Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λουσιφεράκο, ομολογώ ότι ενθουσιάστηκα. Το 99% των φωτογραφιών ήταν εκπληκτικές. (η "City of all Cities" δεν αναιρεί τον κανόνα)

Αυτές που με εντυπωσίασαν περισσότερο, όμως, (άσχετα αν ενδιαφέρει η άποψη μου ή όχι) είναι (με περιγραφή) οι παρακάτω:

 

1)Μ'άρεσε η συμμετρία και ο συγχρονισμός με τον προβολέα.

2)Παράδεισος.

3)Μπορούν να βγουν και τέτοιες φωτογραφίες?

4)Άπιαστη φώτο. Νιώθω την υγρασία του υπογείου.

5)Αν και δεν μ'αρέσουν οι ασπρόμαυρες λόγω επιτηδευμένου αποτελέσματος, η συγκεκριμένη τα σπάει.

6)love and war. Ωραία αντίθεση, πανέμορφη φωτογραφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπέροχες μπορώ να πώ. Πολύ ατμοσφαιρικές και σε συνδυασμό με εύστοχους τίτλους, μου προκάλεσαν μια ευχάριστα μελαγχολική συναισθηματική φόρτιση (ορισμένες δε και ανάμνηση).

Θα ήθελα πολύ κάποια στιγμή να δώ και άλλες σου από Φλωρεντία.

 

 

 

l_8bf4dd78d2b24522a333a9b55932d967.jpg

Quicksand; Κινούμενη άμμος δηλαδή; Εντυπωσιασμένος ρωτώ αφελώς: πώς την έβγαλες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[μονόλογος mode]Κάθε φορά που θέλω να ποστάρω μια φωτό μου εδώ το τόπικ ξεθάβετε από την κρύπτη του... αυτή τη φορά όμως είχε και tribute στον μοντ...

 

Εντάξει κύριος... τραβάς καλύτερες φωτό από μας... αλλά και εμείς δεν θα το βάλουμε κάτω.

 

Ο Ξανθιώτικος χειμερινός ουρανός μέσα από το γήπεδο των Πηγαδίων (άλλες δεν σας βάζω... ο Μάλαρτς και ο Κιντάνα δεν σας ενδιαφέρουν) [/μονόλογος mode]

 

xanthi_sky.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

l_8bf4dd78d2b24522a333a9b55932d967.jpg

Quicksand; Κινούμενη άμμος δηλαδή; Εντυπωσιασμένος ρωτώ αφελώς: πώς την έβγαλες;

Όντως, εξαιρετική και αυτή, αλλά με τέτοιο τοπίο, όποιος και να φωτογράφιζε η φωτογραφία θα έβγαινε πολυ ωραία.

Γενικά, μαζεύω την κάτω γνάθο από το πάτωμα όταν βλέπω μια τέλεια φωτογραφία ενός σχετικά αδιάφορου θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ξανθιώτικος χειμερινός ουρανός μέσα από το γήπεδο των Πηγαδίων (άλλες δεν σας βάζω... ο Μάλαρτς και ο Κιντάνα δεν σας ενδιαφέρουν)

 

 

xanthi_sky.jpg

Ο ρεθυμνιώτικος στη λέει.

 

dsc02354oa4.th.jpg dsc02357aq2.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέροχες μπορώ να πώ. Πολύ ατμοσφαιρικές και σε συνδυασμό με εύστοχους τίτλους, μου προκάλεσαν μια ευχάριστα μελαγχολική συναισθηματική φόρτιση (ορισμένες δε και ανάμνηση).

Θα ήθελα πολύ κάποια στιγμή να δώ και άλλες σου από Φλωρεντία.

 

 

 

l_8bf4dd78d2b24522a333a9b55932d967.jpg

Quicksand; Κινούμενη άμμος δηλαδή; Εντυπωσιασμένος ρωτώ αφελώς: πώς την έβγαλες;

 

Με το θάρρος που μόνο η άγνοια ξέρει να χαρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω άλλη,οπότε ένα θα σου πω :ΟΥΤΕΚΑΝ! =ρ

 

ναι αλλά εσείς δεν έχετε σουτζούκ λουκούμ

ΧΑ !

 

 

τελείως παθέτικ Αλέκο, το ξέρω πουλόπομ', αλλά τι να κάνω γαμώ τον κίτρινο μέσα πυρετό....Με στρίμωξε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χωρίς παρεξήγηση, ειδικά η τρίτη είναι λες και είναι δημιουργημένη με κάποιο 3D πρόγραμμα. Πέρασες κάποιο εφέ από πάνω στο Photoshop ή απλά είναι ο φωτισμός έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το hdr ειναι να συνδιασεις 3 η παραπανω ιδιες φωτογραφιες με διαφορετικη εκθεση (αν εχεις δει στην φωτογραφικη σου καπου θα λεει κατι για ev +-)

Mε αυτον τον τροπο βγαζεις μια με -1ev, μια 0ev και μια με +1ev (underexposed,normal,overexposed) και τις συνδιαζεις ωστε να παρεις ολο το χρωματικο ευρος.

 

Καμια παρεξηγηση ειναι Hdr φωτογραφιες, το ειχαμε συζητησει και σε προηγουμενα ποστς σε αυτο το θεμα

(αν ριξεις μια ματια στην σελιδα 29-30 εχουμε κανει ολοκληρη αναλυση :lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς παρεξήγηση, ειδικά η τρίτη είναι λες και είναι δημιουργημένη με κάποιο 3D πρόγραμμα. Πέρασες κάποιο εφέ από πάνω στο Photoshop ή απλά είναι ο φωτισμός έτσι;

 

εσυ νομιζες οτι HDR παιζει μονο στα games ε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...