Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το δεύτερο που είναι και αρκετά δύσκολο είναι από μια διαφήμιση των γιατρών χωρίς σύνορα που προβάλλεται περιστασιακά και θυμάμαι ότι το ίδιο τραγούδι έπαιζε και στο ριάλιτι bar όταν ερχόταν η ώρα της ψηφοφορίας.... Μοιάζει λίγο με το νετρίνο των μίκρο στην μελωδία και στο στυλ...! :confused:

Όποιος μου το βρει θα τον ευγνωμονώ...!! :)

 

Δεν πρόσεξα αν σου απάντησε κάποιος στο ενδιάμεσο (αν ναι, sorry) αλλά από όσο θυμάμαι στο Bar (το spot των Γιατρών Χωρίς Σύνορα δεν το έχω δει), νομίζω ότι ήταν κάποιο κομμάτι απο το soundtrack του Fight Club, ή η εισαγωγή του Angel από Massive Attack. Δεν θυμάμαι συγκεκρίμενα για το Bar πάντως αυτά που σου λέω (δυστυχώς) παίζουν αρκετά σε reality.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν πρόσεξα αν σου απάντησε κάποιος στο ενδιάμεσο (αν ναι, sorry) αλλά από όσο θυμάμαι στο Bar (το spot των Γιατρών Χωρίς Σύνορα δεν το έχω δει), νομίζω ότι ήταν κάποιο κομμάτι απο το soundtrack του Fight Club...

..."The Dust Brothers - What Is Fight Club"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω το τραγουδι απο το διαφιμιστικο της Cosmote gia to What's up><ειναι ενα Techno house kommati me robotika male vocals ξερει κανεις πωσ λεγετε?

το ψαχνω κοντα 2 βδομαδες αλλα δεν το βρησκω!!!an kapoios to gnorizei pls as moy pei!!THX

 

Και εδώ τα ίδια ρε φίλε. ΡΕ ΜΑΡΙΑ δε ξέρεις τίποτα επί του θέματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ τα ίδια ρε φίλε. ΡΕ ΜΑΡΙΑ δε ξέρεις τίποτα επί του θέματος?

 

 

 

To komati einai to mousiko thema apo to Grieg - In the hall of the Mountain King (den einai to Mozart opos exoun grapsei kapioi lanthasmena sta arxeia tous sto emule)

 

An psaksete sto emule ( i opoudipote allou mporeite na to grapsete etsi :

In the hall of the Mountain King MIX i REMIX klp. tha sas vgalei diafora techno remixes, ego exo valei na katevenoun 5-6 elpizontas na einai kapoio apo ayta tis cosmote.

 

Eytixos i jazz kai klassikes spoudes sthn mousiki apodixtikan polu kales sto na vrisko tetoia themata apo tenies kai diafimiseis, Eixe dikio i mama :P hahahahaha

 

elpizo na voithisa

 

 

aloha

philip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σε όλους .

 

ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω κάπου το κομμάτι των τίτλων των ειδήσεων της ΕΤ1 και της ΕΤ2 ? το κλασικό , ξέρετε , αυτό που χρησιμοποιούν τα κρατικά κανάλια εδώ και ... 30 χρόνια σχεδόν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anexann έδωσε την απάντηση για όλους μας ο nonliner! Α! Και κάτι ακόμη... είμαι τόσο σχετική για την μουσική στις διαφημίσεις όσοι κι όλοι οι υπόλοιποι εδώ μέσα! ;)

Πάντως με έκανες και γέλασα με το ακόλουθο:

Αρχικό μήνυμα απο Anexann

Και εδώ τα ίδια ρε φίλε. ΡΕ ΜΑΡΙΑ δε ξέρεις τίποτα επ

Φιλικά :lol:

 

Έχουμε και λέμε. Εγώ κοίταξα στην ...λεμονόκουπα και μου έβγαλε αρκετά αποτελέσματα. Τα ονόματα των Mozzart & Wagner αναφέρονται, όπως και αυτό του Grieg, όπως επίσης και του Danny Elfman (κάτι μου θυμίζει ο τελευταίος... Φτου! που να πάρει με την γεροντική μου άνοια... :lol: ). Αυτό που βρήκα και πλησιάζει ολίγον την μουσική του "What'sUp" είναι η techno εκδοχή του DJ Liquid..., όμως δεν αποκλείω σε αυτή του διαφημιστικού να είναι κι ο γνωστός μας Benny Bennasi! :-|

