Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@Rafail: Μου άρεσε πολύ η τρίτη φωτογραφία. Μου θυμίζει παλιά ελληνική φωτογραφία με το noise και το b&w! Αλλά δοκίμασε αν θέλεις να την κάνεις ένα μικρό crop στο πάνω και στο κάτω μέρος. Νομίζω θα μοιάζει κάπως πιο κινηματογραφική! :)

 

@Allantin: Η δεύτερη και η τρίτη είναι αρκετά καλές! Δεν ασχολείσαι με photoshop ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωωω εντάξει, την πρώτη και τη δεύτερη τις λάτρεψα! Έχω να κάνω cliff diving από πέρσυ! Πάει με ξεσήκωσες τώρα, να το ξέρεις! :)

 

Ευχαριστω kate! Πριν πας για βουτιες να μας πεις σε ποια παραλια θα εισαι για να κανω μια 2η αποπειρα γιατι μερικες δεν τις εβγαλα οπως θα ηθελα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζεμένο πράμα:

 

 

 

DSC_0073_2.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0141_2.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0211_2.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0227_2.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0297_2.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0349.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0365.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0385_2.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0406.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0479.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0520.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0533.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0682.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0725.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0823.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0954.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0982.jpg

 

 

 

 

 

Εν κατακλείδι:

 

 

 

 

 

DSC_0760.jpg

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Yin: Μερικές μου άρεσαν πάρα πολύ! Μπράβο!

 

@Allantin: Επειδή μου άρεσε πολύ η δεύτερη, την αποθήκευσα και της έκανα μια ελάχιστη επεξεργασία! Ελπίζω να μην σε πειράζει. Ορίστε το αποτέλεσμα:

49519861.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Αφαίρεσα το φυτό στα γρήγορα, έκανα λίγο πιο σκούρα την ατμόσφαιρα με το levels, ανέβασα τα κόκκινα και, τέλος, ανέβασα την οξύτητα (με το unsharp mask). :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Allantin: Η δεύτερη και η τρίτη είναι αρκετά καλές! Δεν ασχολείσαι με photoshop ε?

 

ασχολούμαι λιγάκι αλλά οι φωτογραφίες ανέβηκαν κατευθείαν από το κινητό στον φέισμπουκ χωρίς επεξεργασία κλπ.

 

οχι μωρέ, τι να με πειράξει. Χαρά στο κουράγιο σου με το δεντράκι, δεν θα το προσπαθούσα καν :P ωραία χρώματα βγήκαν. Χρησιμοποιείς το lightroom μήπως; Δεν το έχω πιάσει αλλά μία φίλη φωτογράφα κάνει πολύ ωραία πράγματα με δαύτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το photoshop την έφτιαξα. Δεν είναι τίποτα πάντως, αν σου αρέσει και ασχοληθείς θα τα μάθεις από την αρχή σχεδόν αυτά τα "κολπάκια" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε να εξαφανίζω κάτι το ξέρω (το σταμπ τουλ δλδ, εκτός κ αν υπάρχει καλύτερος τρόπος), αλλα δεν θα καθόμουν να το κάνω για κανένα λόγο. Έχω τεμπελιάσει λίγο τον τελευταίο καιρό :P

 

Τελευταία διασκεδάζω με τα νεύρα του αδερφού μου για το ξενέρωμα που έχει φάει με την 1100d του. Δεν μπορεί ούτε time lapse να κάνει ούτε καλή νυχτερινή φωτογραφία μιας και το κλείστρο μένει ανοιχτό μέχρι 1μισή (?) ώρα, κάπου εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε να εξαφανίζω κάτι το ξέρω (το σταμπ τουλ δλδ, εκτός κ αν υπάρχει καλύτερος τρόπος), αλλα δεν θα καθόμουν να το κάνω για κανένα λόγο. Έχω τεμπελιάσει λίγο τον τελευταίο καιρό :P

 

Τελευταία διασκεδάζω με τα νεύρα του αδερφού μου για το ξενέρωμα που έχει φάει με την 1100d του. Δεν μπορεί ούτε time lapse να κάνει ούτε καλή νυχτερινή φωτογραφία μιας και το κλείστρο μένει ανοιχτό μέχρι 1μισή (?) ώρα, κάπου εκεί.

 

remote with timer...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε να εξαφανίζω κάτι το ξέρω (το σταμπ τουλ δλδ, εκτός κ αν υπάρχει καλύτερος τρόπος), αλλα δεν θα καθόμουν να το κάνω για κανένα λόγο. Έχω τεμπελιάσει λίγο τον τελευταίο καιρό :P

 

Τελευταία διασκεδάζω με τα νεύρα του αδερφού μου για το ξενέρωμα που έχει φάει με την 1100d του. Δεν μπορεί ούτε time lapse να κάνει ούτε καλή νυχτερινή φωτογραφία μιας και το κλείστρο μένει ανοιχτό μέχρι 1μισή (?) ώρα, κάπου εκεί.

 

Stamp tool λέει... χαχαχα

 

 

NYc9I.jpg

 

nseHW.jpg

 

 

 

 

 

Content Aware (στο 2:15)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ρε μλκ, αν χρειάστηκε ποτέ με αυτό αφαιρούσα ότι ήθελα :P τι κακία ω θεοί!

 

Δεν υπάρχει για την 1100δ ρεμοτε με ταιμερ :P edit, δεν βρήκε ο μπρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...