Προς το περιεχόμενο

ΕΡΤ digital


bchris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Egw phra syndesh DSL apo to media markt ths forthnet pou eixe prosfora me to paketo kai ena apokodikopoihth gia na vlepeis ta pshfiaka ths ERT.Sas plhroforw oti den exw kanena provlhma,ta vlepw pentaka8ara kai ektos apo ta 3 pou proanafer8hkan vlepeis kai to RIK to kypriako.Agorasa ek twn ysterw ena kainourgio apokwdikopoihth gia ton pe8ero mou apo to praktiker kai ton plhrwsa 69.90 euro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 361
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ξεκινησα και εγω να παρω καποιον επιγειο ψηφιακο αποκωδικοποιητη μηπως δω καλυτερα το μουντιαλ και ψαχνωντας στο internet βρηκα οτι συμφερει να παρω καλυτερα ενα combo (επιγειο + δορυφορικο δεκτη μαζι) σε τιμες που ξεκινανε απο 120ευρω.

Εχω καταληξει ή στον VISIONNET 7000 combo (τον βρισκω απο 145-200 ευρω) ή τον digitalbox 1C (τον βρισκω απο 120-150 ερω).

Καποιοε απο εσας μηπως τους ξερει και εχει κατι να προτεινει;

 

Ερωτηση 2.

Ψαχνωντας (ως ασχετος με την δορυφορικη) διαβασα για τα UCAS, τα modules, decryptions, κλπ. Καποιος που ξερει απο αυτα μπορει να μου εξηγησει τι ειναι αυτα και πως δουλευουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαινε στο forum του adsl στο θέμα δορυφορική τηλεόραση στο Pc θα τα μάθεις όλα . όπως και στο satleo.gr sdtv.gr

με την πάτρα τι γίνεται μπορώ να χαρώ το ψηφιακό σήμα να δω και γω να μην πάρω άδικα δέκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησε σήμερα το σπορ+, αν και όχι επίσημα. Η επίσημη έναρξη είναι την ερχόμενη Δευτέρα. Για το πρόγραμμα τώρα, έμαθα τα εξής: για τις επόμενες 2 βδομάδες θα δείχνει live το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου under-21 (περίπου 15 αγώνες συνολικά, 2 τη μέρα), θα δείξει WRC, μάλλον θα δείξει και το Roland Garros ενώ για το mundial θα δείξει όλα τα παιχνίδια αλλά μαγνητοσκοπημένα (περίπου 1-2 ώρες μετά τη λήξη του κάθε αγώνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!

διαβαζω τα μηνυματα σας σε αυτο το thread και μολις εδω και λιγες μερες αντιμετωπισζω ενα προβλημα μετα καναλια τα ωηφιακα..

λοιπον..εχω μια λκαρτα pci ths life view duo..ενω ολα τα αναλογικα καναλια παιζουν μια χαρα τα ψηφιακα ωαχνει και ειτε θα βρει τα ονοματα και δεν θα εει εικονμα..ειτε δεν θα βρει τιποτα...

δεν ξερω τι γινεται..λεω να τους παρω τηλεφωνο να τους ρωτησω..βεβαια εαν η τηλεφωνικη εξυπηρετηση τους ειανι σαν αυτην τουτ ΟΤΕ τοτε αλλον εσεις μπρειτε να με βοηθησετε περισσοτερο!!

καμια ιδεα κανεις?

φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για θεσσαλονικη η εκπομπη τη εμβελεια εχει , διαβασα πιο πριν οτι χαλκιδικη δεν πιανει.. πιανει ομως εντος του νομού ή μονο μέσα στην πόλη? Προς θερμη , ταγαραδες Ν ρυσιο κτλ ? Ξερεις κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο 8.30 το πρωί ξεκινάει και επίσημα το spor+. Έχει μιάμιση ώρα αφιέρωμα στο Μουντιάλ του 1970 και στα καπάκια τον ημιτελικό Ιταλία-Βουλγαρία του 1994 αλλά και τον τελικό Βραζιλία-Ιταλία (και θα δείξει κι άλλα παιχνίδια). Στη συνέχεια βέβαια θα έχει το γνωστό πρόγραμμα που παίζει εδώ και μέρες, canoe-kayak, judo, Ηρακλή-ΠΑΟ στο βόλεϋ (τον τελευταίο τελικό), Euro 2006 under-21 και κάμποσα άλλα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σύντομα φαντάζομαι μιας και γίνονται ήδη, εδώ και αρκετό καιρό, δοκιμές εκτός αέρα με Miranda aspect ratio filters για μετατροπή του 4:3 σε 16:9 όπου χρειάζεται κλπ. Αλλά υπήρξαν κάποια τεχνικά προβλήματα και "πάγωσε" λίγο η διαδικασία. Ο εξοπλισμός πάντως υπάρχει, απλώς πρέπει να σεταριστεί. Άλλωστε το πρίσμα+ έχει δείξει αρκετές εκπομπές σε 16:9 (και συνεχίζει να δείχνει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

 

Ειμαι νεο μελος του forum και πρωτα πρωτα θα ηλελα να πω ενα μπραβο για το επιπεδο του.

 

Σημερα μου δωσανε ενα δεκτη DVB-T.

Θελω να παρακαλεσω να μου πειτε δυο πραγματα για την συνδεσμολογια του με τηλεοραση,DVD,Video, για να παρω τα καταλληλα καλωδια συνδεσης και να κανω τις σωστες συνδεσεις.(Η κεραια μου ειναι απλη-οχι πιατο.......χρειαζομαι κατι καλυτερο σε κεραια για να εχω καλη ληψη?)

 

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

 

ΥΓ.Ο nzeppos με εκανε να νιωσω συγκινηση με τις εικονες για τον AYRTON που βαζει στα μηνυματα του......Να σαι καλα nzeppos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε συνδέεις το καλώδιο τις κεραίας που παει στην τηλεόραση στην είσοδο RF IN του ψηφιακού δέκτη και από το RF OUT του αντίστοιχα στην τηλεόραση σου.

Στον δέκτη λογικά θα υπάρχουν δυο υποδοχες scart η μια (TV OUT) θα παει με καλώδιο που υπάρχει στην συσκευασία (scart σε scart) στην τηλεόραση σου και πάλι

και η άλλη (VCR) θα βάλεις το (TV OUT) του video η dvd εδώ μπορεί να χρειαστείς ίδιο καλώδιο όπως παραπάνω και είναι αυτονόητο ότι δεν θα παίζουν και τα δυο μαζί η το ένα η το άλλο

Εκτος αν η tv σου έχει παραπάνω από δυο scart τότε τα βάζεις όλα ξεχωριστά

Μετα θα κάνεις αναζήτηση καναλιων στον ψηφιακό και έτοιμος

Ελπίζω να βοήθησα και να μην σε μπέρδεψα περισσότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...