Προς το περιεχόμενο

PlayStation 2 hacking (modchip, memory cards κλπ) [PS2]


sepultribe
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 980
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα το κάνω και θα δω. LOL πριν λίγο είδα ότι εσύ είσαι αυτός σε ρωτησα σχετικά με τα DVD-9 πριν έξι μήνες. ( Τελικά δεν είχα καταφέρει τίποτα :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Gherudos είσαι θεός ! ! ! Χαλάρωσα μια βίδα εκεί στο ένα από τα δύο σιδεράκια που στηρίζεται το laser (Λογικά αυτό θα ήταν το αζιμούθιο) και δουλεύει το Tekken tag (με πολύ θόρυβο).

ΟΜΩΣ ...

1) Τα παιχνίδια του PS1 δεν έπαιξαν (προσπάθησα εκατό φορές) (Βασικά έχω το PSΧ οπότε αυτό δεν με απασχολεί και πολύ)

2) DVD ταινίες δεν έπαιξαν (Αυτό σίγουρα δεν με απασχολεί γιατί υπάρχουν και άλλα ηλεκτρονικά μέσα για να δει κάποιος ταινίες)

3) DVD-DL δεν έπαιξαν πράγμα που ήθελα να γίνει (Ούτε το toxic patcher βοήθησε, αν βρω το γνήσιο και το αγοράσω θα παίζει to Metal gear solid 2 substance?)

4) Τώρα που άνοιξα το PS2 (SCPH 500004) δεν μπορώ να συνδέσω το πορτάκι που μπαινω-βγαίνει, πάω να το βάλω και σηκώνεται το ολόκληρο το laser με τα σιδεράκια και το μπλοκάρει. Με ανοιχτό ps2 παίζω :-D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας απλός θνητός είμαι :P

1)Ίσως το δισκάκι που έχεις να μην είναι σε πολύ καλή κατάσταση,εναλλακτικά δοκίμασε να ρυθμίσεις πάλι το αζιμούθιο(ένα άσπρο πλαστικό γραναζάκι που κάνει θόρυβο όταν το γυρίζεις),επίσης κάθε φορά πρέπει να ρυθμίζεις και τη βιδούλα που σηκώνει ή χαμηλώνει το laser.

2)ότι γράφω παραπάνω

3)ότι γράφω παραπάνω

4)Δεν έχεις βάλει κάτι σωστά απ ότι κατάλαβα,λύσε το και ξαναπροσπάθησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας απλός θνητός είμαι :P

1)Ίσως το δισκάκι που έχεις να μην είναι σε πολύ καλή κατάσταση,εναλλακτικά δοκίμασε να ρυθμίσεις πάλι το αζιμούθιο(ένα άσπρο πλαστικό γραναζάκι που κάνει θόρυβο όταν το γυρίζεις),επίσης κάθε φορά πρέπει να ρυθμίζεις και τη βιδούλα που σηκώνει ή χαμηλώνει το laser.

2)ότι γράφω παραπάνω

3)ότι γράφω παραπάνω

4)Δεν έχεις βάλει κάτι σωστά απ ότι κατάλαβα,λύσε το και ξαναπροσπάθησε.

 

Λοιπόν φιλέ gherudos

 

1) Βρήκα να κάνω το PS2 να παίζει PS1 games, πατάς δύο συνεχόμενες φορές το reset.

 

2) Οι ταινίες τελικά παίζουν αλλά κολάνε.

 

3) Οπότε το μόνο πρόβλημα είναι τα DVD DL, δοκίμασα και ξαναδοκίμασα αλλά δεν γίνεται τίποτα. Ακούγεται ένας περίεργος ήχος όταν βάζω το DVD-DL, κάτι σαν κκ...κκ...κκ...κκ... και δεν παίζουν ποιο πιστεύεις πως είναι το πρόβλημα?

 

4) Τελικά κατάφερα να το ξανασυνδέσω το PS2 :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω modded ps2 και δεν παιζει ps1 games (ουτε κοπιες ουτε αυθεντικα). Μου ειπανε οτι φταιει οτι ειναι πολυ νεο μοντελο slim. Οταν βαζω ps1 disk παει στο browser, βλεπει "Playstation 2 Disk", το επιλεγω, μαυριζει η οθονη νομιζω βγαζει το σημα του ps2 και μετα ξαναγυρναει στο browser.

 

Γινεται καμια πατεντα να τα παιζει? Τekkenman αυτο που λες πιανει στην περιπτωση μου και πως ακριβως το κανεις?

sorry αλλα δεν βρηκα καπου στο thread αυτο το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δοκίμασε άλλη μάρκα DVD-DL.

 

Είναι ακριβα ρε gherudos. Αν αγοράσω/νοικιάσω γνήσια ps2 DVD-DL games πχ Yakuza 2, God of war κτλ θα τα παίξει το Ps2;

 

ledaque

 

δεν ξέρω αν θα πιάσει αυτό στο δικό σου ps2 αλλά εγώ στο δικό μου όταν θέλω να παίξω ps1 games πατάω το reset δυο φορές με καθυστέρηση μισού δευτέρου περίπου και δείχνει το σήμα του ps1 στην οθόνη. Άν δεν γίνει δοκίμασε διάφορες τέτοιες πατέντες με το reset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει να ειμαι ο ποιο τυχερος κατοχος PS2 ever. Εχω τσιπακι απο την εποχη του Νοε και PS2 απο το 2001. Παιζει τα παντα, PS1 games, DVD movies, DVD-DL και το μονο προβλημα που τυχαινει καμια φορα ειναι ορισμενα PS2 games που ειναι στην ουσια CD αντι για DVD (παραδειγμα το Contra) αλλα τιποτα το ιδιαιτερο.

 

Εχω το mod chip της εποχης Zeus 2 και δεν με εχει αφησει ποτε. Τρελο λιωσιμο το PS2 και συγκεκριμενα την περιοδο 2003 - 2005 που ειχε παρει φωτια και δεν καταλαβε τιποτα. Επειδη ομως εχω τεραστια συλογη με PS2 games θα ηθελα να ειμαι σιγουρος οτι αν παθει κατι θα εχω PS2 αντικαταστασης που παιζει τα παντα γι αυτο και διαβαζω το thread για να εχω μια ενημερωση περι ποιο παιζει "τα παντα" και να ειναι και αξιοπιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πόσες φορές θα ξανακάνω την ίδια ερώτηση για γνήσιο metal gear solid 2 substance?

 

Το πήρα σήμερα από το eshop και παίζει μια χαρά. Εσάς θα περίμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Εγώ που κατεβασα απο το ιντερνετ το swap magic δεν μου παιζει ας μου πει καποιος σας παρακαλω ...το εχω αναγκη.

 

Δεν γινετε να παιξεις κατεβασμενο swap magic(εκτος αν εχεις τσιπακι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...