Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με φιλοξένησαν πρόσφατα στο Βερολίνο σε αυτή τη γειτονιά και μου άρεσε αρκετά. Τίποτα ιδιαίτερο η αλήθεια είναι, αλλά είναι photo from my camera...κινητού βέβαια.. Δεν ήταν για διακοπές, γι' αυτό και δεν τράβηξα κάτι καλύτερο.

 
IMG_20130524_193413.jpg
IMG_20130524_193353.jpgIMG_20130524_193413.jpg
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ούτε ένα σκουπίδι στο πεζοδρόμιο...

:confused:

Γόπες στην πρώτη φωτό και σκουπίδια κάτω από τον σκουπιδοτενεκέ στη δεύτερη. Expect nothing to see everything.

 

Πολλά αρχίδια αυτός που το φορούσε - τουλάχιστον 6. Από την απόβαση στην Νορμανδία:

dsc2475e.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντινάρα εδώ είναι που είναι χρήσιμο το polarizer να κόψει μέσα από την ομίχλη. Κι αν κρατήσει ως το ηλιοβασίλεμα και πιάσεις τον ήλιο να πέφτει από πλάγια, βγαίνουν όλα πανέμορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Γόπες στην πρώτη φωτό και σκουπίδια κάτω από τον σκουπιδοτενεκέ στη δεύτερη. Expect nothing to see everything.
 
Πολλά αρχίδια αυτός που το φορούσε - τουλάχιστον 6. Από την απόβαση στην Νορμανδία:
dsc2475e.jpg

 


 
Αυτος από το Βιετνάμ ειχε περισσοτερα

cameraicon2.JPG


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μου ζήτησε ένα ζευγάρι να φωτογραφίσω τον γάμο τους και συμφώνησα τελικά. Καθώς δεν έχω ιδέα, αποφάσισα να το κάνω εντελώς κλασικά μέχρι το γλέντι, όπου θα αφεθώ να κάνω λίγο τα δικά μου αφού έχω τις πόζες που θα χρειάζονται. Συμφώνησαν με το κονσεπτ. Τους είπα να κάνουμε ένα "engagement shoot" για να εξοικειωθούμε ο ένας με τον άλλο και βγήκε καλά. Ο γαμπρός είναι λίγο σοβαροφανής όταν ποζάρει αλλά θα τον βρω που θα πάει. Ας μην λέω πολλά όμως.

 

 

 

dsc5807j.jpg

 

dsc5732l.jpg

dsc5726b.jpg

 

dsc5171k.jpg

 

dsc5127a.jpg

 

 

 

Eίναι καλή φάση τελικά, το είχα στο μυαλό μου ως πολύ βαρετό στυλ φωτογραφίας, αλλά μαθαίνω πολλά πράγματα, ειδικά στο να στήνω πόζες και να φωτίζω πρόσωπα. Επίσης ο βαθμός δυσκολίας είναι υψηλός - σε 30-40 λεπτά περίπατου έχω 40 φωτογραφίες που κρατάω και καμιά 20ρια από αυτές που αξίζουν να μπουν στο μπουκ. Δεν έχω το περιθώριο να τους τυραννάω 2 ώρες μέχρι να βγει (ούτε αυτοί τον χρόνο), σε αυτό βοήθησε το γεγονός πως φωτογραφίζω πολύ τα παιδιά.

 

Γνώμες;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες!

 

Αλλά επιτρέπεται να ποστάρεις φωτος δημόσια από τη στιγμή που δεν έχεις πάρει την άδειά τους?

 

Δε ξέρω, ρωτάω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δικές μου είναι, αυτοί έχουν υπογράψει για αντίγραφα, εγώ έχω τα δικαιώματα της πνευματικής εργασίας. Γι' αυτό και βλέπεις φωτό από γάμους στις βιτρίνες και τα σαητ φωτογράφων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τί φακό θα τραβήξεις το ευτυχές γεγονός;

 

Btw, η πρωτη και η τρίτη μου αρέσουν πολύ, είναι πολύ κοντά σε αυτό που θα έκανα κι εγώ σε ανάλογο project.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τί φακό θα τραβήξεις το ευτυχές γεγονός;

 

Btw, η πρωτη και η τρίτη μου αρέσουν πολύ, είναι πολύ κοντά σε αυτό που θα έκανα κι εγώ σε ανάλογο project.

το χω κι εγω απορια,ποιος ειναι ο ιδανικος φακος για τετοια event?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ένα σώμα θα έχω τον 17-55 2.8 και στο άλλο 55-200. Θα έχω και τον 50ρη 1.4 στην τσάντα, θα πάρω μερικά καρέ το πρωί, από τον γαμπρό και την νύφη όταν ετοιμάζονται ο καθένας μόνος του. Στο γλέντι θα στήσω strobes σε 2 λευκούς τοίχους ασύρματα και μάλλον φιλλ on-camera ttl στο σώμα με τον 17-55. Εκεί που θα παμε βέβαια θα κάνω και μερικά "στημένα" με ομπρέλα σε καλύτερο background. Το καλό είναι πως ο γάμος είναι 10.30 το πρωί οπότε θα τραβήξει η ιστορία. ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ πως ο γάμος είναι 22 Ιουνίου κι είχα τζάμπα εισιτήρια από τη δουλειά για το 24hrs @ Le Mans. Δεν έχω τρέλα με τα αυτοκίνητα αλλά το event προσφέρεται για φωτό. Του χρόνου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πρωτη και η τρίτη μου αρέσουν πολύ, είναι πολύ κοντά σε αυτό που θα έκανα κι εγώ σε ανάλογο project.

 

...η 3η ίσως, αλλά η 1η αποκλείεται. Γιατί απλά δεν υπάρχει. (...κι αν δεν υπάρχει, πώς την είδες, σου άρεσε, είναι κοντά σε αυτό που θα έκανες κι εσύ κλπ)

 

 

Φρένζη, όπως το πας, το να φωτογραφίζεται κάποιος από εσένα θα καταλήξει να είναι εγγύηση ευτυχίας....

Καλοκαίρι του '14, θα είσαι ελεύθερος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...