Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και το θεμα ειχει λιγο ερημωσει και μαζι του εχω σκουριασει και εγω που εχω καιρο να βγω για φωτογραφιση ας ανεβασω 2 προσφατες. 1 long exposure και μια ολοσωμη που αν και ηταν δοκιμαστικη για να δοκιμασω τον σχετικα νεο μου 55-200 το αποτελεσμα μου αρεσε.

 

 

 

164268_10151411234792831_1949495807_n.jp

 

994299_10151510704147831_2064555630_n.jp

 

 

 

Χθες ειδα εναν διαγωνισμο που διοργανωνει ενα φωτογραφικο καταστημα και ειναι το γνωστο με likes στο facebook απο το κοινο οποτε οποιος εχει χρονο και θελει να ριξει μια ματια το link ειναι Link.png Site: http://bit.ly/mdigitalcontest">αυτο και η φωτογραφια μου εχει τιτλο Sunset with 2 friends (αυτη με τα βραχια και τα πουλια) οποτε αν σας αρεσει και δεν σας κανει κοπο πατηστε vote.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πήγα μια βόλτα από Βρετάνη να ρίξω και καμιά βουτιά. Επειδή έχω ξαναπάει εκεί και ήμουν και κουρασμένος πήρα 4 φωτογραφίες, εκ των οποίων η μία είναι χαρακτηριστικό ανεμοδαρμένο δέντρο Βρετάνης.

 

0v6m.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

hdr_zps85ac1746.png

 

 

 

 

Ρε γαμώτη προσπαθώ να hdr αλλά δεν μου βγαίνει το "βάθος" στα χρώματα... Αν πειράξω πολύ το "strength"  "detail" "saturation" "highlight" κλπ βγαίνουν οι "καγκουριές" όπως η προηγούμενη μου στα φιορδ, βλέπε http://www.insomnia.gr/topic/111949-photos-from-your-cameras/?p=52270442

 

Θέλει εξάσκηση το σπορ :P Και διάβασμα. Και τρίποδο. Και άη γαμπίιιπ   :D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα πίσω (επιτέλους!!!) την dslr μου! :D Πήγα, που λέτε, να βγάλω φωτογραφίες τον γαλαξία και μπορώ να πω ότι έχω ενθουσιαστεί με το αποτέλεσμα. Αν και είχε φώτα κοντά μου νομίζω ότι είναι αρκετά καλές για πρώτη προσπάθεια. Την επόμενη φορά θα πάω κάπου πιο μακριά. Για πείτε μου πώς σας φαίνονται. :)

 

9297364041_0a588ae3dc_n.jpg

 

9297362573_c1839de2fc_n.jpg

 

9297361473_02397ee308_n.jpg

 

9297365327_699b2b81b1_n.jpg

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να ήσουν μαζί μου εκείνο το μαγικό βράδυ τον Αύγουστο του 12 στην Αλόννησο! Φαντάσου τώρα πόσο μακρυά από την "mainland" είναι το νησί. Συνδίασέ το με το ότι είναι αραιοκατοικημένο και ότι σε μεγάλο μέρος του δρόμου δεν έχει καν στύλους με φώτα. Είχα πάει με το μηχανάκι βόλτα στα βορειοανατολικά του νησιου και.... Ω! ΤΙ ΔΕΟΣ! Έβλεπα με το μάτι τον milky way. Αχ, κάτι τέτοιες στιγμές χαίρομαι που ζω δηλαδή! Φυσικά δεν είχα φωτογραφική αλλά και να είχα δεν θα έκανα κ τίποτα της προκοπής.. Πολυ ωραίες οι φωτογραφίες "Χρηστάρα" :D

 

edit, που τις τράβηξες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ! Αλλά είμαι κορίτσι και με λένε Χρύσα (γι' αυτό και Chris στο flickr) :)

 

Ζηλεύω μ' αυτά που λες και παρόλο που δεν είχες φωτογραφική δεν έχει σημασία αφού το θυμάσαι τόσο καθαρά. Εγώ από εκεί που τις έβγαλα τον έβλεπα πολύ αχνά γι' αυτό θέλω να πάω πιο μακριά από την πόλη. Φαντάζομαι θα φαίνεται εκπληκτικός.

Ζω στην Ηγουμενίτσα, οπότε εκεί κοντά τις έβγαλα (λίγο έξω από την πόλη). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kate23 πολυ ομορφες, περιμενω να ερθει το καλοκαιρι πως και πως για να φυγω απο την Αθηνα που δεν εχει τοσο καθαρο ουρανο και να δοκιμασω και εγω κατι παρομοιο... αν πας παλι θα προτεινα να το συνδιασεις με καποιο τοπιο και να μην βγαζεις μονο ουρανο. Δοκιμασε να στησεις την μηχανη στο τριποδο, να βγαλεις μια φωτογραφια οπως τωρα με την καταλληλη εκθεση για τον ουρανο και αλλη μια ωστε να σου φωτιστει σωστα το γυρω περιβαλλον και θα εχεις ακομα καλυτερα αποτελεσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well well NO KIDDING! Χρησιμοποίησα τον ιερό κανόνα του σαρκασμού, τα εισαγωγικά. Το μόνο λογικό θα ήταν να σε λενε Χριστίνα ή Χρυσάνθη ή Θρασύβουλα.

 

Στην Ηγουμενίτσα έχετε τόσο πολύ Light pollution? Νόμιζα κάπου στην Αθηνα θα ήσουν λογικα. 

 

 

 

456474_407580949282400_612165089_o.jpg

 

 

"Above the Clouds" - At the top of Mauna Kea (4205m) in Hawaii last night. Showing both the moon and the milky way in a single exposure from the time-lapse video. The view from the summit is spectacular in every direction.

Does anyone know the best path/trail/access point to photograph the Kilauea volcano and the lava flows? Any recommendations? Mahalo!

 

 

πηγή Tso photography, https://www.facebook.com/TSOPhotography

 

 

 

 

δες εδώ το αλάνι τι έχει κανει ρε συ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@snik: Ναι, με τοπίο θα είναι κορυφαίες. Θα δοκιμάσω!!! :D

 

@allantin: Το Θρασύβουλας στο τσακ το γλίτωσα :P  Ω, ναι έχουμε! Και δεν ήμουν μέσα στην πόλη φαντάσου. Όχι ότι πήγα και πολύ μακριά αλλά αν ήμουν μέσα δεν θα φαινόταν τίποτα. Καλά, η φωτογραφία στο spoiler είναι όνειρο ζωής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...