Προς το περιεχόμενο

New MAC Mini Intel Dual Core!


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα, δε μπορεί να είμαι ο μόνος που έχει πάρει mac από Ελλάδα! Προσωπικά είμαι αισιόδοξος και πιστεύω ότι όταν με το καλό έρθουν τα νέα mac intel (γενικά mini, imac, macbook whatever) θα δούμε πολύ καλές προσφορές από τους μεταπωλητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators
Έχω την εντύπωση πως ούτε στα παλιά έκανε customize. Αν δεν κάνω λάθος έφερναν μόνο τα στάνταρ μοντέλα... :(

 

Στα παλιότερα μοντέλα (όπως πχ το iMac G5 ή το παλιότερο Mac mini) έχει ακόμα επιλογή για customize. Παλιότερα βέβαια πατούσες [Λεπτομέρειες] και μπορείς να προσθέσεις μνήμη, να αλλάξεις σκληρό δίσκο, να προσθέσεις bluetooth ή Airport Extreme (σε όσα δεν έχουν) κλπ.

Τώρα βλέπω ότι οι επιλογές για customization είναι πολύ λιγότερες...

 

Στον PowerMac υπάρχει ακόμα επιλογή αλλαγής σκληρού, προσθήκης μνήμης και αλλαγής κάρτας γραφικών.

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να βρεις κατάστημα που θα σου το στείλει εδώ στο ελαδιστάν! Πχ το amazon που έχει καλές τιμές και είναι και αξιόπιστο δε στέλνει hardware Ελλάδα!

Από την άλλη προσωπική μου άποψη πάντα πάρε το η από fnac η από multirama. Από εκεί θα πάρω και εγώ το δεύτερο μου mac...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλω το μινι στην lcd μου, με hdmi, θα βλεπω τελεια ποιτητα dvd ή καλύτερα να παρω ενα καλο dvd player????

 

το ρωταω γιατι η συνδεση του μινι με μια lcd με ασυρματο πληκτρολογιο + ποντικι μετατρεπει το μινι σε ενα εξαιρετικο media center και παραλληλα σου δινει την δυνατοτητα να δουλευεις με τον υπολογιστη σου ανετος απο τον καναπε σου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε gremlin πιστεύω ότι θα έχεις τέλεια ποιότητα στα απλά DVD...

 

 

λες ε???...γιατι αν ειναι να δωσω 400 ευρα για ενα καλο dvd player και με 700 παιρνω ενα mac που θα μου δωσει εκτος του dvd player (με ιδια ποιοτητα) και χιλια δυο αλλα πραγματα δεν το σκεφτομαι καν!!!!

 

επισης να πω πως σημερα ειδα οτι στην rainbow υπαρχει πλεον δυνατοτητα παραμετροποιησης του mini!!!!

πατωντας λεπτομερειες στο mini duo core εχουμε τα εξης καλουδια:

 

http://www.applestore.gr/cgi-bin/WebObjects/RWApp.woa/4/wo/uOxzWkrxstUa1e1AWe6SyM/3.0.5.17.5.9.0.1.0.0.0.0.0.13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να κανετε μια αρχικη συγκριση τιμων σας λεω τις τιμες που βγηκανε για το mac mini που με ενδιαφερει το οποιο ειναι το duo core με μοναδικη αναβαθμιση 1gb RAM και wireless kb+mouse.

 

Rainbow τελικη ΜΕ ΦΠΑ και μεταφορικα: 1170,33 ευρω (τα μεταφορικα ειναι 8,5+φπα)

Applestore US τελικη: 998 δολλαρια περίπου 840 ευρώ

Applestore UK τελικη ΜΕ VAT (φορος): 739 λοιρες, δηλαδη περιπου 1080 ευρω

 

κερδισε μακραν το αμερικανικο αλλα ποιος τρεχει αμερικη..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

κερδισε μακραν το αμερικανικο αλλα ποιος τρεχει αμερικη..............

 

Στο αμερικανικο shop λοιπουν οι φοροι, γιατι αλλαζουν απο πολιτεια σε πολιτεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση ισως και χαζη.

 

απο την παραγγελια μπορει κανεις να βαλει παραπανω μνημη και σκληρο.

 

αν το παρει στην αρχικη κλασσικη του εκδοση μπορει μετα στην συνεχεια να αναβαθμισει σκληρο ή / και μνήμη???

 

εμενα βασικά μόνο η μνήμη με ενδιαφέρει...απο σκληρους να ειναι καλα οι εξωτερικοι, ο σερβερ μου κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...