Προς το περιεχόμενο

PlayStation 2 hacking (modchip, memory cards κλπ) [PS2]


sepultribe
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 πραγματα μπορω να σκεφτω

 

1) δεν γραφτηκαν σε καλης ποιοτητας δισκακια

 

2) το ματακι του Laser μαμιεται

 

περιμενε μηπως σου απαντησει κ καποιος αλλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 980
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταρχήν για σας,

 

θέλω να κάνω δώρο στον ανιψιό μου το παλιό το PS2 που έχω το οποίο το είχα αγοράσει όταν έμενα Αμερική και είναι το αμερικάνικο σύστημα. Το είχα με το Swap Magic για να πέζει τα back ups αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά τα cd του Swap Magic. Μήπως είναι κανείς με αμερικάνικο PS2 που να έχει την καλοσύνη να μου φτιάξει μια Memento/ MCboot κάρτα για το PS2? αγόρασα μια από ένα site αλλά δυστυχώς δεν παίζει γιατί είναι PAL (ευρωπαϊκό σύστημα) και πρέπει να φτιαχτεί σε αμερικάνικο ps2.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

τι εννοεις δηλαδη με τα δισκακια?δεν μου εβγαλε καθολου το μενου οπως διχνει η φωτογραφια στο τελος!μολις το ανοιξα το ps2 ηταν σα να μην εκανα τιποτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα. Έχω ετοιμάσει τα αρχεία, έκαψα και το uLE boot dvd αλλά όταν το βάζω στο ps2 δε το διαβάζει, μου δείχνει το κλασσικό μενού. Το έκαψα με DVDdecrypter σε 2x ταχύτητα.

 

Το τσιπαρισμένο ps2 είναι fat, 30004. Δεν υπάρχει γενικότερο πρόβλημα με την ανάγνωση dvds καθώς έβαλα ένα backup game που έχω και το διάβασε κανονικά. Παίζει να φταίνε τα dvds που χρησιμοποίησα; TDK 16x είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, τελικά κατάφερα να φτιάξω τη κάρτα, τη βάζω και στο ατσιπάριστο slim και όλα μια χαρά, το μενού βγαίνει κανονικά. Όταν βάζω το backup όμως και πατάω ESR, βγαίνει το logo του και μετά τίποτα, μαύρη οθόνη.

 

Το backup εννοείται ότι είναι patchαρισμένο, το slim είναι 75004.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, τελικά κατάφερα να φτιάξω τη κάρτα, τη βάζω και στο ατσιπάριστο slim και όλα μια χαρά, το μενού βγαίνει κανονικά. Όταν βάζω το backup όμως και πατάω ESR, βγαίνει το logo του και μετά τίποτα, μαύρη οθόνη.

 

Το backup εννοείται ότι είναι patchαρισμένο, το slim είναι 75004.

 

Το ξέρεις οτι η σειρά 7xxxx έχει το πιο αδύναμο laser για να διαβάσει τα αντίγραφα έτσι? Πιθανόν να χρειάζεσαι subzero fix:

 

http://www.modsupplier.com/catalog/ps2-subzero-v12-fix-p-145.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...