Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για αγορά ibook


xalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα .... Βρεθηκα σε ενα applestore και ειδα το power book G4 το 12'', επαιξα λιγο μαζι του και .... το σκεφτομαι πολυ σοβαρα αφου μου χρειαζεται ενα μικρο φορητο!!

 

Ως ασχετος με τα mac οι ερωτησεις μου ειναι:

 

1ον:Οι διαφορες των ibook με τα power book ειναι μονο στα τεχνικα χαρακτηριστικα? (διαβασα διαφορα στο site της apple και αυτο καταλαβα)

 

2ον: Η διαφορα τους στην τιμη ειναι αρκετη, αξιζει το power book? Μιλαω παντα για το 12αρι?

 

3ον και σημαντικοτερο: Μου ειπαν οτι κανει 1600 ευρω και οτι αυτο που θα βγει με intel cpu θα κανει κοντα στα 1000 αλλα μαλλον δεν θα βγει στο μικρο μεγεθος των 12''. Αξιζει λοιπον μια αγορα τωρα ή οχι? Εχω καταλαβει πανω κατω τα υπερ κ τα κατα του να αγορασει καποιος τωρα ή να περιμενει το νεο μοντελο (απο πλευρας λογισμικου)αλλα επειδη δεν εχω ασχοληθει ποτε με mac δεν μπορω να αποφασισω.

 

Καθε προταση-βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη

 

EDIT: Ζηταω Συγγνωμη αλλα τωρα ειδα ομοιo θεμα στην κατηγορια Apple. Εκανα λαθος αναζητηση πριν.. εβαλα μονο στο forum MacOS και ετσι εκανα ποστ σε λαθος forum. Αν μπορουσε καποιος mod να το ενωσει στο σχετικο topic του αλλου forum καλα θα ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ευχαριστω τον xalia που μου απαντησε με πμ, θα κανω παρακατω copy-paste το μηνυμα του ωστε να βοηθησει και οποιος αλλος θελει ...

 

sou apantaw se pm mexri na enothoun ta posts mh xekiname pola post me to idio thema

to mono PRAGMATIKO arnitiko pou exei to ibook se sxesh me to powerbook einai to dvd-r. To powerbook exei to ibook den exei!

hmoun akribos sto idio dilima me sena kai katelixa sto ibook' date='

to phra 1189 tou ebala alh mia mnhmh 512 kai eimai IPEReuxaristimenos me auth mou thn agora!

to pio mikro ibook pou tha bgei me intel tha einai 13.3" kai mh to perimeneis prin thn anoixh sthn kaluterh h kalokairi sth xeiroterh.

genika opos simfonoume kai polla paidia sto forum axizoun ta PPC akoma kai twra! einai dokimasmenh texnologia orimh kai kanei th doulelia swsta! ta nea intel pios xerei ti tha einai idi akougonte sobara problhmata, oxi oti de tha einai kala sto telos, alla se rev2 kai oxi 1!

oti aporia problimatismo exeis gia ibook, pes mou.[/quote']

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...