Προς το περιεχόμενο

epsxe1.6.0 Πρόβλημα!!!


Πέτρος Σ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν.............

Έχω το παιχνίδι Dragonball GT Final Bout πως ως γνωστών δεν κάνει save μέσα απο το παιχνίδι ή εγώ δεν ξέρω να κάνω save.

Το πρόβλημά μου είναι πως κάνω save Απο το Run-->Save State-->Slot1 και αν κάνω format το pc τα save δεν υπάρχουν.

Ξέρει κανένας που στο καλό βάζει το πρόγραμμα τα save που έκανα στο slot1;

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να ξεκινήσεις το παιχνίδι απ'την αρχή και μετά να κάνεις load; Γιατί έτσι σε πάει στο τελευταίο save που έκανες!

Και κάτι ακόμη' το ερώτημα που θέτεις καλό θα ήταν να το έκανες στην ενότητα 'Παιχνίδια'!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμη' το ερώτημα που θέτεις καλό θα ήταν να το έκανες στην ενότητα 'Παιχνίδια'!

Αναφέρομαι σε κάποιο software. Έτσι το έβαλα εδώ. Αν υπάρχει κάποιο λάθος ας το μετακινήσει ένας mod.

 

Δοκίμασες να ξεκινήσεις το παιχνίδι απ'την αρχή και μετά να κάνεις load; Γιατί έτσι σε πάει στο τελευταίο save που έκανες!

Και βέβαια αλλά τίποτα.

Ξέρεις τι γίνεται;

Τα save δεν τα κάνει στα slots των memory cards που έχω δημιουργίσει αλλά κάπου αλλού. Δεν ξέρεις σε ποιό σημείο τα αποθηκεύει;

Αν ξέρει κανένας ας μου πεί παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν! Κι εγώ χθες έκανα format και τώρα που άνοιξα το epsxe με βγάζει στο configuration! Φτου κι απ'την αρχή δηλαδή! Θα το ψάξω και θα σου πω... αν το βρω!

Αν και το πρόγραμμα το έχω εγκατεστημένο στο D, μάλλον πρέπει να εγκαθιστά κι αρχεία στη registry! Μπορεί να είναι και βλακεία αυτό που λέω... Θα το ψάξω όμως, γιατί με έβαλες σε σκέψη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτρο καλησπέρα να'μαι και πάλι! Έβαλα σε λειτουργία το ePSXe κι όλες τις επιλογές που είχα προ format! Δοκίμασα κι ένα παιχνίδι και τελικά δεν μου έχει χάσει τα saves. Έψαξα να βρω που τα αποθηκεύει, αλλά τζίφος. Για να κάνεις αποθήκευση του παιχνιδιού στο σημείο που βρίσκεσαι πατάς F1 και F3 για να το φορτώσεις (load). Βασικά στο φάκελο με το ePSXe έχω εγκαταστήσει και το ePSXecutor και το adaptec καθώς και το Delta 1.67 Beta 4. Ίσως κάποιο από αυτά να κρατά τα saves των παιχνιδιών. Τα βρήκα εδώ όλα μαζί: http://www.emulator-zone.com/doc.php/psx/epsxe.html . (Το 'adaptec' είναι εφαρμογή που επιτρέπει στο ePSXe να παίζει στα windows xp. Μόνο που η ιστοσελίδα που σου έδωσα πριν, δεν την έχει πια). Αν έχεις χωρίσει τον σκληρό σου καλύτερα να βάλεις το ePSXe στο ασφαλές κομμάτι του δίσκου για να μην έχεις προβλήματα. Αυτά, δεν γνωρίζω κάτι περισσότερο! :neutral:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...