Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξενύχτι με sunshine

 

 

Λάικ για την κούπα, ξελάικ για τον Ντραμ (δε γκαμπνίζεται αβντό το μπράμμα) και όταν μια μέρα πω να την ολοκληρώσω θα έχω άποψη και για την Σάνσάιν.

 

 

 

I don't even into photography, but this:

 

 

Γιου σπηκ Ίνγλαντ βέρι μπέστεστ, α?

 

Μας έσκισες βέβαια με το πλάνο-αεροπλάνο Νικολή. Θα την βάλω ντέσκτοπ τον Απρίλη.

 

 

 

H επικοινωνία με τους μέσα, έχει αποκατασταθεί σ' εσάς;;;;;

 

 

Κρος-θρέντινγκ; Ή τί δεν καταλαβαίνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Bγαριστώ για το προσθαφαιρούμενο λάϊκι. Αλλά...

 

...παρακαλώ πολύ, αβντό το μπράμμα γκαμπνίζεται μια χαρά χαρούλα, says my λαρύγγι. Μόνο παράπονο το μισό δάσος κλαδιά ανάμεσα στον καπνό που απλώνω τραχανά και τ' αφαιρώ.

 

Δεν ξέρω γω τέτοια πράγματα με κρος-θρέντινγκ, κρος-ντρέσσινγκ, κρος-κρος και κρι-κρι... μου ήρθε συνειρμός, τον κατέθεσα (διάβασε περίληψη του under the dome, θα καταλάβεις. Ψιλομάπα κατατά, δεν χάνεις τίποτα).

 

Το Σανσάϊν χωλαίνει σε καστ και ερμηνείες (όχι ότι έχουν και απαιτήσεις οι ρόλοι αλλά τεσπα) εκτός από καναδυό, τίποτα το εξαιρετικό αλλά ανεκτό σε σκριπτ για το είδος, ωραίο σε ατμόσφαιρα, μουσική και εφέ. Αν το πας το είδος, ειδικά για τα 3 τελευταία, imo μια entertainment -ολοκληρώμένη- θέαση σίγουρα του αξίζει. Τruth be told, το 2007 στην πρώτη θέαση μου είχε κάνει μεγαλύτερο Impact, μόνο το cast/ερμηνείες είχα μαυρίσει τότε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πέσει επεξεργασία στο νερό, σωστά?

Οχι καμια επεξεργασια, ετσι  ειναι το χρωμα απο τον πυθμενα που εχει αργιλωδες εδαφος  και τις κατολισθησεις απο τα γυρω βουνα σε συνδυασμο με  τον ουρανο .

Αυτη την λιμνη την ειχαν αδειασει την δεκαετια του 90 για να εμποδισουν την υπερχειλιση της και την πλημμυρα που προκαλεσε στα χωρια χαμηλα η κανονικη της σταθμη αν δεις εναι εκει που τελειωνει η ασπρη γραμμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, δεν ήταν το χρώμα που μου έδωσε την εντύπωση επεξεργασίας, το φαντάστηκα ότι θα είναι λόγω καποιου στοιχείου στον πυθμένα, αλλά το ότι το νερό... δεν φαίνεται για νερό, δεν υπάρχει ίχνος διαφάνειας/διαβαθμίσεων αλλά πλακάτο/συμπαγές χρώμα. Συν το ότι τα όρια με το έδαφος είναι τόσο smooth λες και έχει πέσει feather/blur στο photoshop. Έβαλα να δω άλλες της λίμνης πριν ρωτήσω κι εκεί είδα κανονικό νεράκι, οπότε λέω οκ, όντως πρέπει να έχει πέσει επεξεργασία...

Nice, thx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Όμορφα πλάνα πάνω απ' όλα, κι ας είναι με κινητό.

Ειδικά η ουρανοθάλασσα τα σπάει.

Προσπαθώ όσο μπορώ. θέλω σιγά σιγά να ασχοληθώ πιο σωστά αγοράζοντας μια μηχανή αλλά έχω μελέτη γιατί είμαι στο μηδέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού την έχεις την διάθεση, τα λοιπά θα τα βρεις σιγά-σιγά.

Όσο για μηχανή, εκτός των εξειδικευμένων φόρουμ, ακόμη και εδώ στο Ινσό να ρωτήσεις (σε σχετικό topic και thread), για αρχή θα πάρεις γνώμη με τί εργαλείο να ξεκινήσεις και βασικά κόλπα που θα μπορείς να κάνεις με δαύτο .

Από εκεί και πέρα, αν ποστάρεις τα πονήματά σου και στο παρόν thread και ρωτάς "τί αυτό/γιατί έτσι/πώς σας φαίνεται ρε παιδιά", υπάρχει κόσμος (προσωπικά δεν ξέρω την τύφλα μου) που θα σου δώσει βελτιωτικές συμβουλές για το Άιζο, το Μάιζο, το Ζουμ και το Ξεζούμ που μπορείς να χρησιμοποιήσεις.

 

Κατά τ' άλλα, αν μη τί άλλο κι ο "απόλυτος ερασιτεχνισμός" του "παίρνω το κινητό και ξαμολιέμαι να φωτογραφίσω" έχει την ομορφάδα του. Αυτό έλλειπε, αφού πάνω απ' όλα είναι τα θέματα που μετράνε και το eye of the beholding photographer.

(Άσε δε που οι αναλύσεις των σημερινών καμερών των κινητών δεν είναι δα και παιξογέλασε...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'σαι καλά. Πόσταρε τώρα και καμμιά άλλη κινητοφωτογραφία αν έχεις (για ξεκάρφωμα - πριν μας δείρουν για κατάχρηση του χώρου...). Διότι εγώ δεν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερσί και του λόγου μου μαμζέλ.

 

Αλήθεια, από ποιά περιοχή ειν' ολ' αυτά; Νησί υποθέτω μια και έχεις αναφέρει φέρι...

 

(...εν τω μεταξύ, σαν ανάποδο θαυμαστικό είναι ο ήλιος στην τελευταία...Χα!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...