Προς το περιεχόμενο

XGL Φοβερο!


ntg_net

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Dokimasa k gw shmera to prwi to live cd tou kororaa k einai ontws ekplhktiko! Se [email protected] me mia ASUS V9999(6800TD) phgaine sfaira. K de deixnei na trwei k polla resources.

To apogeuma 8a to dokimasw k panw ston Athlon XP 2100 me mia GF2MX440 na dw an 8a paixei...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Dokimasa k gw shmera to prwi to live cd tou kororaa k einai ontws ekplhktiko! Se [email protected] me mia ASUS V9999(6800TD) phgaine sfaira. K de deixnei na trwei k polla resources.

To apogeuma 8a to dokimasw k panw ston Athlon XP 2100 me mia GF2MX440 na dw an 8a paixei...

 

Με έναν Celeron @ 2.4 και την ίδια κάρτα γραφικών έπαιξα παρα πολύ καλά....Μην πω άνετα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι' date=' works as promised. Είναι πολύ εντυπωσιακό και δίνει πραγματική διαφάνεια παντού, ακόμα και στα video overlays :-)

Δε νομίζω ότι αυτός είναι λόγος για να αλλάξει κάποιος λειτουργικό. Αντίθετα, πιστεύω ότι αυτού του είδους τα εφέ γίνονται κουραστικά στην καθημερινή χρήση.

Για όσους θέλουν να το δοκιμάσουν: Kororaa Linux, LiveCD με XGL. Απαιτεί κάρτα nvidia ή ATI.

 

Μου αρεσε και αυτο.. μπορω να το κανω ομως install ή πρεπει να περασω

πρωτα στην κατηγορια LinuxPowerUser ? Αν ναι , πως? (και Link δεκτό):-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται εγκατάσταση (κακώς χρησιμοποίησα αυτή τη λέξη και μπέρδεψα κόσμο). Ετοιμάζεις το live cd θέτεις στο Bios σαν πρώτη συσκευή στο boot το cd-rom βάζεις μέσα το cd και φορτώνεις το λειτουργικό από το cd. Παίζεις μαζί του κι όταν βαρεθείς κάνεις επαννεκίνηση, βγάζεις το cd και φορτώνουν κανονικά τα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πολυ ωραια τα λες ... αλλα εγω θελω να το κανω κανω εγκατασταση και

να το εχω παντα, να το βαλω και αλλες εφαρμογες και να το φερω στα μετρα μου οπως το θελω.

LiveCD ειναι απλα για να βλεπεις , κατι σαν Test Drive , αλλιως αν ειναι να δουλευεις με CD γα**τω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τα παρών (v 0.1) δεν γίνεται να το εγκαταστήσεις

* This is not an installable version of Kororaa' date=' it is purely a Live CD.

If you wish to install Kororaa, please see here (Kororaa install does not yet have Xgl).[/quote']Εγώ έχω μια απορία.

Δεν μπόρεσα να βρω πως θα δημιουργήσω 2ο και 3ο virtual desktop ώστε να παίξω ανάμεσα τους. Θα το έβρισκα απλά δεν είχα πολύ χρόνο για ψάξιμο μιας κα το δοκιμάσα σε ένα φίλο, επειδή η γραφικών μου είναι παλιά.

Any help?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει στα repos του ubuntu για το dapper (6.04) και μπορείς από εκεί να το βάλεις και σε Debian.

 

Επίσης πρέπει να μπαίνει σε SuSE καθώς ουσιαστικά ξεκίνησε από τη Novell το project και λογικά αυτοί στο video παρουσίασης θα παίζουν με SuSE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ειναι μονο τα εφε ' date=' τοσο καλο rendering που ειδες αλλου ?

Σε mac ? mpaaa

Σε κανα silicon ..[/quote']

 

 

Σε mac ? mpaaa ??

 

Καλα λοιπον οκ , δοκιμασε σε ενα μακ το desktop manager και μας τα ξαναλες... :D

 

http://desktopmanager.berlios.de/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πρέπει να μπαίνει σε SuSE καθώς ουσιαστικά ξεκίνησε από τη Novell το project και λογικά αυτοί στο video παρουσίασης θα παίζουν με SuSE.

 

Στο video παίζουν με gentoo. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mages den anteksa otan eida afto to megaleio...Milame kano ipoklisi tapeina...Eimai xristis slackware kai mandriva...Mporei na ginei kati gia mena..?I tha me anagasoun na allakso dianomes ta paliomoutra me ta gamata kopla pou grafoun..?axxxxxxxxxxxxx,erotas to grafiko perivallon...Thelo na to stiso ki ego...Kapoios pou exei asxolithei,links me ta paketa kai ta loipa pou xreiazontai... POPOPOPO,Linux POWER gia akoma mia fora...;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...