Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε ρε μλκ, αν χρειάστηκε ποτέ με αυτό αφαιρούσα ότι ήθελα :P τι κακία ω θεοί!

 

Δεν υπάρχει για την 1100δ ρεμοτε με ταιμερ :P (Η δεν βρήκε ο μπρο)

 

*Link.png Site: yawns *

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μεταξύ μας παιδάκια, είμαι στη δουλειά και δεν μπορώ να μπω σε ένα μεγάλο ποσοστό δημοφιλών σάιτ (απορώ δλδ πως μπαίνω στο ινσόμνια :P )

 

εννοείται δεν βλέπω το δεύτερο σπόιλερ, όταν σχολάσω

 

 

*εδιτ, ΚΛΑΙΩ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ. Μόλις πήρα τηλ τον αδερφό μου και τον ρώτησα "όταν έψαξες για το ρεμοτε, πόσο καλά έψαξες;;" "Πάρα πολύ καλά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά!

Από χθες βράδυ :)

7807094908_b389e2c04e.jpg

Startrails by Chris Anastasiou, on Flickr

 

Υπάρχει και ένα βίντεο, το οποίο για κάποιο λόγο δεν μου εμφανίζει όταν το κάνω paste. Μπορείτε να το δείτε Link.png Site: εδώ'>http://www.flickr.co...83132/']εδώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφη kate!

 

Σημάδεψες θαρρώ τον πολικό αστέρα, τράβηξες πολλές φωτό ανά κάποια " (ιντερβαλόμετρο) και τις ένωσες μετά ;

 

Απ'οσο θυμάμαι, μια τεχνική είναι αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ!

Ναι, ο πολικός αστέρας :)

 

Επειδή δεν έχω καταφέρει ακόμη (και δεν πρόκειται ποτέ) να βρω ιντερβαλόμεντρο για τη φωτογραφική μου, μου έφτιαξε ο φίλος μου ένα πρόγραμμα για το pc και συνδέω τη φωτογραφική με το laptop και βγάζω έτσι φωτογραφίες.

 

Είχα ISO στο 400 γιατί το 800 είναι too much για τη δική μου dlsr, exposure στα 30 δευτερόλεπτα, τον φακό στα 18mm για να έχω μέγιστο διάφραγμα f 3.5. Έβγαλα γύρω στις 150 φωτογραφίες (μια φωτογραφία το λεπτό) και μετά τις έβαλα σε αυτό το Link.png Site: πρόγραμμα'>http://startrails.de...']πρόγραμμα που κάνει τη δουλειά μόνο του. :) Έχει επιλογή και για φωτογραφία και για βίντεο. :)

 

Τώρα κοιτάω να βρω και κανένα άλλο μέρος να βγάλω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά μηχανή έχει και δεν βρίσκεις ιντερβαλομετρο αν επιτρέπεται;

 

Μια ερώτηση ακόμη. Εβαλες σημείο εστίασης το κεντρικό και εστίασες στον πολικο αστερα αυτόματα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Nikon D3000 έχω. Είχα παραγγείλει ένα ιντερβαλόμετρο που "υποτίθεται" έκανε για τη φωτογραφική μου και όταν ήρθε δεν είχε το σωστό καλώδιο... :(

 

Θα κοιτάξω να φτιάξω ένα, με ένα κύκλωμα που έχω βρει, να κάνω τη δουλειά μου χωρίς το laptop.

 

Πρέπει να εστιάζεις λίγο πριν το άπειρο. Ο φακός μου δεν έχει πάνω βέβαια που είναι το άπειρο, αλλά άμα πας το focus τέρμα δεξιά και λιγάαακι αριστερά θα είσαι οκ. Τράβα μια-δυο να είσαι σίγουρος ότι το πέτυχες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία φωτογραφία όντως! Πρέπει να πω στον αδερφό να μου δείξει κανά 2 πραγματάκια για μεγάλης διάρκειας φωτογραφίες και να πάω τα βράδια (μιας και δεν κοιμάμαι πριν τις 6) ψηλά στον νομό λάρισας να βγάλω καμία φωτό. Εντωμεταξύ όταν ήμουν στην Αλόννησο το βράδυ που πήγαινα στα βουνά και δεν υπήρχε ούτε για πλάκα εστία φωτισμού ο ουρανός ήταν απιστευταμπλ. Πως μπορώ να βγάλω όσο το δυνατόν πιο καθαρή φωτογραφία που να φτάνει σε ποιότητα αυτή του ανθρώπινου ματιου; :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMG_5076.jpg IMG_5073.jpg IMG_5049.jpg IMG_5044.jpg IMG_5042.jpg

 

Την Nikon D3000 έχω. Είχα παραγγείλει ένα ιντερβαλόμετρο που "υποτίθεται" έκανε για τη φωτογραφική μου και όταν ήρθε δεν είχε το σωστό καλώδιο... :(

 

Aυτο δηλαδή δεν κάνει; http://www.ebay.com/itm/Pro-Timer-Remote-Shutter-FOR-Nikon-D7000-D3000-D3100-D5000-D5100-D90-MC-DC2-N3-/190711343615?pt=Camera_Camcorder_Remotes&hash=item2c674829ff Κι εγώ απο ιμπει πήρα για τη σαβούρα μου και δουλεύει μια χαρά...Ασχετως που δεν ασχοληθηκα.

 

Θενκς για τα τιπς...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...