Προς το περιεχόμενο

PlayStation 2 hacking (modchip, memory cards κλπ) [PS2]


sepultribe
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, γι αυτό και στα ανέφερα.

 

Υπάρχει και ένα κατάστημα απέναντι απο το Ιπποκράτειο στη Κωνσταντινουπόλεως, System Solution λέγεται. το πας και σε 2 μέρες είναι έτοιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 980
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα

θελω να τσιπαρω το ps2 και θα ηθελα να μου πειτε ποιος ειναι ο καλυτερος και πιο ασφαλης τροπος

ξερω τον κλασσικο που ανοιγουν την κονσολα και βαζουν καποιο τσιπ αλλα δεν εχω ακουσει τα καλυτερα γι αυτο πολλα ps2 χαλανε μετα

εχω ακουσει για καποια bootable cd με καποιο προγραμμα που κανει αυτη τη δουλεια

και τελος εναν τροπο με την καρτα μνημης της κονσολας με το Free MC boot 1.5

θα ηθελα την γνωμης σας και ποιος απο ασας το εχει χρησιμοποιησει και εχει εμπειρια απο αυτο

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πιο πολύ με καίει να το τσιπάρω το μηχάνημα . Αυτά τα 2 μαγαζιά τσιπάρουν ?

 

Υπάρχει και ένα κατάστημα απέναντι απο το Ιπποκράτειο στη Κωνσταντινουπόλεως, System Solution λέγεται. το πας και σε 2 μέρες είναι έτοιμο!

 

λογικα μεσα στα 2.5 χρονια που περασαν, κατι θα εχει κανει ηδη. μην σου πω οτι μπορει πια να εχει παει και σε ps3 :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς πως μπορώ να χακάρω το ps2 μου δηλαδή να μπορώ να παίζω παιχνίδια που θα τα έχω κατεβάσει από τον υπολογιστή,χωρίς να βάζω τσιπάκια,να ανοίγω κουτιά και να κόβω καλώδια; :P

 

Το έχω τόσο καιρό και δέν του έχω κάνει τίποτα. :-(

Άν το χακάρω θα μπορώ να παίζω και κανονικά παιχνίδια που έχω αγοράσει; :rolleyes:

 

Πληροφορίες :

 

PlayStation 2 Slim

 

Browser 1.40

CD Player 2.00

PlayStation Driver 1.11

DVD Player 3.10E

 

Ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από leonidasetsi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS2 hacking χωρις τσιπ!Υπαρχει τροπος???

Εχω ενα PS2 και δεν το έχω πειραξει αομα!μου έχουν όμως ξεμείνει απο παλια κονσολα παλι PS2(το χοντρο)κατι αντιγρμμενα και θελω να τα παίξω ξανα!είναι έυκολο να πειραξω την κονσόλα χωρις να κάνω χειρουργική επεμβαση?

 

ευχαριστω για την βοηθεια εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις!Ψαξε στο google για Free mc boot!!Και ενημερώσου!

 

Εψαξα και βρηκα αυτο το βιντεακι : [ame]

[/ame]

 

αλλά και πάλι θελει να αγοράσω ενα εξαρτημα που ουτε εγω ξερω...λεγετε : Action Replay Max και Max Media Player.

 

Υπάρχει κάπιος αλλος τροπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ στο παλιό PS2 (το χοντρό) έπαιζα αντεγραμένα χρησιμοποιώντας ένα LOADER το SWAP MAGIC και δεν το τσίπαρα ποτέ. Το κόλπο όμως ήταν ότι αφού έκανε LOAD το CD του SWAP MAGIC ξεκλείδωνα με ένα πλαστικό κλειδί (που είχε το πακέτο του SWAP MAGIC που αγόρασα)το συρταράκι, το τραβούσα έξω με το χέρι, έβγαζα το CD του SWAP MAGIC, έβαζα το αντεγραμένο, έσπρωχνα το συρταράκι του PS2 πάλι μέσα με το χέρι, το ξανακλείδωνα με το κλειδί και μετά πατούσα το LOAD που μου είχε στην οθόνη. ΒΟΥΑΛΑ.....το παιχνίδι έπαιζε κανονικά σαν το γνήσιο. Το θέμα έιναι ότι στο SLIM δεν έχει συρταράκι να ξεκλειδώνεις και να κλειδώνεις. Ίσως όμως να έχει βγεί πατέντα και για το SLIM από τη SWAP MAGIC. Κάνε μια έρευνα στο GOOGLE....ίσως βρεις κάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ειναι η λυση και ακουει στο ονομα MC Boot. ειναι μια ειδικα διαμορφωμενη (μεσο λογισμικου) καρτα μνημης για την κονσολα που περιεχει ενα συνολο εφαρμογων για να φορτωνεις τα αντιγραφα ασφαλειας στην κονσολα σου χωρις να τη ξεβιδωσεις και χωρις να τραβασς το πορτακι και να αλλαζεις συνεχεια CD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μηπως ξερετε πια ειναι η τελευταια version του SMS (Simple Media System)???????γιατι παιζει βιντεακια αλλα δεν παιζει .fvl και λες μηπως στην τελευταια εκδοση το διορθοσαν!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...