Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Epeidi exo kairo na bo sto forum, thymamai pou palaiotera oloi psaxnate gia to tragoudi pou epaize stous fakelous. An den to exete brei, einai mia ektelesi tou Rock you like a hurricane apo tous Scorpions mazi me tin filarmoniki tis Viennis (nomizw). Opoios d borei na to brei, exei pm..

 

Το κομμάτι που αναφέρεις ακουγόταν στις 'Γκρίζες Ζώνες' κι όχι στους 'Φακέλους' του Παπαχελά! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

psaxno mpolika kommatia opote... "stay tuned"

- arxika psaxno ena tragoydi to opoio vazei synexos o papakaliatis na akoygetai sto kleise ta matia. einai mono moysiki. ayto to tragoydi episis to eixa akoysei palia apo ton love 97.5 na to vazei os "background" se ekpompes. episis einai to proto tragoydi poy akoygetai stin diafimisi poy exei o ant1 me to ellutions.

- stin synexeia, an kapoios exei dei to trailer toy 3x25 epeisodioy toy oc thelo na matho pos legetai to tragoydi poy exei.

- telos sto teleytaio epeisodio 2oy kykloy toy oc exei ena tragoydi poy legetai "Hide and Seek". an kserete kapoia alla tragoydia idioy stil na moy proteinete.

ayta thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

psaxno mpolika kommatia opote... "stay tuned"

- arxika psaxno ena tragoydi to opoio vazei synexos o papakaliatis na akoygetai sto kleise ta matia. einai mono moysiki. ayto to tragoydi episis to eixa akoysei palia apo ton love 97.5 na to vazei os "background" se ekpompes. episis einai to proto tragoydi poy akoygetai stin diafimisi poy exei o ant1 me to ellutions.

- stin synexeia' date=' an kapoios exei dei to trailer toy 3x25 epeisodioy toy oc thelo na matho pos legetai to tragoydi poy exei.

- telos sto teleytaio epeisodio 2oy kykloy toy oc exei ena tragoydi poy legetai "Hide and Seek". an kserete kapoia alla tragoydia idioy stil na moy proteinete.

ayta thanks.[/quote']

Το 1ο κομμάτι είναι το «Damage» του Zbigniew Preisner. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς ενα ελληνικό hip hop τραγουδι που λέει :"τα όνειρά μου έχουν πάρει χρώμα χακί..."κ.λ.π. και γενικότερα μιλά για τον ελληνικό στρατό?

"...ta oneira mou exoun parei ena prasino xrwma,me asteria gia fonto mou ta 8apsan sto xwma....." leei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηello παίδες.

Στην σειρά 10η Εντολή που παίζει 1,2 χρόνια στο alpha βάζουν μέσα μουσική που μου αρέσει πολύ. Αλλά δεν ξέρω από πια συγκροτήματα είναι τα τραγούδια. Μήπως ξέρει κανένας? Τους μόνους που αναγνώρισα είναι οι Madrugada.

 

Όποιος ξέρει ας μου πεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηello παίδες.

Στην σειρά 10η Εντολή που παίζει 1' date='2 χρόνια στο alpha βάζουν μέσα μουσική που μου αρέσει πολύ. Αλλά δεν ξέρω από πια συγκροτήματα είναι τα τραγούδια. Μήπως ξέρει κανένας? Τους μόνους που αναγνώρισα είναι οι Madrugada.

 

Όποιος ξέρει ας μου πεί.[/quote']

Madrugada, The Black Heart Procession, 16 Horsepower είναι οι συμπάθειες αυτού που διαλέγει μουσική για τη σειρά. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks Cristina. τους madrugada τους εχει λιώσει! χεχε. αμα θυμι8εισ και κανεναν άλλο από αυτούς που βάζει postare :)

 

Επίσης μήπως ξέρει κανένας το song που βάζανε στην σειρά s1ngles? αυτό στην αρχή της σειράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks Cristina. τους madrugada τους εχει λιώσει! χεχε. αμα θυμι8εισ και κανεναν άλλο από αυτούς που βάζει postare :)

 

Επίσης μήπως ξέρει κανένας το song που βάζανε στην σειρά s1ngles? αυτό στην αρχή της σειράς

Παρακαλώ. blink.gif

 

Μάλλον αυτό εδώ αναζητάς. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον αυτό εδώ αναζητάς.

 

 

eixa psa3ei gia tous french 'n' piano alla kaneis den tous h3ere, nomiza oti htan new sugkrothma. kai oxi to onoma tou song... kai apo ta onomata tous, pou elege sthn seira , eixa brei oti anhkan stous closer. kai h music tou kommatiou eixe kai thn omoiothta ths music twn closer. eixa kanei tote megalh anazhthsh alla den eixa brei tipota. kai oute h3ere kai kanenas kati.

krima pou den kikloforise giati htan wraio tragoudaki.

perimena meta to telos ths seiras mhpws bgazane kanena cdaki alla tipota :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Όσοι το ψάχνετε) Το τραγούδι του Χατζηγιάννη - Όλα ή τίποτα έχει βγεί και ακούγεται στα ραδιόφωνα.

 

Το έχω και ομολογώ ότι δεν περίμενα να μ' αρέσει τόσο μετά το demo που άκουσα στην διαφήμιση του ΟΤΕ με τα "Ου Ου Ου Ου".

Στο κανονικό τραγούδι το "Ου" ακούγεται μια φορά :mrgreen:

 

Πολύ ωραίο τραγούδι... :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω name τραγουδιου μιας παλιας διαφημισης,ειναι ιταλικο κ νομιζω ηταν στη διαφημιση Artisti Italiani πολυ γνωστη μελωδια ιταλικη-αντρας ο τραγουδιστης.Ξερει κανεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω name τραγουδιου μιας παλιας διαφημισης,ειναι ιταλικο κ νομιζω ηταν στη διαφημιση Artisti Italiani πολυ γνωστη μελωδια ιταλικη-αντρας ο τραγουδιστης.Ξερει κανεις??

 

 

...ο τραγουδιστής ίσως να ήταν ο eros ramazzoti ...ποιο τραγούδι όμως ???

 

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...