Προς το περιεχόμενο

Play.com


robas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να ξεκαθαρίσω και κάτι. Δε μου έστειλαν κάποιο e-mail που να λέει ότι ακυρώθηκέ η παραγγελία μου. Μόνος μου το είδα στο order history και ΕΓΩ ήμουν αυτός που πήρα τηλέφωνο για να μου πούν τι τρέχει. Μέχρι τώρα mail δεν έχω λάβει. Και δε με απασχολεί αν είναι σωστό αυτό που κάνουν ή όχι. Αυτό που με απασχολεί είναι οτι δε το λένε πουθενά γαι την Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Νομίζω ότι θα είχαν πρόβλημα αν το έγραφαν επίσημα. Βασικά, προβαίνουν σε διαχωρισμό μεταξύ ενός κράτους της ΕΕ και των υπολοίπων 24 (εκτός και αν υπάρχουν και άλλες χώρες της ΕΕ που να έχουν μπει σε καραντίνα). Αν ο λόγος είναι αυτός που αναφέρθηκε σε προηγούμενο post -κάποιοι πατριώτες μας πάνε να το παίξουν μάγκες στις πλάτες όλων μας- τίθεται το θέμα κατά πόσο στοιχειοθετείται αυτό. Δύσκολο το βλέπω να αποδειχτεί δόλος, εκτός και αν το ποσοστό "απωλεσθέντων" πακέτων είναι δυσθεώρητα μεγαλύτερο του μέσου όρου των υπολοίπων χωρών. Αλλά και πάλι...

 

Βάσει αυτού, υποθέτω -γιατί νομικός δεν είμαι- ότι αν τους απειλούσε με καταγγελία κάποιος ίσως να γινόταν κάτι.

 

Το απλούστερο, βέβαια, είναι να στραφείς σε άλλες επιχειρήσεις, αν και από μια πρόχειρη ματιά που έριξα το play.com έχει καλύτερη πρόταση στο 24.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ πριν δέκα μέρες παρήγγειλα το "ER Season 5" που έχει 32.99 λίρες και το οποίο μου έστειλαν. Βέβαια το ποσό περνάει λίγο τις 30 λίρες, οπότε μπορεί γι'αυτό να το έστειλαν.

Παλαιότερα (Απρίλιος 2005), ότι είχα παραγγείλει δεν ήρθε και τους ζήτησα επιστροφή χρημάτων, το οποίο και έγινε, γιατί τα είχα παραγγείλει από αλλού.

Πάντως ακόμα και τώρα παραγγέλνω από Play.com μαζικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Ανδρέας.

 

Υ.Γ. Το Play.com έχει έδρα το νησί Jersey που βρίσκεται κοντά στην Νορμανδία προς τον Ατλαντικό και δεν ανήκει στην Ευρωπαική Ένωση, αλλά έχει ιδιαίτερες σχέσεις μ'αυτήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...]

Υ.Γ. Το Play.com έχει έδρα το νησί Jersey που βρίσκεται κοντά στην Νορμανδία προς τον Ατλαντικό και δεν ανήκει στην Ευρωπαική Ένωση' date=' αλλά έχει ιδιαίτερες σχέσεις μ'αυτήν.[/quote']

 

Για την ακριβεια, έχει ιδιαίτερο νομικό καθεστώς: δεν ισχύει ο ΦΠΑ (γι'αυτό έχουν χαμηλές τιμές) και δεν θεωρείται μέρος του Ηνωμένου Βασιλείου αλλά αναγνωρίζει ως ηγεμόνα το Στέμμα της Μεγ. Βρετανίας.

 

Εξαιρείται ΡΗΤΑ από τη Συνθήκη της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

orea fash' date='mipos na pame na meinoume ekei? :)

 

dhladh re paidia gia nakatalavo an ego paragilo 3 komatia splinter cell 3 kai 2-3 komatia

apo allo game de tha ta stiloun telika;[/quote']

 

Ωραία είναι εκεί έχω δει φωτογραφίες, γεμάτο πράσινο.

