Προς το περιεχόμενο

Ipod 5G video μπαταρία.Εντυπώσεις.


The Crow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Opws eipa kai pio prin exartatai apo sena.Pantws pisteyw pws an itheles na vlepeis video tha eprepe na pareis to 60ari.Einai pio akrivo alla se vathos hronou axizei.Ohi gia to hwro tou alla gia ta 64mb mnimis...I mpataria tou krataei shedon to diplasio hrono

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Opws eipa kai pio prin exartatai apo sena.Pantws pisteyw pws an itheles na vlepeis video tha eprepe na pareis to 60ari.Einai pio akrivo alla se vathos hronou axizei.Ohi gia to hwro tou alla gia ta 64mb mnimis...I mpataria tou krataei shedon to diplasio hrono

 

No money my friend!Αν είχα θα το έπαιρνα ασυζητητί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο διαρκεί η μπαταρία χωρίς κανείς να βλέπει video στο νέο 30GB ipod? Από ποιότητα ήχου τι λένε τα νέα ipod σε σχέση με άλλα players, δεν έχω βρει ένα review να μιλάει γι'αυτό που είναι το πιο βασικό,..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 εργοστασιακές ώρες διαρκεί η μπαταρία παίζοντα μόνο Mp3.Στην πράξη από ότι έχω διαβάσει(δεν το έχω διαπιστώσει ο ίδιος) είναι γύρω στις 10-11 ώρες.Ο ήχος που βγάζει είναι απίστευτος!Το συνέδεσα και με τα Gigaworks και απλά μ@μάει!!:grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo apopsi ixou den tithete thema sigjrisis me kanenan allo player ston kosmo (panta me ta dika tou akoustika) dokimasmeno me white noise! apla einai ena thavma kamia sxesei me tous alous (player)

 

Τα δικά του ακουστικά δεν είναι και ότι καλύτερο!Εμένα μου χαλάσανε και δεν ακούγεται το μπάσο καλά.Γενικά άμα διαβάσεις και σε άλλα forums θα δεις ότι δε λένε καλά λόγια.Εγώ πήρα κάτι Sony και είμαι μια χαρά.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά, μου φαίνεται σπαστικό να σου κρατάει η μπαταρία μιαμιση ώρα.. τι να το κάνεις; Αμα πηγαίνεις ταξίδι να το χρησιμοποιήσεις μια ώρα;

Βασικά εμένα δεν με ενδιαφέρει να βλέπω βιντεο στο δρόμο, μόνο μουσική θέλω να ακούω. Το βλέπω χαζό να ξεστραβώνομαι σε μια οθονίτσα να δω ταινία, όταν στο σπίτι θα το ευχαριστηθώ καλύτερα... Αποψή μου.

 

Τώρα έχω discman MP3 player. Δε λέει βέβαια λόγω μεγέθους, κυρίως και δεν το πολυδουλεύω.. Λέω να πάρω καινούργιο αλλά δεν έχω καταλήξει..

Πάντως δεν μου αρέσει η custom μπαταρία λιθίου. Αν σου αδειάσει, ξέμεινες. Είναι ακριβή για να αντικατασταθεί. Το καλύτερο είναι να παίρνει κλασσικές μπαταρίες ΑΑ επαναφορτιζόμενες. Θα ήθελα ένα MP3 PLAYER που να παίρνει κάρτες μνήμης... Οπότε μικρο μεγεθος και κατανάλωση μπαταρίας, επεκτασιμο... Υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά' date=' μου φαίνεται σπαστικό να σου κρατάει η μπαταρία μιαμιση ώρα.. τι να το κάνεις; Αμα πηγαίνεις ταξίδι να το χρησιμοποιήσεις μια ώρα;

Βασικά εμένα δεν με ενδιαφέρει να βλέπω βιντεο στο δρόμο, μόνο μουσική θέλω να ακούω. Το βλέπω χαζό να ξεστραβώνομαι σε μια οθονίτσα να δω ταινία, όταν στο σπίτι θα το ευχαριστηθώ καλύτερα... Αποψή μου.

 

Τώρα έχω discman MP3 player. Δε λέει βέβαια λόγω μεγέθους, κυρίως και δεν το πολυδουλεύω.. Λέω να πάρω καινούργιο αλλά δεν έχω καταλήξει..

