Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην σειρά "η ώρα η καλή" έπαιξε ένα παλιό τραγουδάκι που το τραγουδούσε άνδρας, σε γυναικεία διασκευή(Στο σημείο που κοιμόταν ο Π. Μηχαλόπουλος)

Δεν μπορούσα να κρατήσω sample, αλλά στο ρεφρέν νομίζω ότι έλεγε ela, ela .....we are twin us δεν είμαι σίγουρος γιατί είχε φασαρία εδώ. Δεν μπόρεσα να δώσω και πολλά στοιχεία ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψαχνω το τραγουδι που παιζει στην διαφημιση για ουισκι( Dewars πρεπει να ειναι αλλα κολλησε το μυαλο μου τωρα) με το συγκροτημα. Thanks προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω το τραγουδι που παιζει στην διαφημιση για ουισκι( Dewars πρεπει να ειναι αλλα κολλησε το μυαλο μου τωρα) με το συγκροτημα. Thanks προκαταβολικα!

 

Cutty Shark (αυτή που ο μάνατζερ δίνει το τηλέφωνο στον τραγουδιστή κάποιου συγκροτήματος σε κλαμπ): Now Or Never - Eden James

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paides efaga tin flasia!!!!!!!!!!!!! lipon thimaste mia poli palia proini kathimerini ekpompi tou MEGA i opia legotan "ΜΗ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΚΥΚΛΟΥΣ ΤΑΡΑΤΤΕ" tin opia kai parousiaze i liana kanelli an thimamai kala. Stin arxi epeze ena poli oreo kommati me italikous (nomizo) stixous. Psaxno ston gougli alla tipota mexri stigmis. kamia idea re sis???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα πει φλασιά :P

Η εκπομπή λεγόταν "Μη μου τη μέρα τάραττε" και το τραγούδι Vanità di vanità από τον Angelo Branduardi. Υπάρχει και Ελληνική εκτέλεση από τον Λαυρέντη Μαχαιρίτσα με τον τίτλο "Τερατάκια τσέπης"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

psaxnw ena tragoudaki to opoio epaikse

 

sta kalisteia sygekrimena meta apo serhat - Chocolate Flavour

 

kai prin apo Sophie Solomon - Burnt By The Sun

 

se stil funk soul

 

sto refren elege let the music play me gynaikeia vocals

 

pls opoios exei kalo aytaki as bohthisei : )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα πει φλασιά :P

Η εκπομπή λεγόταν "Μη μου τη μέρα τάραττε" και το τραγούδι Vanità di vanità από τον Angelo Branduardi. Υπάρχει και Ελληνική εκτέλεση από τον Λαυρέντη Μαχαιρίτσα με τον τίτλο "Τερατάκια τσέπης"

 

 

 

1000 THANKS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tha zitiso kati arketa diskolo tora alla isos statho tixeros! tin kiriaki pou mas perase stin ekpompi athlitiki kiriaki tis net otan edixne tis vathmologies tis A ethnikis sto paraskinio epeze ena poli gnosto kommati me piano poli melodiko mipos epese kati stin antilipsi kapiou/kapias? thanks prokatavolika!

 

 

 

 

 

 

"telika iparxoun 10 idon anthropi autoi pou katalavainoun to diadiko sustima arithmisis kai auti pou oxi......."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι που έπαιζε σαν σήμα για το δελτίο καιρού πριν κάτι αιώνες,με φλογέρα κλπ,το ξέρετε?

θυμάμαι είχε βρεθεί,αλλά δεν μπορώ να το εντοπίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dhmhtrhs22, το κομματακι που ζητουσες πιο παλια απο τη διαφημιση της Greenpeace, μηπως ειναι το θεικο ανυπερβλητο τρισμεγιστο Return to Innocence απο Enigma??? Νομιζω μαλιστα οτι το συγκεκριμενο spot το επαιζε πολυ συχνα το SevenX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι που έπαιζε σαν σήμα για το δελτίο καιρού πριν κάτι αιώνες' date='με φλογέρα κλπ,το ξέρετε?

θυμάμαι είχε βρεθεί,αλλά δεν μπορώ να το εντοπίσω.[/color']

«Τσοπανάκος» λέγεται. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...