Προς το περιεχόμενο

New MAC Mini Intel Dual Core!


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν το παρει στην αρχικη κλασσικη του εκδοση μπορει μετα στην συνεχεια να αναβαθμισει σκληρο ή / και μνήμη???

Ναι, μπορείς. Μόνο που θα σου μείνουν τα αρχικά 2x256MB στο χέρι μιας και έχει μόνο 2 memory slots.

 

Αν αλλάξεις και δίσκο, τον παλιό μπορείς να τον βάλεις σε εξωτερικό κουτί USB και να μην πάει χαμένος.

 

Το μόνο ιδιαίτερο στην όλη υπόθεση είναι πως το Mac Mini ανοίγει λίγο περίεργα (δεν έχει βίδες, το πάνω και το κάτω κομμάτι είναι κουμπωμένα μεταξύ τους). Πάντως υπάρχουν οδηγοί με εικόνες ή και βίντεο στο internet για το πως ακριβώς ανοίγει. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ο σκληρός δεν με πολυκαίει...μνήμη όμως θα χρειαστεί να αλλάξω κάποια στιγμή...προτείνετε να το παρω με 1gb κατευθείαν για να γλιτώσω τα έξοδα πιο μετά ή τα 512 "φαίνονται" καταρχήν αρκετά?

 

με βάση τα λεγόμενά σου θα πρέπει να αγοράσω μελλοντικά 2χ512 και θα μου μείνουν στο χέρι τα 2χ256...και εδώ θέτω το ερώτημα. αν παρω απο την αρχή 1gb θα μου κοστίσει +100,22+ΦΠΑ ευρώ, δηλαδη 119 περίπου ευρώ.

Αν πω οτι αγοράζω 2χ512 ddr2 pc5300 667mhz ποσο περίπου πάει??? Βασικά μπορώ να βρώ ενδεικτικές τιμές απλά δεν ξέρω αν οι μνήμες του mini είναι οι γνωστές που παίρνουν όλοι οι άλλοι υπολογιστές ή έχουν άλλον τύπο διαφορετικής σχεδίασης (π.χ. μικρότερο φυσικό μέγεθος οπως οι μνήμες των laptop).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνει SODIMMs (δηλαδή τα ίδια ακριβώς με τα laptops)

 

ouch....κριμα γιατι το desktop μου φοραει ddr2 pc5300 667...........ακριβως τα ιδια specs...τσαμπα χαρηκα...

 

τεσπα...εχεις καποιο site που μπορω να δω τιμές αν τελικά αποφασίσω να κάνω την αναβάθμιση μετά την αγορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...