 

Στο κομμάτι είναι ο περιορισμός, π.χ αν το splinter cell έχει 80 λίρες δεν θα στο στείλουν, δηλαδή αυτά τα κομμάτια που έχουν λιγότερα από 30 λίρες θα σου τα στείλουν.

Στην συνολική παραγγελία μπορείς να φτάσεις και 200 λίρες αν θες ή και παραπάνω, θα σου στείλουν όσα κομμάτια δεν περνάνε πολύ τις 30 λίρες.

 

Ανδρέας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Εγώ έχω πάρει και box set που κόστιζε 54,99 λίρες και το παρέδωσαν κανονικά. Μάλλον έχει να κάνει με το ιστορικό του κάθε πελάτη (διαφορετική αντιμετώπιση σε κάποιον που αγοράζει για πρώτη φορά και διαφορετική σε τακτικό πελάτη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

vasika eicha ena inside info, teleutea etimazontai gia IPO echoun chamilosei to marketing budget kai prosechoun para poli to cashflow tous mechri aidias logo analogis proetimasias kai audit pou trechei auti ti stigmi.

 

echei na kanei perisotero opos eipe kai o giorgos me to istoriko tin chora (ta trend autis) kai polles parametrous.

 

echoun anisichitika megala pososta fraud apo tin chora mas pantos kai "sfiggoun" l;igo ta louria.

 

pantos entiposei echei kanei stous kiklous tis "internetikis diafimiseis" tis agglias oti echoun schedon petsokopsei to budget tous mechri toulachiston to proto trimino tou 2006 mallon gia na deiksoun kalitera apotelesmata enanti tou endechomenoun IPO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Paidia prosoxh me th play. Mou fenetai oti yparxoun poloi "anoixtoxerides" kai ta proionta den ftanoun ston proorismo tous.

 

Eixa paraghlei prin 1 mhna ena dvd kai ena vivlio, perasan 15meres kai den eixa ftasei. Afanta. Ta ELTA vevaia xwris ari8mo paragelias den "boroun" na tsekaroun an ir8an kai pou perasan ta demata pou perimena. Pairnw til. thn play.com kai mou lene, den pirazei, 8a ta styloume xana (isws epidei eimai palios peladhs - alla mou ekane entypwsh h eukolia. Isws lew na xa8ikan kai sthn agglia.). Twra exoun perasei pali 15meres kai afanta kai ta replacements. Deytera 8a parw apo play tous ari8mous paketwn na dw ti sto di@olo eginan.

 

Diavazw epeishs plirofories oti stabaroun onomata h vlepoun to play.com sto dema kai ta voutane. 8a to prospa8isw na to kinigysw to 8ema, oso boresw na kataferw kati. Kai idika me ton taxydromo twn elta pou tou exw pei 1000 fores na mhn afinei ta demata sto spiti alla xarti paralaveis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχω δύο ερωτήσεις...

 

1)Ακόμη συμβαίνει αυτό με τα ~30e όριο?

 

2)Το είδος γράμματος που στέλνουν αφήνει στην κρίση του ταχυδρόμου για το άν θα το αφήσει στην πολυκατοικία ή αν θα σου αφήσει ειδοποιητήριο?

 

Πάντως μου φαίνεται αδιανόητο-αξωφρενικό να το καβατζώνουν άτομα του ταχυδρομείου...Έλεος.Αν είναι έτσι τότε τί να πω?Οτι ζούμε στην χειρότερη χώρα?

 

Είναι τόσο δύσκολο να γίνει πρόταση στα ΕΛΤΑ για tracing δεμάτων??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς λόγω εξόδων αποστολής δεν στέλνει συστημένα...

 

 

Τελικά την έψαξε την δουλειά για τα fake χαμένα το Play?Μήπως δεν έλαβε υπόψην του οτι τα Ελληνικά Ταχυδρομεία είναι για τον γάϊδαρο καβάλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...