Προς το περιεχόμενο

New MAC Mini Intel Dual Core!


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

BILLDANOS: Δεν ειπα οτι 8α υποκαταστισει τους G5 , απλος λαθος διατυπωση δικια μου που εγραψα στος τελος περι G5.

Παντως για ελαφριες δουλειες καλος ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

1) Η κάρτα γραφικών (που δεν έχει δηλαδή) είναι απαράδεκτη' date=' 64 mb shared ούτε στο πιο φτηνό laptop δεν βρήσκεις πιά.

[/quote']

 

όντως αλλά όπως είπε και ο georgeadams,σε σχέση με την 9200 είναι μια χαρά.

 

3) Από ότι κατάλαβα δεν έχει 5.1 ήχο (αδιανόητο)

 

υποστηρίζει :) (αν και δε το βρίσκω τώρα)

 

4)Έπρεπε και το "φτηνό" να έχει superdrive

 

Μη ξεχνάς ότι μιλάμε για entry level μηχάνημα...

 

5) O 1,5 Pentium M πόσο ταχύτερος είναι από τον 1,24 G4; Ιδίως στις εφαρμογές που απαιτούν Rosetta...

 

Ο 1.5 μη ξεχνάμε έχει 2MB cache και 667FSB.

 

Σίγουρα για το Rosetta θα έχει ένα performace hit αλλά πιστεύω πιο πολύ λόγω μνήμης (shared).

 

Συμπέρασμα: Ακόμα δεν κάνει για media center pc καθότι είναι αδύναμο (bye bye HDTV), με κάρτα γραφικών που καλύτερα να μη την χαρακτηρίσω...

 

όταν λες "bye bye HDTV" τι εννοείς? γιατί από άποψη ανάλυσης

DVI video output to support digital resolutions up to 1920 by 1200 pixels

 

από άποψη HD video ναι. Εκεί με χάλασε και μένα η integrated...

 

Είναι ακριβό (μήπως έδατε πόσο κάνει ένα laptop με Pentium M 1,6 που είναι και comple).

 

Πόσο κάνει αλήθεια? :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

600 δολάρια όχι ευρώ, το μικρό! Το πόσο θα κάνει εδώ θα το δούμε στις 3-3 (σύμφωνα με την rainbow).

Αν είχε μια χ1300 128 mb που και υποστηρίζει HD video και είναι φτηνή (πόσο παραπάνω είναι το κόστος κατασκευαστή από την Intel?) καθώς και έναν λίγο καλύτερο δίσκο (και σε ταχύτητα και σε χωρητικότητα), θα χτύπαγα ένα αύριο...

Το 5.1 για τον ήχο το διάβασα και εγώ κάπου αν και όχι σε επίσημο site! Είναι ευπρόσδεκτη προσθήκη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

auto pou paratiro einai oti edo prota lete auta pou lete kai meta isos kanete ton kopo na deite ti simvenei parte auta ta dio link kai meta pite tis gnomes sas giati einai ntropi na milame afthereta kai na leme oti theloume!!!!!!!!!!

 

http://www.apple.com/macmini/accessories.html

 

 

http://zdnet.com.com/1606-2-6044210.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει 800-850 Euro περίπου

 

:) αν μας πεις/δείξεις συγκεκριμένα και πόσο "κομπλέ" είναι ίσως να μπορέσουμε να συγκρίνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ψηλοχαζεψα με την παρουσιαση!!!!φοβερο φαινεται και γιαυτο θα κανω την εξης ερωτηση.

 

δεδομενου οτι εχει dvi μπορει να συνδεθει ψηφιακα με την lcd τηλεοραση μου. Απο εκει και περα, μπορει να συνδεθεί στόν ασύρματο ρουτερ μου και να δει τα shares μου είτε στον windows desktop μου είτε στο linux server μου???Δηλαδη θα μπορώ μεσω wifi να δω τις ταινιες μου, να ακουσω mp3 και να δω φωτογραφιες στην lcd μεσω του μινι (εκτος των υπολοιπων υπηρεσιων που θα μου παρεχει σαν ενας πληρης υπολογιστής)????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 5.1 για τον ήχο το διάβασα και εγώ κάπου αν και όχι σε επίσημο site! Είναι ευπρόσδεκτη προσθήκη!!

Εφ' όσον έχει Digital Audio Out, είναι λογικό να υποστηρίζει 5.1. Αλλά δεν χρειάζεται να στηριχθείς στο λόγο μου, μπορείς να το δεις και εδώ: http://www.apple.com/macmini/accessories.html

Audio

Mac mini easily connects to most home stereos with the right cable:

 

.

 

.

 

Απο εκει και περα, μπορει να συνδεθεί στόν ασύρματο ρουτερ μου και να δει τα shares μου είτε στον windows desktop μου είτε στο linux server μου??? Δηλαδη θα μπορώ μεσω wifi να δω τις ταινιες μου, να ακουσω mp3 και να δω φωτογραφιες στην lcd μεσω του μινι (εκτος των υπολοιπων υπηρεσιων που θα μου παρεχει σαν ενας πληρης υπολογιστής)????????

Ναι, μια χαρά και πολύ εύκολα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για παράδειγμα:

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.907654

 

και μπορεί να του ρίχνει το mac mini σε επιδόσεις αλλά είναι comple όπως και να το κάνεις και πιο φτηνό

 

 

looooooooooooooooooooooooooool!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη που ενοχλω αλλα ειμαι περιεργος. Μπορει και να μην βλεπω καλα , αλλα το παραπανω link αφορα laptop. Ποια ειναι η συγκριση?

Ρε τι τραβαμε. Απο ποτε το mac mini εγινε laptop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...