Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Canon BJC-3000


NoD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω εγκαταστήσει cups και από τον printing manager του KDE ακολουθώ όλα τα βήματα, αλλά όταν προσπαθώ να εκτυπώσω την test page έχω το παρακάτω μήνυμα λάθους:

>Error:

   client-error-not-possible

Το έψαξα λίγο, αλλά δεν βγάζω άκρη. Καμμιά ιδέα ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη μου πηγή ήταν το linuxprinting.Επίσης έχω βάλει το gimp-print,τον εκτυπωτή τον βλέπει κανονικά σε usb θύρα αλλά όταν προσπαθώ να εκτυπώσω παίρνω αυτό το αναλυτικότατο σφάλμα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη μου πηγή ήταν το linuxprinting.Επίσης έχω βάλει το gimp-print,τον εκτυπωτή τον βλέπει κανονικά σε usb θύρα αλλά όταν προσπαθώ να εκτυπώσω παίρνω αυτό το αναλυτικότατο σφάλμα. :P
Μα δεν φτανει το να φαινεται ο εκτυπωτης, θελει και configuration.

Εναν canon i350 πχ τον βλεπει μια χαρα, αλλα δεν υπαρχει driver για αυτο το μοντελο και κανενας αλλος driver απο την λιστα canon δεν εξυπηρετει.

Επομενως δεν δουλευει.

 

Οσο για τον εκτυπωτη σου, οι εναλλακτικοι drivers που αναφερονται στο linuxprinting δηλ. BJC 6000 και BJC 600, δουλευουν για τους περισσοτερους. Ειναι κριμα να μην δουλευουν για σενα και αδυνατω να καταλαβω σε τι μπορει να οφειλεται. Εχεις δοκιμασει ολα τα αλλα συστηματα printing;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχω δοκιμάσει τίποτα άλλο,αλλά δεν έχω εξαντλήσει και το ψάξιμο με το cups.

Aν έχει πάντως κανείς ιδέα για το σφάλμα που έχω ας ποστάρει,αν βγάλω άκρη θα ποστάρω.Ευχαριστώ για τα replies.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...