Προς το περιεχόμενο

E-Mac.Απορίες,συμβουλές,links.


kaly13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σκέφτομαι και για iBook,επειδή μπορώ να το βρω πιο εύκολα.Επίσης το eMac δεν μπορείς να το μεταφέρεις γιατί δεν είναι Laptop!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An den thes laptop, pare eMac. An xreiazesai (i nomizeis oti mporei na xreiazesai se ligo kairo) laptop, to ibook einai fantastiko value for money. Apla an den thes laptop, tote tha doseis perissotera lefta kai tha pareis ligotera (mikroteri othoni, mikrotero disko, xeiroteri GPU).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε λέω να πάρω το iBook,αφού το προτείνεις κι εσύ.Ούτως ή άλλως,εγώ ψάχνω εντυπώσεις στο Ίντερνετ για το ίΒοοκ και βρήκα ότι είναι όντως πολύ καλό,οπότε παρατάω το eMac και τώρα βάζω πλώρη για τη φορητότητα !!! Άς κλειδωθεί το θέμα,αφού τώρα ξέρω τί θα αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΑΠΛ ΤΟΝ Ι ΜΑΚ!!!! ΑΠΛΩΣ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΝΤΟΥΚΕΙΣΙΟΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΤΕΣΚΤΟΠ!!!!

http://www.apple.com/education/emac/

ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΙΝΜΠΟΟΥ!

*νομίζω....

ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρουμε φίλε Σωτήρη.Απλώς,το μοντέλο έχει σταματήσει να παράγεται από τις γραμμές παραγωγής εδώ και καιρό.Τώρα πώς καταφέρνουν και βρίσκουν κομμάτια να πουλήσουν,δεν ξέρω.BUT!!!Το θέμα έληξε.Δεν θα αγοράσω eMac,αλλά iBook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαν για Ιανουάριο,στην παρουσίαση της Apple στο Σαν Φρανσίσκο.Δεν θυμάμαι πού το διάβασα,αλλά είπαν ότι θα παρουσιαστούν μαζί με κάποια νέα mac mini και νέα ίΡοd.Δεν ξέρω,έτσι διάβασα...Κάπου...Κάποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den tha protina na pareis intel mac, me to pou tha vgoun. Prosopika tha perimena 1-2 xronia na do pos tha ekselligxoun kai meta tha epairna. To iBook pou kukloforei den uparxei review pou na min to apotheonei, kai auto gia sugkekrimenous logous: einai elafru, kratei 4-6 ores, exei dedicated GPU/memory kai einai ftino. Antistoixi lusi se intel auti ti stigmi kostizei arketa perissotero.

 

Oson afora tin proodo pou exei kanei ti iBook, exei kaluteri GPU, dunatoteri CPU kai kaluteri mpataria. Episis, to macosx (ta kathymerina pragmata ginontai paneukola, exeis ti dunami tou BSD kai diaxeirisi mnimis pou epitrepei na exeis 37 efarmoges tautoxrona) kai WiFi meso airport (dunato sima) einai paara polu dunata simeia kata tin apopsi mou.

 

Prosopika, to iBook sugkrinetai polu duskola me alla laptop.

 

Telika, kane o,ti pisteveis einai kalutero gia sena.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΝΩΜΗ ΕΧΟΥΜΕ!!! Και εγώ θα περίμενα αρκετό καιρό για να πάρω ένα ίντελ μακ.Θέλω πρώτα να δω πώς θα τα πάει σε επιδόσεις.κανά δυό χρόνια και μετά.Επίσης,θέλω να πάρω Power PC και για συναισθηματικούς λόγους.Τόσα χρόνια βλέπεις δεν παρουσίασαν κανένα πρόβλημα και τόσα χρόνια η απλ δεν τους άλλαζε με τίποτα,οπότε πρέπει να το σκέφτηκαν πολύ για να αλλάξουν σε ίντελ.Εγώ βέβεια αν ήμουν στη θέση τους δεν θα το έκανα.Η IBM είναι μια πολύ υπεύθυνη εταιρεία και δεν θα την πουλούσα με τίποτε για να πάω στην ανταγωνίστρια.Δεν το περίμενα αυτό απ'την απλ,αλλά ήθελαν,βλέπεις,να μειώσουν το κόστος παραγωγής και μεταπώλησης γιατί όντως ήταν πολύ μεγάλο.Η ίντελ έχει τη μεγαλύτερη υποστήριξη σε θέματα hardware.Αν η απλ συνέχιζε να έχει υπολογιστές βασισμένους σε IBM Power PC,δεν θα μπορούσε να τα βγάλει πέρα,αφού η ίδια κατασκευάζει το hardware που προσθέτει στους υπολογιστές της,που είναι βασισμένοι σε επεξεργαστές της ΙΒΜ,ενώ με ίντελ δεν θα χρειάζεται αυτό,γιατί το hardware είναι ήδη έτοιμο από τις άλλες εταιρείες.Έτσι μειώνεται το κόστος παραγωγής,γιατί αγοράζουν χοντρική από τις άλλες εταιρείες και δεν χρειάζεται να τα φτιάχνουν αυτοί ==>οικονομία στην εταιρεία !!!! Άσχετο,αλλά εγώ θα πάρω Power PC iBook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den einai etsi akrinos ta pramata. oi logoi pou ekane i apple tin strofi einai oti i ibm tous erikse para poli piso, kathos den exoune etimasi akomi oute ena epeksergasti gia forito kai i para poli mikri katanalosi pou exouna oi idi iparxontes epeksergastes.

kai vasika oi neoi epeksergastes tha einai Apple sxediasmos texnognosia kai intel ilopiisi. pistevo na katalavenete ti simeni auto...........;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nomizw file mou oti einai apithano h aple na exei thn idia kai kalyterh texnognosia apo thn intel etsi wste na tous pei pws tha kanoun tis cpu!h intel tha thn ftiaxei me dika ths sxedia kai dika ths mesa .to thema einai an tha kanei thn cpu oloidia me ayth twn laptops h an tha thn diaforopoihsei kapou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

esi mpori na nomizis alla i exei anakinothi pleon edo kai kairo oti auto akrivos tha gini, akoma kai stin anakinosi tis sinergasias ipane oti oi neoi cpu den tha einai kati pou kserame mexri simera alla kati telios diaforetiko. episis stin kataskevi ton neon cpu iparxi omada tis apple pou doulevei mazi me mia omada tis intel gia tin ilopiisi tous. kai telos mi ksexnas oti akoma kai i motorola kai i ibm se sinergasia me tin apple dimiourgouse tous AIM G4 kai IBM G5 pou simeni oti exei kai paraexei tin apetoumeni texnognosia pou xriazete..........;)_

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...