Προς το περιεχόμενο

yparxei kanenas me 64bit linux eggatestimeno??


darkthan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yparxei kanenas me 64bit linux eggatestimeno??

 

Arxika exo ena intel dual core kai mexri stigmis exo dokimasei to Slamd64

an kai katebazo to 10.2d pou ebgalan giati eixe problima me to ext2-3 pano stin eggatestasi.

Exei dokimasei kaneis kamia alli distro ??? Entiposeis,problimata?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω εγκατεστημένο 64-bit Gentoo Linux πάνω σε AMD Athlon X2...

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το σύστημα και την απόδοσή του (reiser4 εδώ :D ) και ελάχιστα προβλήματα μού έχουν εμφανιστεί μέχρι τώρα, όπως τα Flash σε web sites ή το web radio με τον mplayer. Παιδεύτηκα αρκετά με αυτά, αλλά στο τέλος τα κατάφερα και παίζουν όλα μια χαρά.

 

Και όσον αφορά τις 32-μπιτες εφαρμογές που θέλεις τυχόν να τρέξεις, και πάλι δεν θα έχεις πρόβλημα αν εγκαταστήσεις τις κατάλληλες βιβλιοθήκες εξομοίωσης... Εγώ προσωπικά τρέχω άνετα το OpenOffice.org 2 σε 32 bit και παλιότερα έτρεχα Firefox και mplayer σε 32 bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομοίως, gentoo σε Athlon64.

Όλο σε unstable αρχιτεκτονική ~amd64.

Ελάχιστα προβλήματα, τα περισσότερα λόγω του ιδιότροπου motherboard με chipset της ΑΤΙ. Σαφως, τουλάχιστον 20% πιο γρήγορο σε σχέση με το 32 bit, που το εχω σε άλλο partition στον ιδιο υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

katebazo kai ta dio gia dokimi giati me to slamd 64 panta kati ginete kai ..... o dias

 

genika yparxei emulator gia tis 32bites efarmoges toulaxiston ayto ida kai stin eggatastash tou slamd..

 

me intel dual core kaneis ??????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι κατά των 64bit διανομών γιατί έχουν προβλήματα στα επιμέρους προγράμματα και δεν έχει και τόσο μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα του συστήματος. Για παράδειγμα υπάρχει πρόβλημα με το open-office που για εμένα ήταν αρκετά σημαντικό, η δυσκολίες στην εγκατάσταση του flash plugin και άλλα που δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή αλλά τα συναντούσα στην πορεία. Οπότε η άποψή μου είναι ότι αν θέλετε να αποφύγεται κάποιους πονοκεφάλους καλύτερα όχι 64bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα

 

Χρησιμοποιώ Fedora 7 και Debian Etch 64bit.

Όσον αφορά την απόδοση δεν μπορώ να πω ότι έχει διαφορές.

Κάποια μικροπροβλήματα με flash και java,όμως αντιμετωπίσιμα.

 

Κατά τα άλλα όλα μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα εγω χρησιμοποιω τωρα ubuntu 7.04 64bit και εκτος απο το flash player δεν εχω αντιμετωπισει αλλο προβλημα ,πριν λιγο καιρο ειχα δοκιμασει και SAMBAYON 64bit powered by GENTOO αλλα λογω δυσκολιας το αλλαξα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Debian Etch σε 4200+ Χ2 64bit και Scientific Linux Cern 44 σε 3800+ X2 64bit. Μεχρι τώρα όλα μια χαρά. Το SLC τρέχει σε VM ένα User Interface και το Debian είναι Storage Server με RAID5. Πρόβλημα μέχρι τώρα κανένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...