Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχην ελπιζω να εχουμε καλη φωτογραφικη χρονια ολοι μας και σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια.

 

@viper2005 ειναι στα 3.2 sec  f/9  ISO 200  δυστυχως εκεινη την ωρα δεν περνουσε κοσμος με πιο φωτεινα ρουχα να την αναδειξουν καλυτερα.

μην αγχωνεσαι

και ετσι μια χαρα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι ότι διάλεξα κανένα εξαιρετικό θέμα, αλλά αποφάσισα επιτέλους να ασχοληθώ ένα κλικ παραπάνω με τη μηχανή μου. 2013, ας παίξω με την τύχη μου.

 

Παίζοντας με το exposure:

 

DSC_1077_zps79a25c99.jpg

 

Παίζοντας με το white balance:

 

DSC_1185_zps491e9182.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η δεύτερη μου αρέσει πάρα πολύ! Τα μάτια της μου θυμίζουν το Portal! (Παιχνίδι στο pc) :)

 

Ορίστε μερικές ακόμη :)

 

8362598318_8b580fbf21.jpg

Upside Down by Chris Anastasiou, on Flickr

 

8362595156_df9dd17753.jpg

Sunset Panorama by Chris Anastasiou, on Flickr

 

8361530795_bceabea52f.jpg

Anchorage by Chris Anastasiou, on Flickr

 

8362594074_fcef93be5d.jpg

Emerald by Chris Anastasiou, on Flickr

Επεξ/σία από kate23
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ! Να 'στε καλά :) Χαίρομαι που σας άρεσαν :)

 

Έχω ένα θέμα και χρειάζομαι βοήθεια (κλασικά! :P ) Που λέτε, χρειάζομαι μια δεύτερη μπαταρία. Οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες και ο καθένας έχει ότι τιμή θέλει, κλασικά για Ελλάδα. Βρήκα με 40 ευρώ ( :o ), με 30 (που ήταν η καλύτερη δυνατή τιμή που μπορούσα να πετύχω) αλλά επίσης βρήκα και μια με 19 ευρώ, η οποία δεν είναι της Nikon. Και ερωτώ, αξίζει να δώσω αυτά τα 10 ευρώ παραπάνω και να πάρω την μπαταρία της Nikon ή είναι καθαρή κλεψιά οπότε να πάρω την άλλη?

 

Ορίστε αυτή με τα 19 ευρώ

http://www.braun-photo.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=307&category_id=77&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω ιδέα από κάμερες, πιστεύω καλύτερα να δώσεις ένα 10€ παραπάνω να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και να είσαι σίγουρος για την απόδοση/διάρκεια της. Σίγουρα πληρώνεις και κάτι για το όνομα, αλλά.

 

Υποθέτω πώς η Braun δεν είναι της γνωστής Braun, οπότε, προσωπικά θα πήγαινα για τη Nikon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

DSC_1185_zps491e9182.jpg

 

πω ρε φιλε.

ποσα γκομενακια θα εριχνα με τετοιον γατο.wtf! να βρω μια γκανταλφινα να τον κανουμε εξισωση ή τον εχεις ευ..*ouch* νουχισει; είναι μηπως δεσμευμενος; Καπως! Εστω, ξηλωσε του ενα μουστακι να το φυτεψω να δουμε τι θα βγει. Το γατι παει για hall of fame 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

πω ρε φιλε. ποσα γκομενακια θα εριχνα με τετοιον γατο.wtf! να βρω μια γκανταλφινα να τον κανουμε εξισωση ή τον εχεις ευ..*ouch* νουχισει; είναι μηπως δεσμευμενος; Καπως! Εστω, ξηλωσε του ενα μουστακι να το φυτεψω να δουμε τι θα βγει. Το γατι παει για hall of fame 

Cat-Hitler says go and find a fuckin' cat from the streets. Girls love them too.

 

 

 

20110717205238.jpg

Που να'ναι τώρα αυτός άραγε; Ακόμα θυμάμαι τη στιγμή που πάταγα το "κλικ". Κρίμα, ωραίος γάτος. Από αυτούς που δε πρόκειται να ξεχάσω.

 

 

 

 

 

Νίκο, στον δανείζω ρε. Έχει πάρει και κιλά από τότε. Άνετα αν δε σου κάτσει η γκόμενα τον κάνεις μαξιλάρι.

20110910150046.jpg

 

 

 

*Μέχρι που πάτησα το "Υποβολή" νόμιζα ότι ήμουν στο θέμα με τα κατοικίδια.  :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

πω ρε φιλε.

