Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε και λέμε:

Διαφήμιση: Beetle Cabriolet (Volgswagen)

Τραγούδι: I Can See Clearly Now

 

Αναζήτηση: Ποιος ερμηνεύει την συγκεκριμένη εκδοχή του γνωστού τραγουδιού; Στοιχεία: Ήρεμη μπαλάντα, χαλαρή, με τον ήχο κιθάρας ή πλήκτρων (δεν μπορώ να εντοπίσω το μουσικό όργανο).

Υποψιάστηκα την εκδοχή του Neil Finn στο πιο ακουστικό μέρος του κομματιού. Το All Music μου δίνει κάμια 50αριά διαφορετικά αποτελέσματα!

 

Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω; :neutral:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

lipon psaxno dio kommatia diafimiseon: to ena exi vrethi nomizo einai stin diafimisi tis TIM free2go pou einai mia kopelia kai milaei me to agori tis diafonontas se kati kai meta autos leei na mou tripisis tin miti kai telika vazi skoulariki stin miti kai sinantai filous tou pou exoun pathi to idio.

2)to kommati stin diafimisi tis vodafone kai tou kinitou SHARP(montelo den thimamai) pou leei se kapia fasi tous eksis stixous: "I''m feeling so high i''m feeling so down ktl.... ktl.... ktl... vasika poli IGGY POP thimizi alla den eimai kai sigouros.

 

(Re sis auto to in my life ton Chip pou to vrikate?? emena oute stixous mou dini o gouglis oute se kanena P2P mporesa na to vro.... kserete kapio allo kommati ton chip, gnorizete kati??? (sorry gia tin ektasi)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχετε δει τη νέα διαφήμιση για το ADSL της Otenet με τον τύπο που "ταξιδεύει" σε διάφορα μέρη με το σάντουιτς στο χέρι.Εκεί που πληκτρολογεί το "http://www.music" βρίσκεται σε ένα κλαμπ και ακούγεται ηλεκτρονική μουσική.Ξέρει κανείς αν είναι jingle ή κανονικό κομμάτι;Και αν είναι το δεύτερο, ποιό είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω σπάσει το κεφάλι μου να βρώ σε ποιά διαφήμιση παίζει, έκανα και search στο thread αλλά δεν βρίσκει αποτελέσματα... :?

 

Ψάχνω που ακούγεται το παρακάτω (πανέμορφο btw) track:

 

Μ83 - don't save us from the flames

 

Tnx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδιά , εγώ αυτό το τραγούδι που έψαχνα , το βρήκα , αυτό με το Oυ λά λά... δεν θυμάμαι αν ήταν αυτό στη διαφήμιση της ΝOVA ή όχι...

 

Λέγεται Don't Funk with my Heart ..... Απλά ΤΕΛΕΙΟ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδιά ' date=' εγώ αυτό το τραγούδι που έψαχνα , το βρήκα , αυτό με το Oυ λά λά... δεν θυμάμαι αν ήταν αυτό στη διαφήμιση της ΝOVA ή όχι...

 

Λέγεται Don't Funk with my Heart ..... Απλά ΤΕΛΕΙΟ!![/quote']

Αν λες των Black eyed peas, καμια σχεση με αυτο της nova..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδιά ' date=' εγώ αυτό το τραγούδι που έψαχνα , το βρήκα , αυτό με το Oυ λά λά... δεν θυμάμαι αν ήταν αυτό στη διαφήμιση της ΝOVA ή όχι...

 

Λέγεται Don't Funk with my Heart ..... Απλά ΤΕΛΕΙΟ!![/quote']

 

poios to tragoudaei?egw mono apo tous black eye peas to briskw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to kommati stin diafimisi tis vodafone kai tou kinitou SHARP(montelo den thimamai) pou leei se kapia fasi tous eksis stixous: "I''m feeling so high i''m feeling so down ktl.... ktl.... ktl...

 

Δημητράκη κάπου πήρε το μάτι μου ότι κι αυτό το άσμα γράφτηκε για τους σκοπούς της διαφήμισης! :-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Ψάχνω απεγνωσμένα το τραγούδι που ακούγεται στη διαφήμιση του Fiat Punto (Grande????), ένα που είναι ιταλικό ροκάκι.

 

Eλπίζω να με βοηθήσετε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Ψάχνω απεγνωσμένα το τραγούδι που ακούγεται στη διαφήμιση του Fiat Punto (Grande????)' date=' ένα που είναι [u']ιταλικό ροκάκι[/u].

 

Eλπίζω να με βοηθήσετε!!!

 

 

Τελικά το βρήκα! Αν σας ενδιαφέρει είναι το Rewind του Vasco Rossi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κανείς το τραγούδι απο την διαφήμιση του παγωτού magic της algida; Είναι εκείνη η διαφήμιση που δείχνει κάτι γυναίκες να κάνουν κάτι σουρεαλιστικά και λένε σε κάτι φάσεις "I'am a predator", "I'am serius" και διάφορα τέτοια κουλα.

 

Και μια ακόμα, είναι ένα ιταλικό τραγούδι που το τραγουδάει μια γυναίκα σε μια διαφήμιση... σάλτσας (!) της Barilla αν θυμάμαι καλα.

 

Όποιος ξέρει έστω και ένα απο τα δύο θα βοηθήσει πολύ .... :razz: lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...