Προς το περιεχόμενο

PlayStation 2 hacking (modchip, memory cards κλπ) [PS2]


sepultribe
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι και με φλασακι μπορεις να παιξεις οσο για psx δεν ειμαι 100% σιγουρος γιατι δεν το εχω ψαξει αλλα νομιζω οτι δεν γινεται αν θες ψαξτο και πες κιολας τι βρηκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 980
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μπορείς λέμε,πόσες φορές θα στο πώ.Δεν γίνεται να παίξεις παιχνίδια PSX μέσω σκληρού.Γίνεται μέσω swap με ένα πολύπλοκο τρόπο που δεν πετυχαίνει πάντα.Εφόσον έχεις PSP γιατί δεν τα παίζεις εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς λέμε,πόσες φορές θα στο πώ.Δεν γίνεται να παίξεις παιχνίδια PSX μέσω σκληρού.Γίνεται μέσω swap με ένα πολύπλοκο τρόπο που δεν πετυχαίνει πάντα.Εφόσον έχεις PSP γιατί δεν τα παίζεις εκεί;

 

γιατι εμενα δεν με ενδιαφερει τοσο να καταφερω να παιξω PSX games στο PS2 για να περασει η ωρα μου. προσπαθω να το κανω για να εχω την ηθικη οικανοποιηση οτι καταφερα κατι αρκετα δυσκολο. αυτη ειναι η χαρα μου εμενα. για αυτο αλλοστε δεν δινω εξω τις κονσολες μου για τσιπαρισμα (κ οχι επειδη τσιγκουνευομαι τα λεφτα). τεσπα θα τα καταφερωωωωωωωωω:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις εαν γινεται η ολη πατέντα με την μemory card....μεσω swap magic ????

δηλαδη με κονσολα που δεν είναι "τσιπαρισμένη άμεσα" αλλα με swap magic ???????

????????

?

thanx in advance !!!:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Έχω αγοράσει για τον ανιψιό μου το ps2 μοντέλο SCPH-77004 και η πλακέτα μέσα έχει κωδικό GH-052-51 μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει με κάποιο σχέδιο για να τοποθετήσω το Modbo 4.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Έχω αγοράσει για τον ανιψιό μου το ps2 μοντέλο SCPH-77004 και η πλακέτα μέσα έχει κωδικό GH-052-51 μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει με κάποιο σχέδιο για να τοποθετήσω το Modbo 4.

 

Ευχαριστώ

 

χιλιες φορες να σε βοηθησει καποιος επαγγελματιας!!! Για εργασια ή και σχεδιαγραμματα, ριξε εδω μια ματια http://www.modchip.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω το ΣΚ και θα σας ενημερώσω εάν δουλεύει. Είχα δοκιμάσει αυτό αλλά δυστυχώς δεν μου δούλεψε

 

Στο σαητ που σου εγραψα εχουν και σχεδιαγραμματα νομιζω, ριξε μια ματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Για δοκιμασε αυτο το διαγραμμα.

 

Τελικά βρήκα λίγο χρόνο, το δοκίμασα αλλά δυστυχώς δεν μου δούλεψε ούτε αυτό το σχέδιο. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας. Θα δοκιμάσω κάτι άλλο για να μπορεί η κονσόλα να βλέπει τα backup παιχνίδια. Εάν χρειαστώ κάποια βοήθεια θα επανέλθω.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...