Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Timelapses! Nice... Έχω μερικά, αλλά δεν είναι καλά, πχ

 

 

Συγγνώμη, αλλά τι δεν σου αρέσει; Προσωπικά το βρήκα πολύ ζωντανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε raw τραβαγες ;

Μήπως έκανες καμία επεξεργασία και άλλαξε η φωτεινότητα ;

Όχι, jpeg. :/ Μυστήριο παραμένει ακόμη. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό είναι να αλλάζει η φωτεινότητα, έχεις σύννεφα που περνάνε μπροστά από την πηγή φωτός και ο φακός είναι στραμμένος προς τα εκεί. Γι αυτό και οι αλλαγές κρατάνε περισσότερο από ένα καρέ. Το WB είναι σταθερό δεν είδα κάποια αλλαγή. Αν είχες τραβήξει RAW θα το έφτιαχνες με βάση το ιστόγραμμα πιο εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρώτη θα ήθελα τα πρόσωπα λίγο ποιο πάνω με την πρώτη μάτια το ματι μου έπεσε στο bokeh όποτε το κάδρο δεν "δουλεύει"

Η δεύτερη μου αρέσει σαν μόνη παρατήρηση θα έλεγα να έβαζες και το χέρι μέσα στο κάδρο σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις το είδα και το ποστάρω και εδώ (Link.png Site: http://www.insomnia.gr/topic/485972-nikon-af-s-35mm-f18g-12200-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E-%CE%B1%CF%80%CE%BF-amazoncouk/">έχω ανοίξει θέμα και στις προσφορές ).

 

Nikon AF-S 35mm f/1.8G 122,00 ευρώ απο Amazon.co.uk

 

Link.png Site: http://www.amazon.co.uk/Nikon-AF-S-35mm-f1-8G-Lens/dp/B001S2PPT0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1368432211&sr=8-1&keywords=nikon+35mm+1.8">http://www.amazon.co.uk/Nikon-AF-S-35mm-f1-8G-Lens/dp/B001S2PPT0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1368432211&sr=8-1&keywords=nikon+35mm+1.8

 

Όποιος ενδιαφέρεται άς βιαστεί γιατί δεν νομίζω να μείνει για πολύ. Το φακουδάκι είναι εξαιρετικό ακόμα και στα 175 ευρώ που είναι η τιμή του αυτή την στιγμή στην Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν χτες βαρέθηκα να περιμένω να πλουτίσω για να πάρω τον νικον 17-55 2.8 και άρχισα να κοιτάζω εναλλακτικές. Επειδή θέλω να πάρω έναν τοκινα μέσα στο καλοκαίρι ήταν περιορισμένο το μπατζετ. Ήμουν ανάμεσα σε σιγμα 17-70 2.8-4.5 και ταμρον 17-50 2.8. Παρ' όλο που τους μισώ τους ταμρον κατέληξα σε αυτόν και πήρα την βερσιον χωρίς το VC (stabilization) μιας και παντού τον είδα πιο σαρπ από την αντίστοιχη με VC. Μόλις ήρθε και πέρα από το distortion στα 17mm (το ήξερα το πρόβλημα) δεν έχω κανένα παράπονο. Καλό κοντραστ, λίγα CA, μποκε λίγο τραχύ, ακόμη δεν έχω ρυθμίσει back/front focus οπότε θα βελτιωθούν τα πράγματα. Θα ακολουθήσουν καλύτερες φωτό, πάρτε την πρώτη του έβερ, πολλή συννεφιά, 50mm f/5.6 sooc

 

dsc5207l.jpg

 

Στο σποιλερ 100%

 

 

dsc52072.jpg

 

 

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρενζο(ουν), έχεις κανα λινκ που να εχεις μαζεμένο το υλικό σου?

 

Αν εχεις και δεν θες να το γραψεις δημοσια, στειλτο μια με π.μ και γραψε εδω οτι δεν έχεις κι εγω θα πω απο κάτω ''καλά άστο δεν πειράζει'', να τους ρίξουμε στάχτη στα μάτια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν το είχα, δημόσια θα το είχα βρε. Όχι, είχα ένα ακαουντ στο φλικρ και σε κάποια φάση βαρέθηκα να βλέπω τις φωτό μου και έσβησα το ακαουντ. Στο ινσταγκραμ ανέβασα 2 φορές και το παράτησα, στο pheed 3, το blue canvas το βρίσκω intimidating, όπως και το deviant. Ανεβάζω εδώ, τις βλέπω ποσταρισμένες, ξενερώνω μόλις φεύγει η χαρά της δημιουργίας και βλέπω τι τράβηξα και τις σβήνω μαζικά στο imageshack.

 

 

postprocessing.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν το είχα, δημόσια θα το είχα βρε. Όχι, είχα ένα ακαουντ στο φλικρ και σε κάποια φάση βαρέθηκα να βλέπω τις φωτό μου και έσβησα το ακαουντ. Στο ινσταγκραμ ανέβασα 2 φορές και το παράτησα, στο pheed 3, το blue canvas το βρίσκω intimidating, όπως και το deviant. Ανεβάζω εδώ, τις βλέπω ποσταρισμένες, ξενερώνω μόλις φεύγει η χαρά της δημιουργίας και βλέπω τι τράβηξα και τις σβήνω μαζικά στο imageshack.

 

 

postprocessing.gif

 

E καλά τότε ρε, έγινε, άστο.

 

 

6906827-friendly-and-expressive-wink.jpg

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...