Προς το περιεχόμενο

linux 2d cad


gtroza

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...

firewalker

Καταρχήν καλώς όρισες. Στις εικόνες καλό φαίνεται, αλλά αν δεν το δοκιμάσει κάποιος...

 

μπορείς να το δοκιμάσεις!

http://www.mysharefile.com/v/9964869/gtroza.tar

 

ο κώδικας είναι μάπα, αλλά δουλεύει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

δουλεύει μια χαρά. Το βασικό του πρόβλημα είναι η έλλειψη documentation για να καταλάβεις τι συμβαίνει. Ακόμα δεν έχω βρεί από που δουλεύουν / ενεργοποιείς τα object snaps. όπως και να έχει θα το δοκιμάσω εκτεταμένα και θα επιστρέψω με παρατηρήσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι άχρηστος με τέτοιου είδους προγράμματα οπότε δεν θα είμαι καλός tester, όμως φαίνεται σοβαρή δουλειά, συγχαρητήρια! Όσο συμμάζεμα και να θέλει ο κώδικας, 8500 σειρές είναι 8500 σειρές :!: :-D :!:

 

Προτείνω να φτιάξεις ένα υποτυπώδες έστω documentation και να το δημοσιεύσεις στο http://sourceforge.net, θα το δοκιμάσει πολύς κόσμος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nske

ευχαριστώ!

έχω ένα υποτυπώδες help αλλά δεν θυμάμαι αν το είχα μέσα στο tar αρχείο

μέσα στις 8500 σειρές υπάρχουν πολλές επαναλήψεις μια και το δουλεύω συνέχεια (σχεδόν)

δεν είμαι προγραμματιστής. είμαι αρχιτέκτονας.

 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως πιθανοτατα ξέρεις υπάρχει μεγάλη ανάγκη για ενα open source cad προγραμμα σε unix/linux. Θα έλεγα να το βγάλεις στο sourceforge οπως λέει και και ο nske , πιθανότατα με μια άδεια ανοικτού κώδικα. Εκτός και αν θέλεις να βγάλεις χρήματα από αυτό, οπότε το πράγμα αλλάζει.

 

Όπως και να έχει θα καθήσω κάποια στιγμή να κοιτάξω και τον κώδικα, αλλά κυρίως τα χαρακτηριστικά του προγράμματος για να σου πω τι λείπει, τι δεν λείπει, τι χρειάζεται συμπληρώσεις κοκ.

 

Επίσης : Στην Αρχιτεκτονική του Βόλου, προσπαθούν ορισμένοι φοιτητές να πειράξουν τον κώδικα του qcad για να γίνει πιο εύχρηστο. Θα σε ενδιέφερε κάποιου είδους συνεργασία ? πχ σε κάποιο χρηματοδοτούμενο ερευνητικό πρόγραμμα ?

 

για περαιτέρω επικοινωνία dounas [at] gmail [dot] com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mave

θα σου στείλω pm ή θα επικοινωνήσω στην διευθυνση που μου έδωσες

το θέμα σηκώνει συζήτηση

 

ευχαριστώ για την πρόταση

χαιρετισμούς στον Φ. Ωραιόπουλο.

 

το θέμα δεν είναι τα λεφτά, αλλά το "γαμώτο" της "εξάρτησης"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...