 

Συμπληρωματικά τώρα' ο γούγλης δίνει επιπλέον αποτελέσματα. Υπάρχουν και οι εκδοχές από: Messalla, Human Resource και το δε Wikipedia δίνει μια αναλυτική αναφορά για το κομμάτι και αξίζει να ρίξετε μια ματιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To komati einai to mousiko thema apo to Grieg - In the hall of the Mountain King (den einai to Mozart opos exoun grapsei kapioi lanthasmena sta arxeia tous sto emule)

 

An psaksete sto emule ( i opoudipote allou mporeite na to grapsete etsi :

In the hall of the Mountain King MIX i REMIX klp. tha sas vgalei diafora techno remixes' date=' ego exo valei na katevenoun 5-6 elpizontas na einai kapoio apo ayta tis cosmote.

 

Eytixos i jazz kai klassikes spoudes sthn mousiki apodixtikan polu kales sto na vrisko tetoia themata apo tenies kai diafimiseis, Eixe dikio i mama :P hahahahaha

 

elpizo na voithisa

 

 

aloha

philip[/quote']

 

 

Den einai auto dystixws :( auto tis diafimisis exei kai logia opoios kserei as grapsei PLZ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά το μυστήριο τέλος με το What's Up... Έχουμε και λέμε:

 

What's Up (Cosmote): La La Mac - Sid

 

Θα το κυκλοφορήσει εντός των ημερών η Planetworks! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά το μυστήριο τέλος με το What's Up... Έχουμε και λέμε:

 

What's Up (Cosmote): La La Mac - Sid

 

Θα το κυκλοφορήσει εντός των ημερών η Planetworks! :D

 

 

eisai ola ta lefta!!!! THANKS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά το μυστήριο τέλος με το What's Up... Έχουμε και λέμε:

 

What's Up (Cosmote): La La Mac - Sid

 

Θα το κυκλοφορήσει εντός των ημερών η Planetworks! :D

 

Μαρία ζεις εσύ μας οδηγείς! Να'σαι καλά κοριτσάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..."The Dust Brothers - What Is Fight Club"

 

 

Αυτό είναι!!! Thanks very much...! ;)

 

 

 

Και εσένα Μαρία για το La La Mac...! Αλήθεια, που το ανακάλυψες αφού δεν έχει βγει ακόμα; Τυχαία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για ένα τραγούδι που έπαιζε σε μια παλιά διαφήμιση.Δεν θυμάμαι τι διαφήμιζε, αλλά αυτό που θυμάμαι ήταν ένα κίτρινο ""κουκλάκι" που καθόταν στην θέση του συνοδηγού και κουνούσε το κεφάλι του ρυθμικά με τη μουσική μαζι με τον οδηγό. Νομίζω διαφήμιζε τζιν αλλά δεν είμαι σίγουρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για ένα τραγούδι που έπαιζε σε μια παλιά διαφήμιση.Δεν θυμάμαι τι διαφήμιζε, αλλά αυτό που θυμάμαι ήταν ένα κίτρινο ""κουκλάκι" που καθόταν στην θέση του συνοδηγού και κουνούσε το κεφάλι του ρυθμικά με τη μουσική μαζι με τον οδηγό. Νομίζω διαφήμιζε τζιν αλλά δεν είμαι σίγουρος!

Που το θυμήθηκες αυτό; Αν λέμε το ίδιο , Levis νομίζω ήταν το jean και το τραγούδι Mister Oizo - Flat Beat

 

 

 

 

 

Λοιπόν! Σχετικά με το SID - La La Mac...!

Το τραγούδι αυτό έχει κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής μόνο σε Ιταλία σε ένα και μοναδικό album συλλογή με promos. Αυτό εδώ ή εδώ

 

Δυστυχώς δεν το βρήκα πουθενά για download (ούτε σε torrent, ούτε σε emule, ούτε σε dc++, ούτε σε mirc) οπότε αν το βρει κάποιος ας μου στείλει pm γιατί το συγκεκριμένο album είναι απίστευτο! Το link σε αυτή την σελίδα δεν δουλεύει :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...