτυχιακή μου και το λαπτοπι θα μου έλυνε κυριολεκτικά τα χέρια...

 

Ασχετο, είχα ακούσει πως αν έπαιρνες mac απο την E.U. τότε η apple δεν σου αναγνώριζε εγγύηση. Αυτό ισχύει ή είναι ράδιο αρβύλα.

Επίσης μήπως θα ήταν καλή ιδέα να κάνουμε κανένα chain mail και εδώ αλλά και στo helmug.gr, ώστε να μαζέψουμε 100 υπογραφές και να φίγει ένα μαηλ παραπόνων στην apple Αμερικής ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...