Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα μια Nikon 3100 / Canon 1100d σε καλύπτει για αρχή. Αν δεν σε απασχολεί να έχεις οπτικό σκόπευτρο, κοίτα και προς Sony μεριά (NEX :D)

 

Και για να μείνουμε on topic..

post-53471-0-33986100-1347997202_thumb.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι αισθητήρες που μπαίνουν στις Nikon (sony exmor cmos) έχουν αρκετά καλύτερα χαρακτηριστικά από αυτούς της Canon.. H Canon έχει μείνει λίγο πίσω στον τομέα των sensors.. Ελπίζω να βελτιωθεί ή... ακόμα καλύτερα να αγοράσει και αυτή cmos από τη Sony :D

 

Manual focus μήπως εννοείς το focus peaking που μπορείς να κάνεις κατά τη διάρκεια της εγγραφής με το μαγικό Magic Lantern (λόγος που αρκεί από μόνος του για να πάρει κανείς Canon imho) ;

 

Και τώρα που είπα Magic Lantern θυμήθηκα αυτό. Eίναι για όσους έχουμε 400d. Προσθέτει της Παναγιάς τα μάτια στη μηχανή. Ιντερβαλόμετρο, auto iso, χρόνους έκθεσης μέχρι 120 λεπτά και άλλα πολλά :D

 

Γιέπ, δε το θυμόμουν σωστά! Το λινκ που εβαλες για την 400δ, το χω βρεί προσφάτως και λεω να παρω κανα card reader για να το δοκιμάσω. Αν και λεω να πουλήσω τη μηχανή, αλλά δυστυχως, δε βγαίνει κάτι αξιόλογο απο κάνον...Και βαριέμαι να μπω στη διαδικασία να αλλάζω φακους κι εταιρία.

 

Προσωπικά, δε με ενδιαφέρει το βίντεο καθόλου, οπότε μία ή άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα που λέτε έζησα ένα από τα πιο όμορφα ηλιοβασιλέματα της ζωης μου! Δυστυχώς η κάμερά μου απέτυχε να τα συλλάβει στην εντέλεια κ ο αδερφός μου κοιμόταν :P

 

 

 

post-202120-0-04981200-1348177930_thumb.jpg

 

 

 

 

post-202120-0-14736300-1348177944_thumb.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον 18-55 έχω ακόμη. Το f στην συγκεκριμένη είναι 5.3. :)

Καλά στην παραλία ήταν καταπληκτικά! Ούτε κόσμος ούτε φασαρία. Πεντακάθαρα τα νερά! (Πρέπει να ζηλέψεις και συ Allantin!) χαχα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγια η φωτογραφικη kate! :-D

 

Οριστε και καποιες καινουριες...

 

8011418909_dd0e15f4e7.jpg

DSCN4122 by AntoniC A., on Flickr

 

 

8011417107_ff28ef8f2e.jpg

DSCN4132 by AntoniC A., on Flickr

 

(αυτες ειναι απο κινητο)

 

8030719851_c461ff0227.jpg

IMG_20120927_123837 by AntoniC A., on Flickr

 

 

8030782034_6b3a6bf54a.jpg

DSC_1065 by AntoniC A., on Flickr

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίες και ειδικά η τρίτη! Αν και μισώ το σχολείο! Χαχα! :) Στο είπα και στο flickr αλλά θα το ξαναπώ οτί μου αρέσει πολύ ο φωτισμός και τα σχήματα στο κάδρο σου.

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα αρχίσω να βγάζω σιγά-σιγά ξανά τώρα που ξεμπερδεύω με εξεταστική. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίες και ειδικά η τρίτη! Αν και μισώ το σχολείο! Χαχα! :) Στο είπα και στο flickr αλλά θα το ξαναπώ οτί μου αρέσει πολύ ο φωτισμός και τα σχήματα στο κάδρο σου.

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα αρχίσω να βγάζω σιγά-σιγά ξανά τώρα που ξεμπερδεύω με εξεταστική. :)

Σ'ευχαριστώ πολύ! :D

Η αλήθεια είναι ότι την έβγαλα τελείως πρόχειρα B) μόλις σχολάσαμε την έβγαλα στα γρήγορα για το instagram χωρίς να προσέξω τίποτα το ιδιαίτερο... τελικά μ'αρεσε και μπήκε και flickr! :P

 

Καλή επιτυχία στην εξεταστική! Περιμένουμε νεότερες φωτος! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...