Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εαν έβαζες και εσυ μια δική σου Σαντορίνη χωρίς σχόλιο θα ήτανε πιο ωραίο.

 

...ναι βρε astraleme...Αλλά ας τα λέμε όλα, αν είναι να λέμε. 'Οπως ας πούμε ότι μπορούμε να πούμε πως είναι διαφορετικό να πεί κάποιος "εμένα θα μου άρεσε χωρίς σχολιο" και διαφορετικό να πεί "χωρίς σχόλιο θα ήτανε πιο ωραίο". Το πρώτο δηλώνει προσωπική προτίμηση κάτι που είναι απολύτως αποδεκτό και αποδέχεται την διαφορετικότητα του δημοσιεύσαντος - ενώ το δεύτερο δηλώνει κάτι σαν πάγια αλήθεια κάτι το οποίο δεν υπάρχει σε ένα φόρουμ.

Και όχι, δεν είναι αυτονόητο ότι μία δήλωση είναι προσωπική άποψη εάν δεν ειπωθεί...

Διότι "τα γραπτά μένουν", όπως λέγανε και οι αρχαίοι Λατίνοι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

Το ¨ον τοπικ¨το δικό μου αναφερόταν καθάρά ως λογοπαίγνιο στην κατεύθυνση του ¨α ωραία ποστάρουμε όλοι Σαντορίνη¨,

σορρυ τοτε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ναι βρε astraleme...Αλλά ας τα λέμε όλα, αν είναι να λέμε. 'Οπως ας πούμε ότι μπορούμε να πούμε πως είναι διαφορετικό να πεί κάποιος "εμένα θα μου άρεσε χωρίς σχολιο" και διαφορετικό να πεί "χωρίς σχόλιο θα ήτανε πιο ωραίο". Το πρώτο δηλώνει προσωπική προτίμηση κάτι που είναι απολύτως αποδεκτό και αποδέχεται την διαφορετικότητα του δημοσιεύσαντος - ενώ το δεύτερο δηλώνει κάτι σαν πάγια αλήθεια κάτι το οποίο δεν υπάρχει σε ένα φόρουμ.

Και όχι, δεν είναι αυτονόητο ότι μία δήλωση είναι προσωπική άποψη εάν δεν ειπωθεί...

Διότι "τα γραπτά μένουν", όπως λέγανε και οι αρχαίοι Λατίνοι...  

Τα γραπτά μένουν αγαπητέ αλλα πάνω απόλα παρεξηγούνται....ως ¨σχόλιο¨ εννοείται εδώ το προς εμένα σχόλιο όχι το σχόλιο αυτό καθεαυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραπτά μένουν αγαπητέ αλλα πάνω απόλα παρεξηγούνται....ως ¨σχόλιο¨ εννοείται εδώ το προς εμένα σχόλιο όχι το σχόλιο αυτό καθεαυτό.

 

...παρεξηγημένα ή μη, γενικώς έχουν...μείνει πολλά γραπτά...Και υπάρχει και το θέμα αν είναι (ή όχι) και παρεξηγήσιμα...

Μπορεί να φταίει και ο γραπτός λόγος (μπορεί και όχι), μπορεί και η ώρα (γιατί όχι), και χίλια-δυο μπορεί...

 

 

Τεσπα, για να είμαστε λοπόν....οντόπικ, ορίστε χίλιες λέξεις :

 

1947878_311846332296346_1240761588_n.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι κυμματισμοί και γενικά "λεπτομέρεια". Από τις πιο "εύθραυστες" φωτό που έχω δει.

 

Δεν βγάζεις "καλλιτεχνικές", αλλά έχεις τον τόπο σου να πιάνεις το "κάτι" της στιγμής και να μεταδίδεις μια φυσικότητα...

 

Νice, μπαλαμέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελευταια βδομαδα μου "εκατσαν" 2 απο τα αγαπημενα μου καρε, στο ενα ηταν αναμενομενο το αποτελεσμα γιατι το ειχα στο μυαλο μου αυτο το concept καιρο τωρα αλλα το 2ο ηταν εντελως τυχαιο και ηταν απο τα πιο τυχερα μου κλικ.

 

13410798703_a27872bf2b_c.jpg

 

13475161763_f56fafd2ab_c.jpg

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελευταια βδομαδα μου "εκατσαν" 2 απο τα αγαπημενα μου καρε, στο ενα ηταν αναμενομενο το αποτελεσμα γιατι το ειχα στο μυαλο μου αυτο το concept καιρο τωρα αλλα το 2ο ηταν εντελως τυχαιο και ηταν απο τα πιο τυχερα μου κλικ.

 

13410798703_a27872bf2b_c.jpg

 

 

 

που είναι εδώ?

 

 

 

Amazing-3d-optical-illusion-Wallpapers-3

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δευτερη τι ακριβως γινεται?

 

Η 2η ειναι καθαρα φωτογραφια δρομου, ειναι τραβηγμενη στην Αθηνα (πλακα συγκεκριμενα) οπου ειχα κατεβει για φωτογραφιες. Ειχα καδραρει απο πριν την πορτα και το παραθυρο στο πισω σπιτι και εκεινη την ωρα περνουσαν περαστικοι μιας και ηθελα να βαλω και κινηση μεσα. Κανω το πρωτο κλικ σε ενα ζευγαρι που περνουσε και δεν μου αρεσε τοσο η φωτογραφια, βλεπω μετα να ερχονται 2 ανθρωποι απο την μια μερια και μια απο την αλλη, κανω το κλικ λιγο πριν διασταυρωθουν ωστε να τους εχω και τους 3 στο καδρο μου και για καλη μου τυχη ειδα μετα οτι ειχα πιασει τα ποδια τους ακριβως στην ιδια σταση και στους 3.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για καλη μου τυχη ειδα μετα οτι ειχα πιασει τα ποδια τους ακριβως στην ιδια σταση και στους 3.

 

...αφού διαβάσει κανείς τη διευκρίνησή σου και "κεντράρει" στα "3 Λάμδα" που σχηματίζουν σε διαγώνια διάταξη τα εν λόγω πόδια, και μείνει να κοιτάζει λίγη ώρα,,,,

 

,,,ποιά ψευδαίσθηση δημιουργείται (η οποία σε πρώτη και "κανονική" ανάγνωση της φωτό δεν παίζει) ; Περιμένω απαντήσεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...