Προς το περιεχόμενο

Ελληνικες επιτυχιες 80'ς


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά...

Σπάω το κεφάλι μου μήνες τώρα να θυμηθώ ποιανού είναι ένα τραγούδι που έλεγε «Ρέγγε ρέγγε και σαρδέλε, ρέγγε ρέγγε κι όλα τ' αλμυρά»... LOL.gif

Θυμάται κανείς; tongue.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να 'σαι καλά βρε Δημήτρη... drunk.gif

Είχα ρωτήσει όλον τον κόσμο... Νόμιζα πως είχα ρωτήσει κι εσένα... rolleyes.gif

Αλλά τελικά μάλλον δεν το είχα κάνει... tongue.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας κ αναφερθηκε ο Μπουλας, να προτεινω κ το τραγουδι που ερμηνευει στους Τηλεκανιβαλους με το τρομερο ρεφραιν

"Γιατι μου φερθηκες σα να 'μουνα αραπης?

Δεν δικαιωμουνα κ εγω λιγης αγαπης?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας κ αναφερθηκε ο Μπουλας' date=' να προτεινω κ το τραγουδι που ερμηνευει στους Τηλεκανιβαλους με το τρομερο ρεφραιν

"Γιατι μου φερθηκες σα να 'μουνα αραπης?

Δεν δικαιωμουνα κ εγω λιγης αγαπης?"[/quote']

 

 

Επίσης απο τηλεκανίβαλους κορυφή είναι κ το theme " πατριώτες εμπρές ο ροκας είναι εχθρός το ρεμπέτικο αίμα κυλά".Απο Μπουλά το φλασάκι είναι κομματαρα.

 

επίσης δε νομίζω πως γίνονται 80ς χωρίς το θεο Τζίμη Πανούση κ κατ επέκταση Μουσικές Ταξιαρχείες.

 

Το τσικαμπουμ το λεγε ο Γιαννης Κουτρας (ναι,ναι, αυτος με το σταυρο του νότου...)

 

Οχι ρε συ το τσικαμπουμ το λεει ο Γιοκαρίνης κ οχι ο Κουτρας ειμαι 100% σίγουρος

 

Τα Παιδιά από την Πάτρα, αν δεν κάνω λάθος.

 

 

Ρε παιδιά αυτο νομίζω είναι Νταλάρας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Οχι ρε συ το τσικαμπουμ το λεει ο Γιοκαρίνης κ οχι ο Κουτρας ειμαι 100% σίγουρος

 

 

Ρε παιδιά αυτο νομίζω είναι Νταλάρας...

 

1. Το έχει ερμηνεύσει ο Γιάννης Κούτρας και το έχει συνθέσει ο Γιάννης Γιοκαρίνης. Στίχους έχει γράψει ο Σάκης Μπουλάς. Για του λόγου το αληθές.... blink.gif

2. Το «Δεν είμαι τρομοκράτης» είναι σίγουρα των Ζιγκ-Ζαγκ και όχι του Γ. Νταλάρα. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι 80's αυτό, θυμάστέ απο πιο τραγούδι είναι?

"Παρε πασαμ την οδοντόβουρτσα μου, δωσ'μου και συ (δεν θυμάμαι τι ακριβώς λεεί παρακάτω) την ταβανοπροκά σου (πιθανόν)?" Ψάχνω χρόνια να βρώ τον τίτλο, μην γελάτε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι 80's αυτό' date=' θυμάστέ απο πιο τραγούδι είναι?

"Παρε πασαμ την οδοντόβουρτσα μου, δωσ'μου και συ (δεν θυμάμαι τι ακριβώς λεεί παρακάτω) την ταβανοπροκά σου (πιθανόν)?" Ψάχνω χρόνια να βρώ τον τίτλο, μην γελάτε!!![/quote']

«Ελένη Δήμου & Λάκης Παπαδόπουλος - Πάρε πασά μου» blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Ελένη Δήμου & Λάκης Παπαδόπουλος - Πάρε πασά μου» [img']http://www.mplampla.gr/files/Trillian/blink.gif[/img]

 

Χίλια ευχαριστώ cris!!! Μόλις θυμήθικα και ένα άλλο τραγούδι απο εκείνη την περίοδο που προσπαθώ να βρω το τίτλο. Το τραγούδι έλεγε κάτι για έναν πύραυλο που θα'ρθει και θα μας πάρει (χειρότερο στίχο δεν θυμάμαι να έχω ξανακούσει!).

Για να μην σας ζητάω συνέχεια τίτλους, να προσθέσω και εγώ ενα τραγούδι. Είναι jazz, στο ρεφρέν λέει "πάρ'το Λίζα και βάλ'το κορνίζα, και βάλ'το στην πρίζα να κάνεις σουξέ/ Το πτυχίο δεν μπαίνει στ'αρχειο, κορίτσι για δύο κλπ κλπ". Δεν θυμάμαι όμως αυτόν που το λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Είναι jazz' date=' στο ρεφρέν λέει "πάρ'το Λίζα και βάλ'το κορνίζα, και βάλ'το στην πρίζα να κάνεις σουξέ/ Το πτυχίο δεν μπαίνει στ'αρχειο, κορίτσι για δύο κλπ κλπ". Δεν θυμάμαι όμως αυτόν που το λέει.[/quote']

«Κώστας Μακεδόνας - H Λίζα και η κορνίζα» blink.gif

 

Δεν είναι 80ς όμως. Αν δεν θυμάμαι λάθος, είναι του 1993.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...