Προς το περιεχόμενο

ΕΡΤ digital


bchris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 361
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

to kilkis einai 40 xiliometra apo 8esaloniki, ousiastika einai proastio ths, den xerw vevea an uparxei shma, 3erei kaneis pos mporoume na ma8oume ?

 

EDIT: asxeto ala molis eida pos eisai apo petroupoli, an apo to septemvrio pieis kana poto ston aera pies ena k gia mena... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδια μου χαρησανε σημερα ενα αποκωδηκοποιητη skymaster χωρις τις οδηγιες ομως..μιας και ειμαι ασχετος μπορειτε να μου πειτε τι χρειαζετε να συνδεσω εκτος απο το scart στην tv μιας και ειμαι ε ν τ ε λ ω ς ασχετος με το αθλημα..???:neutral:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει το καλώδιο της κεραίας να περάσει πρώτα απο τον δέκτη και μετα με ένα άλλο να πάει στην τηλεόραση.

Μετά κάνε ενα scan και είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήρα σήμερα ένα daewoo δέκτη, τον συνδεσα σωστά, αλλά δυστυχώς όταν κάνει scan δεν βρίσκει τίποτα...ξαναλέω ότι έσω κάνει σωστή σύνδεση...τι μπορεί να φταίει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να ψάξεις χειροκίνητα, κανάλι 48 ή συχνότητα 690MHz, παίξε και με τα FEC και G.I. αν μπορείς να τα επιλέξεις από τον daewoo σου (δυστυχώς δεν θυμάμαι τις τιμές τους, έχουν αλλάξει πολλές φορές από τότε που πρωτοξεκίνησαν!). Αν δεν πιάσεις και έτσι, προφανώς δεν έχεις καλή λήψη στην περιοχή σου (Ραφήνα? ).

Ελπίζω να φτιάξει όμως σύντομα γιατί έρχονται τα καλά... ΝΒΑ ας πούμε :) Επιτέλους θα δούμε αγώνες σαν άνθρωποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx 8a dokimaso, an k apo oti eida sto daewoo den prepei na exei tetoies epiloges.meno kai rafina alla to daewoo to exo sthn nea kifisia...pantos, ola 0 ta exei..kai shma kai bandwidth....xanakano mia prospa8eia shmera, allios to pao piso mhpos einai problhmatikos...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να φτιάξει όμως σύντομα γιατί έρχονται τα καλά... ΝΒΑ ας πούμε :) Επιτέλους θα δούμε αγώνες σαν άνθρωποι.[/color]

 

 

Καμια βελτιωση στην ποιοτητα θα δουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βελτίωση στην ποιότητα δεν έχω ακούσει κάτι και μάλλον αυτή τη στιγμή πιο πολύ τους ενδιαφέρει να αυξήσουν το ποσοστό κάλυψης στην Ελλάδα. Οι αγώνες του Ολυμπιακού θα μεταδίδονται σε μαγνητοσκόπηση από το σπορ+ (λόγω διαφημίσεων στη ΝΕΤ) ενώ φυσικά η Αθλητική Κυριακή δεν εχει λόγο να μεταδίδεται και ψηφιακά, άλλωστε εκείνες τις ώρες παίζουν και τα ξένα πρωταθλήματα που έχει πάρει το σπορ+ (Σκωτία, Championship Αγγλίας, Ολλανδία, Πορτογαλία κλπ).

 

Όσο δεν υπάρχει σαφές καθεστώς για την επίγεια ψηφιακή και μέχρι η ΕΡΤ Ψηφιακή να οργανωθεί διοικητικά (δεν είναι καν γνωστό αν θα γίνει θυγατρική της ΕΡΤ ή όχι), οι παιδικές ασθένειες θα συνεχίσουν να μας ταλαιπωρούν όλους, υπομονή. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν πολλοί διοικητικοί (πόσο μάλλον τεχνικοί) που να ασχολούνται αποκλειστικά με την ΕΡΤ Ψηφιακή ενώ οι υπόλοιποι που έχουν "επιφορτισθεί" και τα ψηφιακά αντιμετωπίζουν άλλου είδους προβλήματα αυτόν τον καιρό, τεχνικής φύσεως (κυρίως με τη ΝΕΤ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά γνωρίζω αρκετούς...καμμένους που έχουν πάρει αποκωδικοποιητή μόνο και μόνο για τα ξένα πρωταθλήματα ποδοσφαίρου, ώστε να μπορούν να βλέπουν κάποιους από τους αγώνες που παίζουν στο στοίχημα (κυρίως τα ντέρμπι, γιατί όταν λέμε π.χ. "Πορτογαλικό πρωτάθλημα" είναι προφανές ότι δεν θα μεταδίδονται 7-8 αγώνες την εβδομάδα αλλά μόνο οι πιο σημαντικοί, της Πόρτο, της Μπενφίκα, της Σπόρτινγκ Λισαβώνας κ.ο.κ)

 

Είναι πολύ σημαντικό ότι δίνεται έμφαση στο αθλητικό κανάλι γιατί θα έχει γεγονότα "κράχτες" που θα τραβήξουν πολύ κόσμο (π.χ. τους μισούς αγώνες του ΝΒΑ, τους άλλους μισούς τους έχει ήδη το NOVA). Ως γνωστόν η ΕΡΤ θα δαπανήσει φέτος γύρω στα 50 εκατομμύρια ευρώ μόνο για τα δικαιώματα κάλυψης των αθλητικών γενονότων (τα 37 για τα αναλογικά κανάλια και τα υπόλοιπα 13 μύρια για το σπορ+). Ενώ συνολικά για την ΕΡΤ Ψηφιακή θα διατεθούν γύρω στα 33-35 εκατομμύρια ευρώ. Με τέτοια ποσά αποκλείεται να μην πάει καλά το πράγμα(υποτίθεται ότι θα υπάρξει η ορθότερη δυνατή διαχείριση).

 

Επίσης πολύ σύντομα θα ξεκινήσουν και αρκετές 16:9 μεταδόσεις στο σπορ+, ήταν να παιχτεί έτσι και το Mundobasket (οι Ιάπωνες το στέλνουν 16:9) αλλά δεν ξέρω για ποιό λόγο αναβλήθηκε μέχρι νεωτέρας και τώρα πια δεν μένουν πολλές μέρες μέχρι τη λήξη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πολύ σύντομα θα ξεκινήσουν και αρκετές 16:9 μεταδόσεις στο σπορ+

 

Σιγουρα, κατα το 2012...

 

ήταν να παιχτεί έτσι και το Mundobasket (οι Ιάπωνες το στέλνουν 16:9) αλλά δεν ξέρω για ποιό λόγο αναβλήθηκε μέχρι νεωτέρας και τώρα πια δεν μένουν πολλές μέρες μέχρι τη λήξη του.

 

Ελα μωρε και τι ξερουν οι Γιαπωνεζοι τωρα απο τηλεοραση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...