Προς το περιεχόμενο

απ΄ευθειας εκτυπωσεις σε cd-dvd απο printer


redxaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον εψαχνα να βρω κατι σε printer που θα εβαζα το cd -dvd και θα μου το εκτυπωνε!

Βρηκα αυτο TDK CD-DVD PRINTER

 

Το θεμα ειναι πως ποτε δεν εχω παραγγειλει απο το site αυτο αλλα οτι δεν ξερω και αν αξιζει αυτος ο printer!

 

Exει καποιος κατι αλλο να μου προτεινει?

εχει καποιος παραγγειλει απο εκει και να ξερει αν ειναι καλο site η αν εχει φορους που δεν φενονται?

 

ΑΥΤΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Aγόρασα το μεγαλύτερο μοντέλο από Mindfactory γύρω στα 120?.

http://www.tdk-europe.com/index.php?id=53&sa_from=76

 

Γνώμη μου είναι ότι το μικρότερο που κοιτάς δεν αξίζει και στα λεφτά που κάνει ο LPCW-100, παίρνεις έναν Canon ip 4000 και έχεις και έγχρωμες εκτυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ψήφο στη σειρά iP της canon και από εμένα (κάτοχος Pixma iP4000),

καταπληκτική ποιότητα πάνω σε cd / dvd.

 

Προσωπικά, τον αγόρασα από το http://www.computer4u.gr στην τιμή των 146 euro

με όλα τα έξοδα αποστολής courirer & αντικαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σε μη Printable Cd δεν γίνεται να εκτυπώση ο Canon?

Το λέω γιατί τα Cd με λευκή επίστρωση είναι συνήθως χαμηλής ποιότητας αλλά και επειδή στη δουλειά μου δεν επιτρέπονται τέτοια λάθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σε μη Printable Cd δεν γίνεται να εκτυπώση ο Canon?

Το λέω γιατί τα Cd με λευκή επίστρωση είναι συνήθως χαμηλής ποιότητας αλλά και επειδή στη δουλειά μου δεν επιτρέπονται τέτοια λάθη.

 

Μπορεί να τυπώσει μόνο σε printable cd/dvd τα οποία έχουν μια ειδική επίστρωση για να στεγνώνει το μελάνι του εκτυπωτή....Αν δεν είναι printable, το μελάνι δεν θα στεγνώσει ποτέ.....Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς λέγοντας χαμηλή ποιότητα....Εγώ χρησιμοποιώ Ritek DVD που μια χαρά ποιότητα έχουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/index.php?lang=GR&keyword=canon+ip+4000&keyword_or=&limitfrom=&limitto=&order=1&tax=0&dummypage=1&page=

 

119? στον Κατερέλο.

 

Ρε παιδιά σε μη Printable Cd δεν γίνεται να εκτυπώση ο Canon?

Το λέω γιατί τα Cd με λευκή επίστρωση είναι συνήθως χαμηλής ποιότητας αλλά και επειδή στη δουλειά μου δεν επιτρέπονται τέτοια λάθη.

Dj_Grego ισχύει ότι είπε ο nk_surfer. Μπορείς να τυπώσεις σε κανονικό CD, απλά το μελάνι δεν θα στεγνώσει ποτέ...

 

 

 

Αν εννοείς ότι δεν βρίσκεις ποιοτικά δισκάκια, υπάρχουν πάντα και τα ΤΥ.

 

http://www.e-shop.gr/show_ana.phtml?kodikos=ANA.TAY0016

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σε μη Printable Cd δεν γίνεται να εκτυπώση ο Canon?

Το λέω γιατί τα Cd με λευκή επίστρωση είναι συνήθως χαμηλής ποιότητας αλλά και επειδή στη δουλειά μου δεν επιτρέπονται τέτοια λάθη.

 

Φυσικα και δεν ισχυει κατι τετοιο... ποιος σου ειπε τετοια πραγματα? Οπως μπορεις να βρεις κανονικου τυπου CD, τα οποια ειναι μαπα, το ιδιο μπορει να συμβει και με τα printable.

εχει και printable της TDK εχει και printable της youburnedme.... διαλεξε και παρε.

