Προς το περιεχόμενο

XGL Φοβερο!


ntg_net

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Παρατηρώ ότι κάποια προγράμματα όταν ανοίγουν δεν εμφανίζουν εικονίδια στα πλαίσια... Θα ψάξω γιατί κ θα σας αναφέρω :-)

 

Kapia apo tis ri8miseis pou xreiazete na doseis gia ton xgl server sou dimiourgei provlimata

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

emena ta brhke ola kai thn nvidia 6600gt to problhma einai omws oti bazei thn othonh se kapoia megalh analysh kai otan xekinaei tote mayrizei h othonh kai grafei:out of rage

pws tha to adimetwpisw?thelw poly na dw to grafiko toy peribalon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ikariwths, δεν είναι δύσκολο. Σε ubuntu/debian: sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

Στη λίστα με τις αναλύσεις βάλε την ανάλυση που ταιριάζει στην οθόνη σου. Πάντως δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος, ειδικά γιατί δε μου υποστηρίζει το tvtime και το mythtv απ'ότι διαβάζω έχει πρόβλημα... δοκίμασα να στήσω gnome σε chroot περιβάλλον με hoary, αλλά δε λειτούργησε.

Να διευκρινήσω: το τρισδιάστατο περιβάλλον είναι εντυπωσιακό!! Και για όσους δεν έχουν κάρτες τηλεόρασης το συνιστώ ανεπιφύλακτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν το kororaa είναι; δεν το χω κατεβάσει, ήμουν με ubuntu!! θα το κατεβάσω τώρα κ θα σου πω. ΟΚ, προς το παρόν: βλέπω ότι στο documentation του έχει μια εντολή για δώσεις αναλύσεις: chooseres δεν ξέρω πως λειτουργεί, φαντάζομαι όμως ότι λειτουργεί σε κονσόλα. αφού σηκωθεί το γραφικό περιβάλλον κ σου βγάλει τη μαυρίλα, βγες σε κονσόλα alt+ctrl+F1 F2 F3 . μπορεί να λειτουργεί κ το alt+ctrl+ + ή alt+ctrl+ - για να αλλάξει αναλύσεις! στην κονσόλα δώσε την παραπάνω εντολή. δοκίμασε αυτά, δες κ εδώ και πες μας τι έπιασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έτρεξα το kororaa 0.2 σε λαπτοπ amilo d με ati radeon 9700 1gb ram. πήγαινε μια χαρά χωρίς κολλήματα.

Πάντως να πω ότι δεν εντυπωσιάστηκα και πολύ. εντάξει έχει εφέ αλλά με τον καιρό δε νομίζω να σου κάνουν αίσθηση. ούτε νομίζω ότι είναι δύσχρηστο γιατί απλά αν βγάλεις τα εφέ είναι όπως ένα "συμβατικό" λειτουργικό.

Πάντως για όσους έχουν ati να πω ότι δεν δουλεύει η κονσόλα σε gnome περιβάλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα αναφέρει πρόβλημα xgl κ καρτών τηλεόρασης. το χει αντιμετωπίσει κανείς; βρήκα κάτι στο Gentoo wiki που ίσως λύσει το πρόβλημα, μπορεί κάποιος που χει στημένο το xgl να το επιβεβαιώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σε suse 10 σας έχει δουλέψει;;Υπάρχει κάποιο rpm ή πάω κάπου συγκεκριμένα για να το ενεργοποιήσω;;

 

suse=novell. το βιντάκι που είδα έτρεχε σε ενα τέτοιο σύστημα... κάπου θα έχουν οδηγίες... (μεταξύ μας: την απέφυγα την opensuse όταν ανακάλυψα τι τρομερό documentation είχε η ubuntu)

δες την ιστοσελίδα της opensuse κ πες μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...