ποσα γκομενακια θα εριχνα με τετοιον γατο.wtf! να βρω μια γκανταλφινα να τον κανουμε εξισωση ή τον εχεις ευ..*ouch* νουχισει; είναι μηπως δεσμευμενος; Καπως! Εστω, ξηλωσε του ενα μουστακι να το φυτεψω να δουμε τι θα βγει. Το γατι παει για hall of fame 

 

Δυστυχώς στηρώθηκε! Προσπάθησα να τον πολλαπλασιάσω αλλά δεν πέτυχε το προξενιό.

 

(μπδγ, έχει παίξει λάθος στο κουοτ του απτουντεητ δεν παραθέτω τον εαυτό μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς στηρώθηκε! Προσπάθησα να τον πολλαπλασιάσω αλλά δεν πέτυχε το προξενιό.

 

(μπδγ, έχει παίξει λάθος στο κουοτ του απτουντεητ δεν παραθέτω τον εαυτό μου)

Αλήθεια βρε, σε τι μήκος βρίσκεται τώρα; Θυμάμαι ότι είχες πει ότι παίρνει μεγάλο μήκος η συγκεκριμένη ράτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια βρε, σε τι μήκος βρίσκεται τώρα; Θυμάμαι ότι είχες πει ότι παίρνει μεγάλο μήκος η συγκεκριμένη ράτσα.

 

Μαζί με την ουρά (που ομολογουμένως είναι μπόλικη), πιάνει μέτρο. Κάποια στιγμή θα προσπαθήσω να τον βγάλω φωτό μαζί με το άλλο γατόνι να φανεί η διαφορά.

 

 

Ευχαριστώ πολύ! Να 'στε καλά :) Χαίρομαι που σας άρεσαν :)

 

Έχω ένα θέμα και χρειάζομαι βοήθεια (κλασικά! :P ) Που λέτε, χρειάζομαι μια δεύτερη μπαταρία. Οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες και ο καθένας έχει ότι τιμή θέλει, κλασικά για Ελλάδα. Βρήκα με 40 ευρώ ( :o ), με 30 (που ήταν η καλύτερη δυνατή τιμή που μπορούσα να πετύχω) αλλά επίσης βρήκα και μια με 19 ευρώ, η οποία δεν είναι της Nikon. Και ερωτώ, αξίζει να δώσω αυτά τα 10 ευρώ παραπάνω και να πάρω την μπαταρία της Nikon ή είναι καθαρή κλεψιά οπότε να πάρω την άλλη?

 

Ορίστε αυτή με τα 19 ευρώ

http://www.braun-photo.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=307&category_id=77&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

 

 

 

Στη θέση σου εάν την ήθελα για καβάτζα σε περίπτωση που μου τελειώσει η κανονική θα έπαιρνα την generic. Υπογραμμίζω εδώ ότι δεν ξέρω ποιες είναι οι διαφορές. Από την άλλη, εξαρτάται και από το τι αξία έχουν για εσένα τα 10 ευρώ - δηλ. αν δεν σου κάνουν ουσιαστική, μεγάλη διαφορά επί της παρούσης μπορείς απλά να πάρεις της νίκον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω ιδέα από κάμερες, πιστεύω καλύτερα να δώσεις ένα 10€ παραπάνω να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και να είσαι σίγουρος για την απόδοση/διάρκεια της. Σίγουρα πληρώνεις και κάτι για το όνομα, αλλά.

 

Υποθέτω πώς η Braun δεν είναι της γνωστής Braun, οπότε, προσωπικά θα πήγαινα για τη Nikon.

Κοίτα, δεν είναι το θέμα μου 10 ευρώ γιατί ούτως ή άλλως σε κάτι άλλο θα τα ξοδέψω. Απλά αναρωτιόμουν αν έχει διαφορά ή απλά κάνει 10 (ή 20 σε κάποια site) ευρώ παραπάνω μόνο και μόνο επειδή είναι της Nikon.

Σαν δεύτερη μπαταρία θα την έχω αλλά θα την χρησιμοποιώ αρκετά. Οπότε λες να πάρω της Nikon να τελειώνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά στην τιμή των δύο μπαταριών οφείλεται τις περισσότερες φορές στο εσωτερικό κύκλωμα τους. Στην περίπτωση της Nikon πχ αν θες να χρησιμοποιήσεις ένα battery grip με 2 μπαταρίες, η πρωτεύουσα μπαταρία σου θα είναι η αυθεντική. Αν δε σε ενδιαφέρει το grip, η μόνη διάφορα που μπορεί να διαπιστώσεις είναι πως η generic θα τελειώνει πιο γρήγορα λόγω "χειρότερης" διαχείρισης της ενέργειας. Αυτή η διαφορά κοστίζει ~5 ευρώ, τα υπόλοιπα τα δίνεις για το λογότυπο Nikon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις canon (παντως), οι μπαταριες σπανε σε 3 κατηγοριες: γνησιες, generic χωρις μετρητη, generic με μετρητη...

 

για ψαξτο μηπως παιζει και κατι τετοιο στις nikon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...