Προς το περιεχόμενο

mac osX;greek or english


Iam_o-ti_na'nai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν ξέρω από Mac αλλά σκοπεύω ο επόμενος υπολογιστής μου να είναι ένας.. Αυτό που σκέπτομαι είναι να περιμένο ένα-δυο μήνες μέχρι να καταφτάσουν οι Intel και κατευθήνομαι περισσότερο στα ελληνικά... Δεν θα ξέρω που δεν θα ξέρω ας έχω κι ένα μπούσουλα...

Αν και τώρα που το καλοσκέφτομαι ποτέ δεν συμπαθούσα τα ελληνικά σε ένα PC...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vasika den 8elw na parw molis vgei enan intel.etsi loipon 8a xreiastei na perimenw mexri ta telh tou 06'.epeidh ton xreiazomai twra gia 4 xronia 8a parw ton g5.apla epeidh kai emena mou thn spane ta ellhnika mallon 8a parw ton english version.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως σου ειπαν, παρε τα αγγλικα. Ουτως η αλλως υποστηριζουν ΑΠΟΛΥΤΑ τα ελληνικα. Το μονο που κανει η version της Rainbow, ειναι να εξελληνιζει το MacOS, αλλα προσωπικα θα το προτιμουσα στα αγγλικα (και τα windows στα αγγλικα παντα τα ειχα/εχω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Euxaristw. 3ereis an to counterstrike paizei se mac.??

 

Counterstrike/Counterstrike Source den paizoun se Mac. To kalutero pragma pou mporeis na kaneis, einai na valeis to Quake III kai na psakseis gia ena mod pou to kanei counterstrike-like. Alla kai pali an krino apo ta screenshots, den exei sxesi.

 

Kai mena mou leipei to Counterstrike, alla eutuxos to 1.6 mporo na to paizo kai sti douleia (oxi omos to Source).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8elw na agorasw ton imacg5 20".

a3izei na parw thn ellhnikh h' agglikh version(150euro,diafora)

thanx

Η Ελληνική έκδοση είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα, μόνο που έχει και ένα επιπλέον CD μέσα (όχι εγκατεστημένο, το βάζεις εσύ ΑΝ θέλεις) από τη Rainbow που σου μετατρέπει τα μενού του MacOS σε ελληνικά (δηλαδή για παράδειγμα να γράφει "Αρχείο" αντί για "File").

 

Το κακό είναι πως αν το βάλεις, μπορεί μετά να έχεις πρόβλημα στο κατέβασμα updates από την Apple.

 

Η ουσιαστική του χρησιμότητα είναι σε ελάχιστες ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΕΣ εφαρμογές που δεν δείχνουν σωστά τα ελληνικά χωρίς αυτό.

 

Ουσιαστικά, θα πληρώσεις τόσα λεφτά για ένα CD που δεν θα χρησιμοποιήσεις ποτέ :(

 

Εξ' άλλου, αν θέλεις οπωσδήποτε ελληνικά μενού υπάρχει ένα freeware πργραμματάκι που το κάνει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...]

Εξ' άλλου' date=' αν θέλεις οπωσδήποτε ελληνικά μενού υπάρχει ένα freeware πργραμματάκι που το κάνει :)[/quote']

 

Προσυπογράφω αυτά που λέει ο φίλτατος georgeadams και προσθέτω:

 

Το εν λόγω προγραμματάκι, δωρεάν και από έλληνες προγραμματιστές, λέγεται XGreek. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prokeimenou na mhn gemisw to room me apories mou 8a h8ela na sas rwthsw kati teleutaio.Meta apo auth thn erwthsh,8a diavazw ta topic mesa apo 1 mac.

(To vlepw san bachelor party)

 

Loipon,8elw na xrhsimopoihsete tis gnwseis sas kai na mou vreite drivers gia sb audigy nx2 (oxi thn live!!).Touto+telos.

 

8elw na sas euxaristisw olous sas gia tis plhrofories pou mou dwsate.

me vgalate apo to skotadi kai eimai etoimos na dw to ifws.se 3 meres.....

 

kai pali euxaristw:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...