Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

La la mac legete to kommati stis Cosmote tin diafimisi apo Sid!!!

 

Καταρχήν καλησπέρα' date=' είμαι ένα νέο μέλος...!

Ψάχνω δύο τραγούδια που ακούγονται σε διαφημήσεις.

Το πρώτο (και σχετικά εύκολο?) είναι αυτό που παίζει στην καινούρια διαφήμιση what's up (cosmote) και είναι house σε στυλ benassi-global djs, στην αρχή λέει music makes me feel alive και μετά έχει όλο la la la και η μελωδία είναι από ένα κλασσικό κομμάτι...

Το δεύτερο που είναι και αρκετά δύσκολο είναι από μια διαφήμιση των γιατρών χωρίς σύνορα που προβάλλεται περιστασιακά και θυμάμαι ότι το ίδιο τραγούδι έπαιζε και στο ριάλιτι bar όταν ερχόταν η ώρα της ψηφοφορίας.... Μοιάζει λίγο με το νετρίνο των μίκρο στην μελωδία και στο στυλ...! :confused:

Όποιος μου το βρει θα τον ευγνωμονώ...!! :)[/quote']

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και παλι εχουμε κανενα νεο με κομματι που ακουγετε στην έκδοση DeeJay του C2, στην οποία κατεβαίνει ο εξωγήινος με το ιπταμένο δίσκο και βγάζει το cd-player απ'το αυτοκίνητο (και λέει: 'δεν είστε μόνοι σας στον κόσμο)???

 

 

kai ego to thelo ayto to kommati paidia....Opoios to kserei!!!

Eyxaristo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς ενα ελληνικό hip hop τραγουδι που λέει :"τα όνειρά μου έχουν πάρει χρώμα χακί..."κ.λ.π. και γενικότερα μιλά για τον ελληνικό στρατό?

Active member - νυχτωσε αποψε νωρις

 

αυτο λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalispera se olous!! tha ithela na rotiso mipos xerei kaneis to elliniko tragoudi pou paizei kathe fora sto xekinima tis seiras "erotas" ston ant1 stis 19:00. de fainetai diskolo na vrethei kiomos me exei idi talaiporisei arketa. opoios to xerei please as mou pei, :))))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalispera se olous!! tha ithela na rotiso mipos xerei kaneis to elliniko tragoudi pou paizei kathe fora sto xekinima tis seiras "erotas" ston ant1 stis 19:00. de fainetai diskolo na vrethei kiomos me exei idi talaiporisei arketa. opoios to xerei please as mou pei, :))))

Γιώργος Περρης - Παίζει ο ερωτάς

 

( Λογικά το περρης έτσι γράφετε! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα....μήπως γνωρίζει κανείς το κομμάτι που παιζει στη διαφημιση του joker με τον τυπο που ανεβαίνει στο καράβι και του λέει ο καπετάνιος.."αφεντικό δε σας περιμέναμε"? Ξέρω οτι είναι το love is in the air, αλλα δεν το εχω ακουσει ποτε σε αυτη την εκτέλεση κ δε καταλαβαίνω ποιος το τραγουδάει...Ευχαριστωωωωωωωωω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα....μήπως γνωρίζει κανείς το κομμάτι που παιζει στη διαφημιση του joker με τον τυπο που ανεβαίνει στο καράβι και του λέει ο καπετάνιος.."αφεντικό δε σας περιμέναμε"? Ξέρω οτι είναι το love is in the air, αλλα δεν το εχω ακουσει ποτε σε αυτη την εκτέλεση κ δε καταλαβαίνω ποιος το τραγουδάει...Ευχαριστωωωωωωωωω!

Καλώς μας ήρθες nemi! blink.gif

 

Για να πω την αλήθεια δεν πολυθυμάμαι την εκτέλεση της διαφήμισης, μόνο ότι είναι beat-οειδής...

Δοκίμασε την εκτέλεση των Milk & Sugar. Είναι σχετικά παλιό κομματάκι και αν θυμάμαι καλά είχε και 3-4-5 remixes.

Μπορείς να κατεβάσεις από εδώ ένα sample, για να δεις αν είναι όντως αυτό. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει στην ονομασία μιας πολύ γνωστής ξένης μελωδίας που παίζει στο Πρωινό Mega με τον Ιορδάνη Χασαπόπουλο και τη Μάρω Λεονάρδου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει στην ονομασία μιας πολύ γνωστής ξένης μελωδίας που παίζει στο Πρωινό Mega με τον Ιορδάνη Χασαπόπουλο και τη Μάρω Λεονάρδου;

 

αν δεν κάνω λάθος ζητας το ''Primal Scream feat. Kate Moss - Some velvet morning''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΜΕ TO ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΤΟ PANTENE PRO-V.EINAI ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΚΗ ΑΡΧΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ DANCE.

THANKS!!

 

Pantene Pro-V αν θυμάμαι καλά παίζει εδώ και χρόνια το

 

"American Dream" από "Jakatta"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S'euxaristo poly -milki- auto einai. kai genika tha ithela na ekfraso tin evgnomosini kai to thaumasmo mou se olous osous asxolountai me ti selida, kai kanoun mia poly aksiologi prospatheia prokeimenou na lisoun tis mikres kai kathimerines mas apories kai anazitiseis. poli mpravo sas. tha kleiso me mia erotisi pou eixa kanei kai pro kairou an kapoios gnorizei to tragoudi tis diafimisis tou organics me tin ataka "xefortotheite ton tirano ton mallion sas"..... opoios to xerei please tell me..... tnks!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...