 

Επι του θεματος.... εγω πηρα εναν IP3000 ακριβως επειδη εκτυπωνει σε CD-DVD και δεν στοιχιζει μια περιουσια. Πολυ ευχαριστημενος εδω και σχεδον 1 χρονο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη ιδεα ο Pixma iP4000 το μονο που με κολλαει ειναι οτι αγορασα ενα πολυμηχανημα της canon (το πιο φτηνο) πριν κανενα μηνα και θα πρεπει πρωτα να το πουλησω και μετα να αγορασω τον Ριxma!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγόρασα το μεγαλύτερο μοντέλο από Mindfactory γύρω στα 120?.

http://www.tdk-europe.com/index.php?id=53&sa_from=76

 

Γνώμη μου είναι ότι το μικρότερο που κοιτάς δεν αξίζει και στα λεφτά που κάνει ο LPCW-100' date=' παίρνεις έναν Canon ip 4000 και έχεις και έγχρωμες εκτυπώσεις.[/quote']

 

Γιατι το λες αυτο? τι ενοεις ?δεν κανει καλες εκτυπωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το λες αυτο? τι ενοεις ?δεν κανει καλες εκτυπωσεις?

Σε δισκάκια με άσπρη επιφάνεια και την ένδειξη "Disk Title Printer" η εκτύπωση είναι σαν να μην πρόλαβε να στεγνώσει το μελάνι και έχει λίγο απλώσει. Όχι τίποτα το τρομερό, αλλά περίμενα καλύτερα αποτελέσματα.

 

Αντίθετα σε δισκάκια τύπου Bulk, με ασημένια επιφάνεια δηλαδή, επειδή τα τυπωμένα γράμματα καθρευτίζονται στην επιφάνεια του δίσκου, το αποτέλεσμα φαίνεται πολύ καλύτερο.

 

Γενικά περίμενα περισσότερα από αυτόν τον εκτυπωτή και απαγοητεύτηκα μπορώ να πω. Πάντως από το να τα γράφω με μαρκαδόρο, είναι καλύτερη η εκτύπωση.

post-16113-129062923696_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σκεφτομουν το μικροτερο μοντελο επειδη το βρηκα με 50ευρω!Λες να ειναι χαλια και να μην μεινω ικανοποιημενος ?

επισης να σε ρωτησω κατι:ειναι ευκολο να εκτυπωσω η θελει διαφορα κολπακια και αλλα τετοια?

και κατι αλλο...δεν φευγει μετα απο καιρο το μελανι σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σκεφτομουν το μικροτερο μοντελο επειδη το βρηκα με 50ευρω!Λες να ειναι χαλια και να μην μεινω ικανοποιημενος ?

επισης να σε ρωτησω κατι:ειναι ευκολο να εκτυπωσω η θελει διαφορα κολπακια και αλλα τετοια?

και κατι αλλο...δεν φευγει μετα απο καιρο το μελανι σωστα?

Δεν τον έχω πολύ καιρό, αλλά όχι, το μελάνι δεν φεύγει. Είναι πολύ εύκολο να εκτυπώσεις. Υπάρχει ειδικό software που περιλαμβάνεται στην συσκευασία.

 

Ίσως το μικρότερο μοντέλο να μην είναι και πολύ διαφορετικό στην απόδοση τελικά. Αντί για τα 300dpi, έχει 200dpi. H βασική του διαφορά είναι ότι ο LPCW-100 τυπώνει και στε δύο σημεία του δίσκου (πάνω και κάτω από το κέντρο) με ένα πέρασμα. Στον LPCW-50 τυπώνει μόνο σε ένα.

 

Θα σου πρότεινα, αν κάνεις και κάποια άλλη παραγγελία από το εξωτερικό, να προσθέσεις και αυτόν μέσα και να μην παραγγείλεις μόνο τον εκτυπωτή. Αν τον πάρεις μην ξεχάσεις να πάρεις και μελανάκια, καθώς δεν βρήκα να τα πουλάνε στην Ελλάδα. Ούτε τον εκτυπωτή φυσικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι οπως μου τα λες καταλαβαινω οτι δεν μπορω να τυπωσω πχ καποια φωτο πανω στο cd(σε ολοκληρο το cd )

δηλαδη μπορω να τυπωσω μονο γραμματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...