Πάντως δεν μου αρέσει η custom μπαταρία λιθίου. Αν σου αδειάσει, ξέμεινες. Είναι ακριβή για να αντικατασταθεί. Το καλύτερο είναι να παίρνει κλασσικές μπαταρίες ΑΑ επαναφορτιζόμενες. Θα ήθελα ένα MP3 PLAYER που να παίρνει κάρτες μνήμης... Οπότε μικρο μεγεθος και κατανάλωση μπαταρίας, επεκτασιμο... Υπάρχει;[/quote']

 

Εντάξει δε θα βλέπεις video όταν θα είσαι σπίτι αλλά στο ταξίδι θα έχεις τη δυνατότητα να δεις και καμιά ξένη σειρά.Ας είναι και 1 ώρα!Ξέρεις τι είναι να περιμένεις 1 ώρα για να φτάσεις στον προορισμό σου!Μαρτύριο.Ιδιαίτερα άμα βαριέσαι τα ταξίδια όσο εγώ!:)Τώρα όσο για την μπαταρία πιστεύω με μια μέση χρήση θα κρατήσει κάνα 2 χρόνια.Μετά το πουλάς στο ebay και παίρνεις το νέο Ipod.:wink:Πάντως δε νομίζω να υπάρχει mp3 player με δυνατότητα υποδοχής κάρτας μνήμης.Μόνο flash mp3 players με ενσωματωμένη την flash memory.Αλλά και πάλι δε θα έχεις τις χωρητικότητες που προσφέρει ένα ipod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δε θα βλέπεις video όταν θα είσαι σπίτι αλλά στο ταξίδι θα έχεις τη δυνατότητα να δεις και καμιά ξένη σειρά.Ας είναι και 1 ώρα!Ξέρεις τι είναι να περιμένεις 1 ώρα για να φτάσεις στον προορισμό σου!Μαρτύριο.Ιδιαίτερα άμα βαριέσαι τα ταξίδια όσο εγώ!:).

 

 

Δεν εννοούσα να βλέπω βιντεο μ'αυτό στο σπιτι. Για το δρόμο εννοούσα..

Μια ώρα δρομου πάντως δεν είναι τίποτα.. Παλιότερα έκανα μέχρι και 24 ώρες να φτάσω στον προορισμό μου!!! Ευτυχώς αυτές οι μέρες πέρασαν :) :)

 

Τι λέτε για το iAudio X5 (σχεδόν 400Ε);

Τα σημαντικά για μένα είναι πολύ καλή ποιότητα ήχου, να έχει ραδιόφωνο, USB Host--πολύ ενδιαφέρουσα λειτουργία-- (το X5 μπορεί να δεχθεί τις φωτογραφίες σας ως USB Host, ώστε να απελευθερώσετε χώρο στις κάρτες μνήμης της μηχανής σας), ηχογράφηση.

Δεν με ενδιαφέρουν να δειχνει φωτό και βίντεο.

Ένα αρνητικό είναι ότι έχει joystick το οποίο αν κρίνω από τα κινητά μάλλον θα κρατήσει 1-2 χρόνια. Αν αρχίσει να μην υπακούει μετά θα είναι για πέταμα το μηχανάκι. Το άλλο που δεν μου αρέσει είναι η custom μπαταρία λιθίου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

makria apo sony akoustika gia ipod... Protimiste akoustika apple...Den sygkrinontai ta mpasa.Einai pio akriva ta apple alla yparhei logos...

 

Και όμως φίλε μου δεν έχει καμία σχέση αυτό που λες.Δεν παίζει ρόλο τι ακουστικά χρησιμοποιείς!Τα Sony που χρησιμοποιώ είναι πολύ καλύτερα στον ήχο από της Apple σε όλους του τομείς.Είναι σα να λες ότι ο ήχος που θα βγάζει το Ipod θα είναι καλύτερος σε ηχεία της Apple παρά στα Gigaworks της Creative ας πούμε.Απλά δεν στέκει αυτό που λες.Τα ηχεία είναι ηχεία όπως και τα ακουστικά είναι ακουστικά.Όσο πιο καλά είναι τόσο πιο καλός ο ήχος!!Ένας φίλος μου το πήρε και το χρησιμοποιεί στο αμάξι για να ακούει μουσική μέσω των ηχείων του αμαξιού.Πρέπει δηλαδή να πάρει ηχεία της Apple για το αμάξι του για να ακούει καλύτερα!?!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως αυτο εννοω. ποιος ο λογος να χωραει 150 ωρες βιντεο ενω παιζει συνεχομενα μονο το 0,01% αυτων;

 

Εντάξει δε σημαίνει ότι θα δεις και τις 150 ώρες σε 1 μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me ton tomea tou ihou asholoumai ohi mono gia hompy alla kai epaggelmatika (iholiptis gar). Epeidi gnwrizw poly kala ti symvainei stis gnwstes alysides pliroforikis kai sta proionta pou proothoun sou proteinw na apofygeis ta sony twn 17 eurw.Den tha argiseis na katalaveis ton logo. Μporei ta apple twn 39eurw na einai dyshrista alla apo poiotita ihou einai koryfaia. Den mporw na pw to idio kai gia ta sony. Fysika kai yparhoun poiotika sony alla ohi vevaia se autin tin timi. kai epeidi den yparhei megali zitisi sta akriva modela tis etairias (stin katigoria twn earphones) ginetai proothisi tou parapanw modelou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου ένα λόγω να κρατήσω τα ακουστικά των 39 ευρώ της Apple.Δεν μπαίνουν με τίποτα στο αυτί και άμα δε μπουν δεν ακούς καθόλου μπάσο!!!Εκτός και συ έχεις μεγάλο αυτί τι να πω!:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...