Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βαηπερ, δεν ξέρω πως να στο πω ευγενικά, κι επειδή είπες αυτό για τα γηρατειά δεν χρειάζεται κιολας :-) :

 

Λες ανοησίες.

 

Κατά τ' άλλα πόσταρε καμια φωτο.

 

για την επεξεργασια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μερικές απ το σημερινο airshow των red arrows στην πατρα. με την μουφα κομπακτ μου  :P ίσιωσα κατι θαλασσες που γέρνανε, κατι distortions μαθαινω σιγά σιγα  :P

 

μια που έφτιαξα λιγο

 

33eoas1.jpg

 

 

168227_10151485568964081_1813804591_n.jp

 

 

gtp focus εδω

 

942697_10151485569189081_218613899_n.jpg

 

 

 

 

946709_10151485569229081_1438277386_n.jp

 

Επεξ/σία από andreapaog328
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....πώς θα γίνει να γίνει στίκι ΜΟΝΟ η πιτσιρίκα του φρενζόγερου; Μιλάμε για μαγευτική φωτό. Σηκώνομαι κομμάτια, μπαίνω τη βλέπω και δε χρειάζομαι ούτε καφέ. Ακούω ειδήσεις-γίνομαι χάλια-μπαίνω τη βλέπω κι αμέσως στα smiley_duck.gifsmiley_duck.gif μου όλα.

 

Σε ζηλεύω ως μπαμπά κι ως φωτογράφο.

 

 

 

 

*(...σόρι αλλά ούτε πικς έχω, ούτε παιδιά να ποστάρω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ακούς ειδήσεις πρώτα απ' όλα. Θα σου ποστάρω μια άλλη, δοκιμάζω κάτι αλλά δεν μου βγαίνει προς το παρόν, έχω κάνει το σπίτι ανω κάτω να βρω το υλικό που θέλω (δεν το βρίσκω) και κάνω διάλλειμα με μια γκινες και ινσομνια. Για τα καλά σου λόγια πάρε μια καμηλοπάρδαλη και μια οικογένεια Μπάμπηδες όσο περιμένεις.

dsc5987a.jpg

 

dsc6062nb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...σπάνια πατάω λάικς (απλά το θεωρώ χαζο-παιδικό, όχι τίποτ' άλλο), με εξαίρεση πχ στην προηγούμενη σελίδα - γι' αυτό και δε θα το "μαγαρίσω" το προηγούμενο. Αλλά θα γράψω ότι η παρδαλή σου καμήλα είναι σχεδόν ερωτεύσιμη (ως αντίθεση φλου μπακράουντ με εξαιρετικά φωτισμένο/καθαρό φόργκραουντ, μην παρεξηγηθούμε κι όλας) - οι δε μπάμπηδες είναι γουτσουγουτσούδικοι έτσι πως στήθηκαν (ζευγαρωτά παρακαλώ, τα πούστικα) με τις ασπροπιτσιλιές και τα κέρατά τους γαμώ το κέρατό τους κτλπ κι εγώ βραδυάτικα ευτυχής για την αφιέρωση αυτών των ομορφιών.

Αναμένω ανευρέσεις. Στοπ.

Μουάτς. Στοπ.

 

 

 

...προσπαθείς να μπεις στο Γκίνες με Γκίνες; Μουαχαχα στοπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτογράφος δίνει γλειφιτζούρι, μετά το παίρνει. Τα παιδιά κλαίνε. Και γίνονται έκθεση

 

Τι μπορεί να κάνει ένα μικρό παιδί να κλάψει περισσότερο από το να του στερήσεις το δώρο του; Η φωτογράφος Jill Greenberg έβαλε στο φωτογραφικό της στούντιο μικρά παιδάκια, τους έδωσε γλειφιτζούρια, τους τα πήρε πίσω και τα φωτογράφησε να κλαίνε.

Η έκθεση της "End Times" που έχει λάβει χώρα σε διάφορες γκαλερί ανά τον κόσμο, όπως ήταν αναμενόμενο προκάλεσε ποικίλες αντιδράσεις και δίχασε το κοινό. Κάποιοι την κατηγόρησαν για σαδισμό.

Σε κάθε περίπτωση πάντως, είναι και η έκθεση που της "άνοιξε την πόρτα" της επιτυχίας και της αναγνωρισιμότητας.

Η 46χρονη Greenberg δήλωσε πως μετά τη φωτογράφηση, επέστρεφε τα γλυκά στα παιδάκια, 30 μόλις δευτερόλεπτα μετά την αρπαγή τους από την ίδια, ενώ υπογράμμισε πως οι φωτογραφήσεις έγιναν με τη συναίνεση των γονιών τους.

Ποιο ήταν το κίνητρο της; Η απόγνωση που αισθάνεται η ίδια, και ο θυμός της για την Αμερικανική κυβέρνηση και τον χριστιανικό φονταμενταλισμό.

 

 

lollipop1.jpg

end-times-jill-greenberg-8.jpg

end-times-jill-greenberg-7.jpg

end-times-jill-greenberg-6.jpg

end-times-jill-greenberg-4.jpg

end-times-jill-greenberg-2.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας παρακαλούσα να μου συμπαρασταθείτε όοοοοολοι σ' αυτήν την δύσκολη στιγμή της ζωής μου... Μου χάλασε η Nikon και την έστειλα για servis και θα είμαι καμιά 20αριά μέρες μακριά της. :( :( :( Είχε ένα πρόβλημα με το βίντεο. Κάθε λίγο έβγαζε μια μαύρη γραμμή καθώς κατέγραφε, ακόμη και στο live view. :/ Δοκίμασα reset που μου είπαν αλλά τίποτα και έτσι την έστειλα. :(

 

Πολύ όμορφες οι φωτογραφίες σας, guys! :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας παρακαλούσα να μου συμπαρασταθείτε όοοοοολοι σ' αυτήν την δύσκολη στιγμή της ζωής μου... Μου χάλασε η Nikon και την έστειλα για servis και θα είμαι καμιά 20αριά μέρες μακριά της. :( :( :( Είχε ένα πρόβλημα με το βίντεο. Κάθε λίγο έβγαζε μια μαύρη γραμμή καθώς κατέγραφε, ακόμη και στο live view. :/ Δοκίμασα reset που μου είπαν αλλά τίποτα και έτσι την έστειλα. :(

 

 

 

 

...πρόταση νέου avatar :

 

 

sshot1we.jpg

 

 

 

 

...σε πειράζω, ε.

Κι εύχομαι...γρήγορη ανάρρωση της μηχανής σου, αφού σημαίνει τόσα για 'σένα.

 

Και hugging-smiley-Huggalo.gif

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας παρακαλούσα να μου συμπαρασταθείτε όοοοοολοι σ' αυτήν την δύσκολη στιγμή της ζωής μου... Μου χάλασε η Nikon και την έστειλα για servis και θα είμαι καμιά 20αριά μέρες μακριά της. :( :( :( Είχε ένα πρόβλημα με το βίντεο. Κάθε λίγο έβγαζε μια μαύρη γραμμή καθώς κατέγραφε, ακόμη και στο live view. :/ Δοκίμασα reset που μου είπαν αλλά τίποτα και έτσι την έστειλα. :(

 

Πολύ όμορφες οι φωτογραφίες σας, guys! :D

 

Έλα υπομονή. Βγάζε απο το κινητό για λίγο καιρό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...