Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μαλάκα πάρτε μία κάμερα και κάντε αυτό που κάνει ο Johan! Το προσπαθώ εδώ και μία εβδομάδα, ανεπιτυχώς, Τα συγχαρητήρια μου για την προσπάθεια και το αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλάκα πάρτε μία κάμερα και κάντε αυτό που κάνει ο Johan! Το προσπαθώ εδώ και μία εβδομάδα, ανεπιτυχώς, Τα συγχαρητήρια μου για την προσπάθεια και το αποτέλεσμα.

 

αμα δεν θελουμε...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλάκα πάρτε μία κάμερα και κάντε αυτό που κάνει ο Johan! Το προσπαθώ εδώ και μία εβδομάδα, ανεπιτυχώς, Τα συγχαρητήρια μου για την προσπάθεια και το αποτέλεσμα.

 

 

Εννοείς το project 100 strangers? αν ναι,χαίρομαι που το ξεκίνησες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος raf. Τώρα που μπήκε η άνοιξη προβλέπω ότι το λουλούδι θα πάει σύννεφο!

Όσοι ποστάρετε τις φωτογραφίες σας στο flickr μπορείτε να κάνετε join στο insomnia unofficial photography group :mrgreen:

Για να τις έχουμε λίγο πιο συγκεντρωμένες βρε αδερφέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλάκα πάρτε μία κάμερα και κάντε αυτό που κάνει ο Johan! Το προσπαθώ εδώ και μία εβδομάδα, ανεπιτυχώς, Τα συγχαρητήρια μου για την προσπάθεια και το αποτέλεσμα.

 

Προφανώς και είναι παλούκι (...άντε να πετύχεις κατάλληλη φάτσα, να σου κάνει και να της κάνεις κλικ για να κάνει η μηχανή το κλικ - άντε να πετύχεις πάνω στην πίεση καλό πλάνο, και να "πρέπει" να το ψιλοκουβεντιάσεις κι όλας...Προσωπικά πιστεύω, χωρίς να έχω αμολυθεί όξω, ότι κόσμος θα βρεθεί για να σου κάτσει, αλλα γενικά "μαγεία επί παραγγελιά", δύσκολο να βγει...). Αλλά ακριβώς επειδή το παληκάρι το 'χει στο αίμα του το φωτογραφίζειν, και σίγουρα θα το φέρει εις πέρας το πρότζεκτ του, αλλά και "οφείλει" να το αποδώσει όσο καλύτερα μπορεί...και λίγο περισσότερο.

 

 

 

 

 

 

6885751902_99a713963c.jpg

 

6880300708_1b3a2aceeb.jpg

 

Ραφ, όσο πας και βγάζεις όλο και καλύτερες τελευταία. Γουστάρω.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, Ραφαήλ συνέχισε το πας όλο και καλύτερα

 

...ε αφού μετά από αυτά που έχεις ποστάρεις εσύ, μας κάνεις να ντρεπόμαστε ακόμα και να χρησιμοποιήσουμε και το κινητό για να πάρουμε φωτός :ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ε αφού μετά από αυτά που έχεις ποστάρεις εσύ, μας κάνεις να ντρεπόμαστε ακόμα και να χρησιμοποιήσουμε και το κινητό για να πάρουμε φωτός :ρ

 

χαχα υπερβολές! άντε ανέβασε και συ καμιά δικιά σου να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα υπερβολές! άντε ανέβασε και συ καμιά δικιά σου να δούμε

Μεταξύ σοβαρού και αστείου, το εννοώ...

 

Όσο για δικές μου, μπα. Δεν είμαι της φωτογραφίας - όχι για να βγάζω δηλαδή. Κάααποτε είχα πάρει από παζάρι Ρώσων μια Zenit που χωρίς να ξέρω καν τί ρόλο βάραγε, υποθέτω πως δεν ήταν τίποτε φοβερό, αλλά ούτε και κάτι του πεταματού (είχε πάντως φακό για ζουμάρισμα), αλλά ποτέ δεν το πάλαιψα αξιοπρεπώς να βγάλω κάτι της προκοπής και σε κάποια φάση σταμάτησα ν' ασχολιέμαι εντελώς.

 

 

...Αλλά για να μη λες, να κάτι από κινητό :

 

dsc00379by.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ραφ, σίγουρα είναι κάτι ξεχωριστό για 'σένα το παραπάνω πρωτόλειό σου (ακριβώς επειδή είναι πρωτόλειο). Και προφανώς αυτό που σε ώθησε να κάνεις το κλικ ήταν η συμμετρία του πλάνου. Από αυτή την άποψη, βγαίνει το τί ήθελες να "πετύχεις" κάνοντας το συγκεκριμένο κλικ, άρα εκτιμητέα η πρόθεση. Αν το έκανες βέβαια σήμερα, οπωσδήποτε θα είχε άλλη ποιότητα, πράγμα που μετράει πολύ για το συγκεκριμένο είδος φωτογραφίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...