Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο site που την εχει ανεβασει λεει: This photo was taken 5 hours ago in Igoumenitsa, Ipiros, GR.

σωστά, δεν το πρόσεξα

 

εν τω μεταξύ η θάλασσα φαίνεται σα μετάξι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Είχε νυχτώσει για τα καλά και φοβόμουν μήπως δεν φωτίζεται καλά επειδή είχε σύννεφα, αλλά τελικά βγήκε μια χαρά! ^_^ Ορίστε και ο σκυλάκος που μου έκανε παρέα όσο περίμενα να νυχτώσει

6922908811_11f38441ff_m.jpg

Follower by Chris Anastasiou, on Flickr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το έχω! Όχι βρε, τι να με πειράζει. Γι' αυτό είμαστε εδώ, για να μοιραζόμαστε πράγματα ^_^ Είναι όμορφη και η ασπρόμαυρη αλλά μου αρέσουν πιο πολύ οι έγχρωμες!

Ορίστε και μια ακόμη! Καλημέρα :)

6776867580_0fee45d83f_m.jpg

You are missing the big picture by Chris Anastasiou, on Flickr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το έχω! Όχι βρε, τι να με πειράζει. Γι' αυτό είμαστε εδώ, για να μοιραζόμαστε πράγματα ^_^ Είναι όμορφη και η ασπρόμαυρη αλλά μου αρέσουν πιο πολύ οι έγχρωμες!

Ορίστε και μια ακόμη! Καλημέρα :)

6776867580_0fee45d83f_m.jpg

You are missing the big picture by Chris Anastasiou, on Flickr

 

ερωτηση

 

πως εκανες το απο πανω? [δλδ χρωμα σε B&W]

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, βάζεις ένα b&w adjustment layer από το layer panel και κάνεις τη φωτογραφία α/μ. Μετά επιλέγεις τη μάσκα του b&w layer και με το brush και μαύρο χρώμα βάφεις το μέρος που θέλεις και έτσι φαίνεται από κάτω η έγχρωμη φωτογραφία. Ουσιαστική, διαγράφεις το b&w. Αν βάψεις κάτι που τελικά δεν το θέλεις με χρώμα, αλλάζεις το χρώμα του brush σε λευκό και το βάφεις. Ελπίζω να στο εξήγησα καλά. Αν όχι, πες μου να βρω κάποιο tutorial να σου δώσω ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, βάζεις ένα b&w adjustment layer από το layer panel και κάνεις τη φωτογραφία α/μ. Μετά επιλέγεις τη μάσκα του b&w layer και με το brush και μαύρο χρώμα βάφεις το μέρος που θέλεις και έτσι φαίνεται από κάτω η έγχρωμη φωτογραφία. Ουσιαστική, διαγράφεις το b&w. Αν βάψεις κάτι που τελικά δεν το θέλεις με χρώμα, αλλάζεις το χρώμα του brush σε λευκό και το βάφεις. Ελπίζω να στο εξήγησα καλά. Αν όχι, πες μου να βρω κάποιο tutorial να σου δώσω ^_^

 

μιλαμε για photoshop και οχι για adobe camera raw εεε? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6938719625_7fc79fef4b_b.jpg

απο τη σημερινη κακοκαιρια Ηρακλειο. εγχρωμη δε μου ελεγε τιποτα γιατι ειχε συννεφια και η μηχανη αλλα και ειδικα οι ικανοτητες μου εδωσαν ενα μετριο αποτελεσμα. αλλα σε ασπρομαυρο πιστευω εδειξε λιγο.

τραβηγμενη σε φουλ ζουμ 12χ λογω αλμυρας δεν ηθελα να πλησιασω θαλασσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Όλες ωραίες και ξεχωριστές όπως πάντα - ειδικά η 2η κι η 3η (...η οποία είναι "στημένη"; Ή κλικ της στιγμής...; ) 

 

Η μεγάλη επιστροφή! :Ρ Καμία από αυτές δεν είναι "στημένη".Είμαι κατά της σκηνοθεσίας στην φωτογραφία και ειδικά σε τέτοιες περιπτώσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...