Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που το θυμήθηκες αυτό; Αν λέμε το ίδιο ' date=' Levis νομίζω ήταν το jean και το τραγούδι Mister Oizo - Flat Beat

 

 

 

 

 

Λοιπόν! Σχετικά με το SID - La La Mac...!

Το τραγούδι αυτό έχει κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής μόνο σε Ιταλία σε ένα και μοναδικό album συλλογή με promos. Αυτό εδώ ή εδώ

 

Δυστυχώς δεν το βρήκα πουθενά για download (ούτε σε torrent, ούτε σε emule, ούτε σε dc++, ούτε σε mirc) οπότε αν το βρει κάποιος ας μου στείλει pm γιατί το συγκεκριμένο album είναι απίστευτο! Το link σε αυτή την σελίδα δεν δουλεύει :twisted: :twisted:

 

 

Ωραίος! Αυτό είναι σε ευχαριστώ φίλε μου. Το μπάσο του κομματιού είναι όλα τα λεφτά! Στην αρχή το είχα μπερδέψει με το Satisfaction.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δύο δύσκολα ερωτηματάκια για όποιον μπορεί να βοηθήσει.:

1. Το τραγούδι που ακούγονταν σε μια παλιά διαφήμιση της Mars με τον τύπο που πηγαίνει στο μοναστήρι, επειδή τον παράτησε η γυναίκα, βλέπει την φωτογραφία της, τρώει την Mars και τελικά αλλάζει γνώμη (λόγω της Mars), και κολλάει το περίβλημα της σοκολάτας στην είσοδο του μοναστηριού; Το τραγούδι έλεγε «My Girl, my girl...» και κάτι άλλα ακατάληπτα.

2. Το τραγούδι που ακούγεται στη ραδιοφωνική διαφήμιση του Citroen C2 και λέει «Bonjour Monsieur... Bonjour Madame...» και μετά σταματά. (ΜΝεταγενέστερα παρατήρησα οτι το είχε ζητήσει και η Μαρία, αλλά δεν εχω δει μέχρι στιγμής να έχει λάβει απάντηση...)

Αναμένω εναγωνίως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Το τραγούδι που ακούγονταν σε μια παλιά διαφήμιση της Mars με τον τύπο που πηγαίνει στο μοναστήρι, επειδή τον παράτησε η γυναίκα, βλέπει την φωτογραφία της, τρώει την Mars και τελικά αλλάζει γνώμη (λόγω της Mars), και κολλάει το περίβλημα της σοκολάτας στην είσοδο του μοναστηριού; Το τραγούδι έλεγε «My Girl, my girl...» και κάτι άλλα ακατάληπτα.

Την διαφήμιση δεν την θυμάμαι, αλλά με το "My girl" το μυαλό μου πήγε σε 2 τραγούδια. Το "My Girl" των Temptations και το "Where did you sleep last night" (που το ήξερα από τους Nirvana). Εδώ αναφέρει το 2ο στην αυθεντική εκτέλεση από τον Leadbelly, οπότε μάλλον αυτό ψάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μία αναζήτηση από εμένα...

 

Ξέρει κανείς ποιο είναι το ορχηστρικό κομμάτι που ακούγεται στις "Ιστορίες με φώς" του Alpha? Είναι μία μικρή εκπομπούλα 1 λεπτού που μπαίνει αμέσως μετά τις ειδήσεις στις 9 και δείχνει κάτι φωτογραφίες.

 

Επίσης την ίδια μουσική χρησιμοποιεί η εκμπομπή του Alpha για την formula 1 όταν έχει αφιέρωμα στον Ayrton Senna...

 

Help pleaseeee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ποιο είναι αυτό το κομμάτι που ακούστηκε στη διαφήμιση του παρα πέντε στο mega στις 22:55 ? σήμερα? Που έδειχνε τι θα γίνει στο επόμενο επεισόδιο και είχε ένα ωραίο παλιό μου φαίνεται τραγουδάκι, το πρόσεξε κανείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dim_b ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...Δεν ήταν φοβερή η διαφήμιση αυτή, αν και απλοϊκή;

Μaria υποθέτω οτι είμαστε ακόμα σε αναζήτηση... Ο πρώτος που θα μάθει κάτι, ας ενημερώσει τον άλλο και τους υπόλοιπους στο φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τραγουδι που παίζει στην διαφήμιση της VISA και λεει κατι σαν another day?

Το ξερετε???

Το search μου έβγαλε αυτό:

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?p=1024754&highlight=VISA#post1024754

 

blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφήμιση παίζει 3 μήνες

 

Δεν παίζει 3 μήνες μόνο, αλλά απ'το καλοκαίρι! Είχα κάνει κι εγώ ερώτηση -είχα φάει κόλλημα με την μουσική και ειδικά με τα κρουστά- αλλά αποτέλεσμα κανένα! :neutral:

 

 

 

 

______________________________________

 

Για όσους αναζητούν την μουσική για την:

 

Ursus Rotter (Tonight, 2006): Frequency Of Passion (Ursus Theme) - Sundayman

Nokia N Series: In My Heart - Moby

DKNY Apple: Starshine - Honeyroot

 

Για να σημειώσω και την αλήθεια. Το αποτέλεσμα της Ursus μου δώθηκε σε ένα διαδικτυακό ψάξιμο αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω και 100% μιας και δεν βρίσκω δείγμα για να ακούσω!

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ton ixo pou kanei to mixanima stin diafimisi me ta doritos... mporoume na ton vroume kapou?ekei pou o tipos mpenei kai kanei to mixanima mplim mplom... kai meta kathete ekei kai pezei... :P thanks a lot...

 

 

mipos vgike kapou afto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...