Προς το περιεχόμενο

XGL Φοβερο!


ntg_net

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To video einai ontws entypwsiako.

Apoike' date=' se ti mhxanhma to exeis dokimasei?

Eimai se athlon xp 2100 me nvidia gf2 mx440 (m@l@k1a) k psinomai poly na to testarw..[/quote']

 

Το έχω δοκιμάσει σε 2 βαρβάτα μηχανήματα (P4 3.0 και Athlon64 αγνώστων λοιπόν στοιχείων), αλλά λογικά θα παίζει στο δικό σου. Δεν είναι και τεράστιο το φορτίο του rendering. Δοκίμασε με το kororaa.

 

@paredwse: Φυσικά και το expose (που είναι και το μοναδικό χρήσιμο πράγμα μεταξύ μας) είναι εμπνευσμένο από το OS X. Πλάκα μεγάλη έχει η "ρευστή" συμπεριφορά των παραθύρων όταν τα μετακινείς, καθώς και το ότι μπορείς να τα βάλεις πάνω στην ακμή του κύβου, να είναι δηλαδή ένα μέρος τους στη μία έδρα και ένα άλλο στην άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σε αυτο το μηχανακι επαιζε αψογα ...

SONY VAIO VGN-FE11S

15.4'' WXGA X-BLACK, NVIDIA GEFORCE 7400 256 MB, HDD 160GB, RAM 1GB DDR2, CAMERA, WI-FI

 

Ακομα καλυτερα και απο το βιντεακι..

Οποτε φανταζομαι σε desktop μηχανημα απλα θα πεταει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Transparency' date=' shadows, fading, zoom, τα εφφέ στο minimize, task switcher με live thumbnails, scale windows (που δείχνει όλα τα παράθυρα με το πάτημα ενός κουμπιού) παίζουν σε MacOS. Άνετα. Εγγενώς.

Sorry, τίποτα καινούργιο δεν είδα σε αυτά, τα κάνω και στον iMac μου.

 

To virtual desktop παίζει (όταν αλλάζεις user) στο MacOS. Χωρίς όμως μεταφορά folder από το ένα virtual desktop στο άλλο, στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι εντυπωσιακό.

 

Το video rendering είναι πολύ ωραίο, δεν γνωρίζω για άλλα συστήματα.[/quote']

 

 

Δυστηχως δεν εχω τυχη να δω τετοιο μηχανημα..και μαλλον θα αργησω

να δω γιατι οσο να ναι , επαρχια εδω (ποσα ατομα εχουν Η/Υ , και ποσα απο αυτα Mac)

Διαβαζω οτι ειναι πιο γρηγοροι 4x φορες απο τα παλια με IBM ? Αληθευει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Transparency' date=' shadows, fading, zoom, τα εφφέ στο minimize, task switcher με live thumbnails, scale windows (που δείχνει όλα τα παράθυρα με το πάτημα ενός κουμπιού) παίζουν σε MacOS. Άνετα. Εγγενώς.

Sorry, τίποτα καινούργιο δεν είδα σε αυτά, τα κάνω και στον iMac μου.

 

To virtual desktop παίζει (όταν αλλάζεις user) στο MacOS. Χωρίς όμως μεταφορά folder από το ένα virtual desktop στο άλλο, στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι εντυπωσιακό.

 

Το video rendering είναι πολύ ωραίο, δεν γνωρίζω για άλλα συστήματα.[/quote']

 

 

Το οτί τα κάνεις και εσύ στο mac με το MAC OS X το ξέρουμε.

Απλά τώρα τα είδαμε στο linux και μας αρέσαν. Και είναι Δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοια λειπουν απο το linux για να γινει ανταγωνισιμο στο desktop κομματι της αγορας.

Αντε λιγο ακομα και θα την κλεισουμε την που***** την μικρομαλακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατέβασα όλο το βίντεο, άλλα όσο έχω δει είναι πολύ...μούρη! Φυσικα δεν χρησιμοποιείς όλα όσα δείχνει καθημερινα, αλλά δεν είναι τελείως αχρείαστα...

 

 

Αυτό δηλαδή μπορώ να το περάσω στο Ubuntάκι μου? Έχω Celeron, 786mb ram και (σύντομα) μια ATI X1300...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοια λειπουν απο το linux για να γινει ανταγωνισιμο στο desktop κομματι της αγορας.

Αντε λιγο ακομα και θα την κλεισουμε την που***** την μικρομαλακη.

 

Ωστοσο ή εγκατασταση του ειναι πολυ δύσκολη και για καποιον που ξερει τις βασικες εννοιες.

Για αυτο το linux (και για αυτο μαλλον) ειναι τοσο πισω , και ολοι καταφευγουν

να τα δουν μονο στα Live CD στα οποια χανει το linux καθως καποιοι νομιζουν οτι ειναι πολυ καθυστερημενο λειτουργικο (λογω του οτι τα φορτωνει απο CD)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kai sto diko mou pc (Athlon XP 1800+ me 768 mnimi kai Ti4600-128mb) etrekse kanonika se 1024x768 analisi (oxi kai sfaira, isos exei na kanei ligo kai to live logo DVDRW).

Poly oraio, an kai de nomizo na voithaei na ginoume perissotero paragogikoi me tous ypologistes, apla allazei ligo i aisthisi kai i nootropia ergasias. Thetiko proson pantos...

 

(keyboard layout den katafera na prostheso gia ellinika, mallon yparxei bug)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...