Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπράβο Γιάννη έχεις πάρει έναν δρόμο που μου αρέσει συνέχισε :).

 

 

Η παρακάτω σας αρέσει σαν κάδρο,θέμα ;

 

 

6827049636_1c4db7855c.jpg

 

Η επεξεργασία μ'αρέσει,μοιάζει να είναι τραβηγμένη με αναλογική ( ίσως και να είναι ). Όπως επίσης μ'αρέσει και η μετατροπή σε α/μ. Σαν κάδρο το βρίσκω ωραίο και ενδιαφέρον καθώς μου τράβηξε την προσοχή να δω περί τίνος πρόκειται. Σαν θέμα δεν με ελκύει, ωστόσο ο τρόπος που το ανέδειξες με κέρδισε!

 

Ευχαριστώ και για τα καλά σου λόγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και συνεχίζεις να διατείνεσαι βρε αλήτη, ότι όλες αυτές οι πόζες που τραβάς, ΔΕΝ είναι "συνεννοημένες"; :P

 

 

(....αν μια μέρα αρχίσεις πάντως να βγάζεις φράγκα από κάτι τέτοιες φωτό, ε οφείλεις να "αποζημιώνεις" και τα θύματα/θέματά σου, που τί διάλο, όσο κι αν έχεις το ταλέντο να πετυχαίνεις την κατάλληλη στιγμή για το κλικ, έχουν βοηθήσει και αυτά τα μέγιστα...Ελπίζω να μη διαφωνείς)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δούμε και τη φάτσα μας καμιά μέρα σε φωτογραφία του Johan! Χεχε ^_^

Ορίστε μια από την TLR. Δοκίμασα ένα 200 φιλμ αυτήν τη φορά.

6976263991_20d783ac89_m.jpg

8 by Chris Anastasiou, on Flickr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δούμε και τη φάτσα μας καμιά μέρα σε φωτογραφία του Johan! Χεχε ^_^

Ορίστε μια από την TLR. Δοκίμασα ένα 200 φιλμ αυτήν τη φορά.

6976263991_20d783ac89_m.jpg

8 by Chris Anastasiou, on Flickr

Ωραίο αποτέλεσμα! Το θόλωμα στην άκρη δίνει την αίσθηση της κίνησης. Λες και πετάς πάνω από τη θάλασσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επεξεργασία μ'αρέσει,μοιάζει να είναι τραβηγμένη με αναλογική ( ίσως και να είναι ). Όπως επίσης μ'αρέσει και η μετατροπή σε α/μ. Σαν κάδρο το βρίσκω ωραίο και ενδιαφέρον καθώς μου τράβηξε την προσοχή να δω περί τίνος πρόκειται. Σαν θέμα δεν με ελκύει, ωστόσο ο τρόπος που το ανέδειξες με κέρδισε!

 

Ευχαριστώ και για τα καλά σου λόγια

Όχι δεν είναι με αναλογική αλλά χαίρομαι που δεν φαίνεται ότι είναι με ψηφιακή μιας και αυτός ήταν ο σκοπός :P.Ευχαριστώ

Μια ερώτηση σε σένα αλλά και σε άλλα παιδιά που βγάζουν πορτρέτα δρόμου έχετε αντιμετωπίσει προβλήματα με αυτούς που θέλετε να καταγράψετε στον φακό σας ;.

 

 

@Kate στην diy tlr βαλε ασπρόμαυρο φιλμ πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα ειναι πολύ ποιο ωραίο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δούμε και τη φάτσα μας καμιά μέρα σε φωτογραφία του Johan! Χεχε ^_^

Ορίστε μια από την TLR. Δοκίμασα ένα 200 φιλμ αυτήν τη φορά.

6976263991_20d783ac89_m.jpg

8 by Chris Anastasiou, on Flickr

 

βρε vintage κορίτσι

την TLR που την καβατζωσες...?

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Akiskev: Ευχαριστώ πολύ! Ναι, μου αρέσει και μένα πολύ αυτό το θόλωμα. Γίνεται επειδή οι φακοί είναι πλαστικοί. :)

@Rafail: Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή σίγουρα :)

@Viper: Χεχε, είναι μια DIY πλαστική. (Μακάρι να χα βρει κανονική!) Από το ebay.gr την πήρα. Γύρω στα 18 ευρώ μαζί με μεταφορικά. Αν θες λινκ, πες μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@Viper: Χεχε, είναι μια DIY πλαστική. (Μακάρι να χα βρει κανονική!) Από το ebay.gr την πήρα. Γύρω στα 18 ευρώ μαζί με μεταφορικά. Αν θες λινκ, πες μου :)

 

σου λεω οτι θελω λινκ :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα! Δεν θυμάμαι ακριβώς τον πωλητή αλλά νομίζω πως ήταν ο πρώτος στα αποτελέσματα, άρα είναι αυτός. Αν θες δες και τα υπόλοιπα αποτελέσματα. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα! Δεν θυμάμαι ακριβώς τον πωλητή αλλά νομίζω πως ήταν ο πρώτος στα αποτελέσματα, άρα είναι αυτός. Αν θες δες και τα υπόλοιπα αποτελέσματα. ^_^

