Προς το περιεχόμενο

Agora laptop...


Steven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

hihihi Exete valthei na me ftiaksete oloi!!! 13.3 + 25% leptotero!!! kala pame...

 

Piga xtes mall kai fnac kai eixan arketa apple (bravo tous). I poiotita kai i aisthisi tou torinou ibook se sxesi me to powerbook den exei kamia ma kamia sxesi... Allos kosmos teleios... Parolo pou dn eixe to mikro powerbook alla eixe mono to 15 kai 17, ekeini i aisthisi tou alouminiou(??) einai katapliktiki... Telika isos kai na ta aksizei ta leftakia tou...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

@ Steven: Για να μου φύγει η απορία, μήπως θυμάσαι καθόλου τιμές στο Fnac για μηχανήματα Apple;

 

ΥΓ: Φυσικά απαντάει κι όποιος άλλος θυμάται ή γνωρίζει... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xoris na eimai apolyta sigouros nomizo oti ena apo ta 2 powerbook ekane 2500 xiliarika... Nomizo oti itan to 15ari...alla dn se pairno sto laimo mou... Apla gia ellinika dedomena mou fainetai ftino 2500 to 17ari gia auto eipa to 15. Exo sto myalo mou tin timi alla dn thymamai kato apo poio laptop itan :)

 

Gia ta ypoloipa dn exo idea... Pantos pliroforiaka eixe tin 20" othoni, 2 macmini, 1 ibook 12", 1 powerbook 15" kai 1 17"... G5 dn nomizo oti eida kanena ektos an mou diefyge... Episis parakseneutika pou dn eida kanena ipod... Mallon tha tous eixan teleiosei, kathos pano sto GERMANO pou piga eixe ta panta ektos apo to nano...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Steven: Για να μου φύγει η απορία' date=' μήπως θυμάσαι καθόλου τιμές στο Fnac για μηχανήματα Apple;

 

ΥΓ: Φυσικά απαντάει κι όποιος άλλος θυμάται ή γνωρίζει... :)[/quote']Απ' ότι βλέπω στο site τους, κινούνται στα επίπεδα της Rainbow. Ενδεικτικά:

 

iMac G5 1.9GHz 17" : 1576 (RC) - 1575 (FNAC)

Mac mini 1.25GHz G4 : 582 (RC) - 579 (FNAC)

iBook G4 1.33GHz 12" : 1085 (RC) - 1079 (FNAC)

Apple Cinema Display 20'': 859 (RC) - 859 (FNAC)

 

Οπότε, παραμένουμε στην RC, μην χάσουμε και την υποστήριξη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι βλέπω στο site τους, κινούνται στα επίπεδα της Rainbow.
Οπότε, παραμένουμε στην RC, μην χάσουμε και την υποστήριξη

Δεν τα εισάγουν μόνοι τους. Και τα fnac (αλλά και τα Multirama που άρχισαν επίσης να πουλάνε mac) από τη Rainbow τα προμηθεύονται, οπότε:

1. δεν πρόκειται να φέρουν κάποιο νέο μοντέλο πριν από τη Rainbow.

2. πάλι στη Rainbow θα πρέπει να απευθυνθείς για υποστήριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή iMac Αγγλικό αποκλείεται να βρούμε στην ελληνική αγορά;Ούτε FNAC έχει κάτι συγκεκριμένο...

Πως να το κάνουμε;!Θέλω να λέει File και όχι Αρχείο!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δηλαδή iMac Αγγλικό αποκλείεται να βρούμε στην ελληνική αγορά;Ούτε FNAC έχει κάτι συγκεκριμένο...

Πως να το κάνουμε;!Θέλω να λέει File και όχι Αρχείο!!! :)

 

Επειδή έχω (κι όχι μόνο εγώ) το ίδιο κόλλημα' date=' ρώτησα στο AppleStore Ακαδημίας: Στα "ελληνικά" iMac, η Rainbow δίνει ένα CD με τον εξελληνισμό των μενού κλπ. Αν δεν θες, δεν το εγκαθιστάς και κρατάς μόνο τα αγγλικά μενού. Αλλά απ' ότι κατάλαβα, [u']ακόμα κι αν εγκαταστήσεις το GrUpdate[/u], πάντα έχεις την επιλογή να διατηρήσεις αγγλικά μενού και διαλόγους.

 

Οπότε μην ανησυχείς. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
απλά θα πληρώσεις παραπάνω χρήματα για ένα CD που δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσεις :)

 

Όντως. :)

 

Αλλά, απ' ότι βλέπω, το μοναδικό σύστημα που προσφέρεται μόνο σε 'ελληνική' έκδοση (χωρίς δηλ. να φαίνεται ότι πωλείται και 'αγγλική' αντίστοιχη) είναι το iMac G5 17".

Συμπτωματικά, είναι το σύστημα που προγραμματίζω να αγοράσω εντός του μήνα (αν όλα πάνε καλά... ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Υπάρχουν και άλλοι εισαγωγείς εκτός Rc

 

Όπως; :)

 

Υπενθυμίζω ότι οι παράλληλες εισαγωγές δεν απαγορεύονται γιατί βασική αρχή της Ευρωπαϊκής Ένωσης είναι η ελευθερία διακίνησης αγαθών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...