Προς το περιεχόμενο

ΕΡΤ digital


bchris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 361
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όλα κι όλα, ο Αλέκος είναι όλα τα λεφτά. Μόνο αυτός έμεινε από την παλιά dream team (με Σεφτελή, Γερακάρη κλπ), μην τον χάσουμε κι αυτόν. Μουντιάλ χωρίς Θεοφιλόπουλο δε γίνεται. Πάλι καλά που δεν πήγε κι αυτός να γίνει...ευρωβουλευτής. Όπως δε γίνεται και CH-L χωρίς Σωτηρακόπουλο να μας σκοτίζει με το τι έγινε στον αγώνα Αμβούργο-Δυναμό Βιέννης το 1962 που έπαιζε ο τρίτος ξάδερφος αυτουνού που έβαλε το γκολ πριν λίγο (μα τι λέω, όποτε σπικάρει ο Σωτηρακόπουλος πάντα 0-0 λήγει...) Γούστα είναι αυτά κύριοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ παρουσιάσανε αυτό το έκτρωμα έκπομπή για μουντιάλ μωρέ... τους σπορκαστερς θα αλλάζανε;

 

Όλοι οι ασχετοι με τη μπάλα να σχολιάσουν μουντιάλ...γιατι αμα δε μάθεις

ποιόν ποδοσφαιριστή θα ήθελε η κάθε κοκότα να της βάλει γκόλ, αν δέν

ακούσεις κάτι άσχετες γτπ φάρσες, και δε ξέρεις που πάει κ κάθεται ο ερμής

στη Βραζιλία να παίξεις στοίχημα, τότε πώς θα πείς οτι είδες μουντιάλ;

...τι να λέμε τώρα.

 

Ή μάλλον τι να λέμε Tora-Tora-Tora...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εκπομπή είναι όντως μετριότατη και οι βαθύτεροι λόγοι που βγαίνει αυτό το πράγμα στο αέρα έχουν προκαλέσει πολλά γέλια και σχόλια στους κύκλους της ΕΡΤ, τα οποία καλύτερα να μην τα μεταφέρω κι εδώ. Να τους κόψουν δεν νομίζω, παρ'ότι δεν κάνουν νούμερα, οπότε υπομονή μέχρι να τελειώσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έννοια σου αδερφέ και οι αθλητικογράφοι της ΕΡΤ ακριβώς το ίδιο πράγμα με σένα λένε. Αλλά σε κάποια πράγματα φαίνεται δεν τους πέφτει λόγος και τελικά βλέπουμε Λάλα-Ταγματάρχη. Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να γίνει στο spor+ (και σίγουρα θα γίνει στο μέλλον) αλλά προς το παρόν δεν υπάρχει η δυνατότητα. Γιατί χρειάζονται έξτρα studio γι'αυτή τη δουλειά και θα αργήσουν να τα χτίσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς σας βρήκα παιδιά!(νέος στο forum :-D )

Ξέρει, μήπως, κάποιος τι γίνεται με Βόλο;Θεωρητικά πιάνει στη συχνότητα 53 από Πήλιο. Έχω, όμως, τον αποκωδικοποιητή Technisat DigiPal 2 και στην συγκεκριμένη συχνότητα μου έχει Signal Level 50-55 (σε άλλα κανάλια έχει καλύτερο - αλλά το max είναι το 65) και Signal quality κολλημένο στο 0 σε όλα τα κανάλια! :cry: :cry: :( :cry:

Τι μπορεί να φταίει;(Η συνδεσμολογία είναι σίγουρα σωστή..) :confused:

Μου φαίνεται σαν να γίνεται κάτι με το σήμα..

Έχει κάποιος από Βόλο καταφέρει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως γινεται ενω υπαρχουν στην ΕΡΤ ανθρωποι που και ξερουν και ενδιαφερονται (οπως ο φιλος nzeppos ή ο κ. Πορτοκαλης της Τεχνικης Υπηρεσιας της ΕΡΤ, ο οποιος εδειξε γνησιο ενδιαφερον και επαγγελματισμο απαντωντας στα παραπονα που εγιναν μεσω e-mail απο αλλο φορουμ σχετικο με Home Theater) τα αποτελεσματα να ειναι τοσο τραγικα...

 

Εβλεπα δορυφορικα μερικους αγωνες και μετα γυρναγα στην ΝΕΤ και μου ερχοταν να βαλω τα κλαμματα! Ενταξει το 16:9 ειναι προχωρημενο για την Ελλαδα, αν και αυτο σηκωνει πολυ συζητηση. Αυτο το ψευτο-14:9 ποιους εξυπηρετει? Αν εχω τετραγωνη οθονη εχω μπαρες πανω-κατω, αν εχω wide εχω μπαρες γυρω-γυρω!! Ημαρτον!

 

Και η θολουρα? Το original σημα ειναι κρυσταλλο, οτι zoom και να του κανεις δεν δικαιολογειται τετοιο χαλι. Ειναι σαν να παιρνουμε εικονα απο καμερα που βιντεοσκοπει τηλεοραση! Επισης η εικονα ειναι συμπιεσμενα ως προς τον κατακορυφο αξονα, η μπαλα δεν ειναι στρογγυλη αλλα σαν ξαπλωμενο πεπονι.

 

Για τις περιγραφες και (ειδικα) αυτην την εμετικη εκπομπη δεν θα πω τιποτα γιατι θα πεσει ban απο τους administrators. Παντως Χορταρεα δεν περιμενα να δω στην κρατικη ουτε ως (πολυ προχωρημενο) αστειο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια Bravia πάντως που δοκίμασα να το δω σε smart mode, πρακτικά "έτρωγε" τις μπάρες πάνω και κάτω και άφηνε την υπόλοιπη εικόνα άθικτη, δεν ήταν άσχημο. Εγώ πάντως παιδιά προσπάθησα, είπα στους παραγωγούς που ασχολούνται με το πρόγραμμα να παίξει 16:9 μόνο στην ψηφιακή και δεν προχώρησε η υπόθεση.

 

Από τεχνικής όμως άποψης για τις παρατηρήσεις που κάνετε είναι περίεργα τα πράγματα, οι μεν τηλεθεατές θέλουν να δουν υψηλή ποιότητα, οι δε τεχνικοί αυτή τη στιγμή αντιμετωπίζουν ένα σωρό άλλα προβλήματα, εντελώς διαφορετικής φύσης που δεν είναι επί του παρόντος (μιλάω για τα ψηφιακά, για τη ΝΕΤ δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται). Φίλε SupaCoopa, στείλε μου σε παρακαλώ σε ένα pm κάποια links για το άλλο φόρουμ που είπες, να δω σε τι απάντησε ο Πορτοκάλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To thema einai na afisoun to shma 16:9 opws to pernoun. Sta 14:9 oloi einai dysarestimenoi. K den yparxei k logos. An epeze sta zontana 16:9 oi 4:3 TV apla tha eixan ligo parapanw mayro plaisio.

Ti agorazoume 16:9 TV sthn ellada? Mono gia DVD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...