Προς το περιεχόμενο

Big problem here! Printing from DOS to HP Officejet 7310


harryal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηarryal κάνε αυτό που θα σου πω: Πήγαινε στον Η/Υ που θες να τυπώσεις την DOS εφαρμογή. Εγκατέστησε τον shared εκτυπωτή απο τον άλλο Η/Υ' date=' έτσι ώστε τα windows να μπορούν να τυπώνουν σε αυτόν. Δοκίμασε όπως είπα και πριν απο το Word. Εγκατέστησε το DOSPrn, κάνε το register (αλλιώς δεν δουλεύει), όρισέ του τον εκτυπωτή που θες και θα τυπώσει μια χαρά!

[/quote']

 

Ε τότε μάλλον για αυτό δεν δούλευε!... δεν ήξερα ότι πρέπει να το κάνω register!...

 

Υ.Γ. Για να το κάνω register πρέπει να το αγοράσω;; Αλλιώς πώς θα βρω το Key που μου ζητάει ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγκατέστησα το PRN 1.78..

 

Ο εκτυπωτής είναι συνδεδεμένος και εκτυπώνει κανονικά μέσα από windows...

 

To PRN είναι register.... έχει επιλεγεί ο inkjet...

 

Ανοίγω με cmd ένα παράθυρο DOS.. δίνω "print afile.txt" και βγάζει μήνυμα "Unable to initialize device PRN" ...

 

any ideas???

 

Y.Γ. Λειτουργικό windows xp, norton antivirus, microsoft antispyware... Λέτε να το μπλοκάρει τίποτα από αυτά;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα είναι να το αγοράσεις.

Είναι ασήμαντο το ποσό που ζητάει' date=' για τη δουλειά που κάνει.[/quote'] Να το αγοράσω.. αλλά να μην βεβαιωθώ πρώτα ότι κάνει τη δουλειά για την οποία θα το αγοράσω;;;

 

Μέχρι σήμερα όσες φορές το έχω δοκιμάσει δε μου έπαιξε στην Η/Υ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι ότι στην απλή έκδοση που δεν είναι registered δεν είναι ότι δεν λειτουργεί, αλλά απλά τυπώνει το "DOSPRN Unregistered Version" ή κάτι τέτοιο.

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο στην εγκατάσταση αν δεν το εγκαταστήσω και εγώ.

Αν βρω χρόνο μέσα στην εβδομάδα, θα σε ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 χρόνια αργότερα...

Παρακαλώ, γνωρίζετε να μου πείτε τρόπο να εκτυπώνω ελληνικά σε pdf εκτύπωση από DOS;

 

Δοκίμασα με βάση προηγούμενο μήνυμα αυτής της δημοσίευσης και κατάφερα να εκτυπώνω από DOS σε εικονικό pdf εκτυπωτή επιτυχώς.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...