 

μην τα κανεις μισα :mrgreen:

δωσε και λινκ για φιλμακια για το συγκεκριμένο μοντελο

:wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και συνεχίζεις να διατείνεσαι βρε αλήτη, ότι όλες αυτές οι πόζες που τραβάς, ΔΕΝ είναι "συνεννοημένες"; :P

 

 

(....αν μια μέρα αρχίσεις πάντως να βγάζεις φράγκα από κάτι τέτοιες φωτό, ε οφείλεις να "αποζημιώνεις" και τα θύματα/θέματά σου, που τί διάλο, όσο κι αν έχεις το ταλέντο να πετυχαίνεις την κατάλληλη στιγμή για το κλικ, έχουν βοηθήσει και αυτά τα μέγιστα...Ελπίζω να μη διαφωνείς)

 

Χα, δεν είναι συνεννοημένες. Δεν έχω λόγο να κοροιδεύω τον εαυτό μου άλλωστε με το να λέω ψέμματα.

 

Όσο για τα θύματα/θέματα, φυσικά χωρίς αυτά δεν θα υπήρχε η φωτογραφία και πάντα βοηθάνε άθελά τους ή μη στο να βγαίνει κάτι καλό από τον φακό μας. Σε μια άλλη ζωή ίσως πληρώναμε και αυτούς τους μικρούς ήρωες.

 

Θα δούμε και τη φάτσα μας καμιά μέρα σε φωτογραφία του Johan! Χεχε ^_^

Ορίστε μια από την TLR. Δοκίμασα ένα 200 φιλμ αυτήν τη φορά.

6976263991_20d783ac89_m.jpg

8 by Chris Anastasiou, on Flickr

 

Αν κυκλοφορείς ελεύθερη και για ώρες καθημερινά στην πόλη και ειδικά στο κέντρο, είναι πολύ πιθανόν να σε "πυροβολήσω", Φοβού!! :Ρ

 

ωραίο το κλικ σου και θα συμφωνήσω για το α/μ ;)

 

Όχι δεν είναι με αναλογική αλλά χαίρομαι που δεν φαίνεται ότι είναι με ψηφιακή μιας και αυτός ήταν ο σκοπός :P.Ευχαριστώ

Μια ερώτηση σε σένα αλλά και σε άλλα παιδιά που βγάζουν πορτρέτα δρόμου έχετε αντιμετωπίσει προβλήματα με αυτούς που θέλετε να καταγράψετε στον φακό σας ;.

 

 

@Kate στην diy tlr βαλε ασπρόμαυρο φιλμ πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα ειναι πολύ ποιο ωραίο

 

Έχω αντιμετωπίσει ναι. Οι περισσότεροι βέβαια δεν είναι επιθετικοί αλλά κρύβονται, γυρίζουν το κεφάλι από την άλλη ή θα πουν με κουλ τρόπο να την σβήσεις. Μερικοί που είναι λίγοι βέβαια αυτοί, ορμάνε και έρχονται με τσαμπουκά. Για παράδειγμα, προχθές ένας ρωσσοπόντιος τάρταρος στράβωσε με την κοπέλα μου που πήγε να τον βγάλει και πήγε κατά πάνω της φωνάζοντας τι κάνεις θα την σπάσω και τέτοια.Ε τότε του απάντησα αναλόγως, την σβήσαμε εφόσον δεν ήθελε και έληξε το θέμα εκεί. Εχθές σε μία λαική έβγαλα έναν παρόμοιο και ήρθε προς τα πάνω μου επιθετικά με το χέρι απλωμένο. Τον έβαλα στην θέση του, έσβησα την φωτογραφία αφού δεν ήθελε και όλα καλά. Γενικά, θέλει να είσαι προετοιμασμένος για τα πάντα, να μην φοβάσαι, να έχεις θράσσος και να είσαι ψύχραιμος. Προσωπικά, όπως μου μιλάνε τους μιλάω. Αν το ύφος και ο τόνος τους είναι καλός, είμαι και εγώ, αν φωνάζουν κτλ, δεν φωνάζω αλλά δεν τρώω και τον παπά του βλάκα. Αν δεν το έχεις δοκιμάσει, βγες και κάν'το. Βλέπεις τον κόσμο τελείως διαφορετικά. Σου ανέφερα δύο ιστορίες όχι για να δείξω κάτι για μένα, αλλά για να καταλάβεις τι περίπου μπορείς να συναντήσεις.

 

6978024963_2ea5f3fb73_m.jpg

look at me by John Drossos,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι με αναλογική αλλά χαίρομαι που δεν φαίνεται ότι είναι με ψηφιακή μιας και αυτός ήταν ο σκοπός :P.Ευχαριστώ

Μια ερώτηση σε σένα αλλά και σε άλλα παιδιά που βγάζουν πορτρέτα δρόμου έχετε αντιμετωπίσει προβλήματα με αυτούς που θέλετε να καταγράψετε στον φακό σας ;.

 

 

 

βασικα

οταν παραβιαζεις την ιδιωτικοτητα του αλλου

υπάρχουν πιθανοτητες για αντιποινα :mrgreen:

 

just saying

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...