Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@kate23 η 1η μου αρεσε αλλα θα προτιμουσα να ηταν και πιο κοντα το χερι ωστε να μην ειναι τοσο νεταρισμενο.

 

Η 2η δεν μου αρεσε γιατι πιστευω οτι σε τεοια θεματα καλο ειναι να μην στοχευουμε στον ανθρωπο αλλα στην γενικοτερη κατασταση, στην συγκεκριμενη φωτογραφια νομιζω οτι στοχοποιεις την γυναικα με το παιδι και χανεται η γενικοτερη εικονα της φτωχιας. Θα μου αρεσε μονο αν η γυναικα της φωτογραφιας συνδιαζοταν με καποιο αλλο αντιφατικο στοιχειο στην φωτογραφια πχ καποια καλοντυμενη που περναει διπλα της.

 

Οσο για την 3η Μαλλον ηθελες ενα πιο σκοτεινο φιλτρακι για να σου δωσει και αλλο χρονο γιατι απο οτι βλεπω εχεις παει στα ορια του το διαφραγμα οπου προκαλει και diffraction (δες τον ορο στο google) που καλο θα ηταν να αποφευγεις να βγαζεις φωτογραφιες με τοσο κλειστο διαφραγμα. Ωραια γωνια παντως απλα εγω θα μειωνα και λιγο το εφε του hdr γιατι φερνει πολυ πληροφορια απο το background και χανεται καπως το ματι.

 

Τωρα που το βλεπω σε πηρα λιγο απο τα μουτρα αλλα ολα τα παραπανω ειναι με φιλικη διαθεση  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@kate23 η 1η μου αρεσε αλλα θα προτιμουσα να ηταν και πιο κοντα το χερι ωστε να μην ειναι τοσο νεταρισμενο.

 

Η 2η δεν μου αρεσε γιατι πιστευω οτι σε τεοια θεματα καλο ειναι να μην στοχευουμε στον ανθρωπο αλλα στην γενικοτερη κατασταση, στην συγκεκριμενη φωτογραφια νομιζω οτι στοχοποιεις την γυναικα με το παιδι και χανεται η γενικοτερη εικονα της φτωχιας. Θα μου αρεσε μονο αν η γυναικα της φωτογραφιας συνδιαζοταν με καποιο αλλο αντιφατικο στοιχειο στην φωτογραφια πχ καποια καλοντυμενη που περναει διπλα της.

 

Οσο για την 3η Μαλλον ηθελες ενα πιο σκοτεινο φιλτρακι για να σου δωσει και αλλο χρονο γιατι απο οτι βλεπω εχεις παει στα ορια του το διαφραγμα οπου προκαλει και diffraction (δες τον ορο στο google) που καλο θα ηταν να αποφευγεις να βγαζεις φωτογραφιες με τοσο κλειστο διαφραγμα. Ωραια γωνια παντως απλα εγω θα μειωνα και λιγο το εφε του hdr γιατι φερνει πολυ πληροφορια απο το background και χανεται καπως το ματι.

 

Τωρα που το βλεπω σε πηρα λιγο απο τα μουτρα αλλα ολα τα παραπανω ειναι με φιλικη διαθεση  :-)

Στην πρώτη ήθελα να είναι έτσι τα χέρια. Έχω και άλλες που φαίνονται πιο πολύ τα χέρια, αλλά κάπως μου άρεσε περισσότερο αυτό το φλου.

 

Στη δεύτερη αν δεις φαίνεται λίγο μια τσάντα φλου στα δεξιά. Την άφησα ακροπάριστη για να έχω αυτό το στοιχείο που λες, αλλά μάλλον δε φαίνεται. Έχεις δίκιο πάντως. Ευχαριστώ για τα τιπς, θα το προσπαθήσω ξανά! :)

 

Στην τρίτη καταλαβαίνω τι εννοείς, αλλά είχε πάρα πολύ ήλιο και ήθελα πολύ να δοκιμάσω το φίλτρο. Και γω αμφιταλαντευόμουν αν έπρεπε να ρίξω λίγο το oppacity για να φανεί και η "κανονική" εικόνα περισσότερο από πίσω αλλά τελικά την άφησα έτσι. 

 

Α, όχι! Μην ανησυχείς καθόλου! Μου άρεσαν πολύ τα σχόλιά σου και θα με βοηθήσουν πολύ! Ευχαριστώ! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ! Χαίρομαι που σου άρεσαν! :)

 

Ναι, μου αρέσει πιο πολύ σαν HDR! ;) Good job! :)

 

Αυτή με το νερό την τράβηξα με φίλτρο ND. (Συγκεκριμένα το Hoya ND8) Αυτό το φίλτρο σου επιτρέπει να μεγαλώσεις το exposure στις λήψεις σου. Έτσι, στη συγκεκριμένη φωτογραφία μπορούσα να βάλω shutterspeed 3 ή 4 δευτερόλεπτα ώστε να φαίνεται έτσι το νερό. :) Ελπίζω να στο εξήγησα καλά.

 

Κατάλαβα ευχαριστώ :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν λίγο πιο δίπλα :)

 

post-38750-0-49751200-1368023478_thumb.jpg

Με την ευκαιρία:

post-38750-0-70148300-1368023665_thumb.jpg

 

post-38750-0-77106600-1368023679_thumb.jpg

 

post-38750-0-82915600-1368023687_thumb.jpg

 

Οι αναλογίες εμφανίζονται λάθος, αλλά αν κάνετε διπλό κλικ, εμφανίζονται σωστά.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικες απο το βραδυ της Αναστασης και αλλες 2 πρωινες για να δοκιμασω τα μουφοcokin φιλτρακια που μου ηρθαν

 

 

8727000166_7a9edd6564_n.jpg 8727007602_bbf8ec8f0f_n.jpg 8725880855_833004a4d3_n.jpg
 

 

8725895335_53f494ba5b.jpg 8726999936_16f87d0044.jpg
 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα timelapse από προχθές. Για κάποιο λόγο φαίνεται σαν να είχα το WB στο auto ενώ δεν το είχα. :/ Αν εξαιρέσετε αυτό, πιστεύω πως θα σας αρέσει :)

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@InsomniaK: Γιατί δεν ήταν καλό αυτό? Εμένα μου άρεσε πολύ! Δες το και μια από το 00:21 ως το τέλος. Είναι εκεί που αρχίζουν να γίνονται όμορφα πράγματα συνεχώς. (Καραβάκια, κίνηση σύννεφων, νυχτώνει) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...