Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς στοιχεία για την rock εκδοχή του 'Walking On Sunshine' που ακούγεται στην διαφήμιση του Opel Zafira;

Δεν έχω δει την διαφήμιση, αλλά μήπως είναι από Katrina and The Waves ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαι μιας και πήραμε φόρα με τις αναζήτησεις... Μήπως γνωρίζει κανείς ποιο είναι το κομματάκι στην νέα διαφήμιση του STR-8 (αυτή με το ζευγάρι που ερωτοτροπεί μέσα στο αυτοκίνητο κατά την διαδρομή τους);

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι η παλιά διαφήμιση "κομμένη" και το κομμάτι αυτό: mourah - j. butterfly (το οποίο δεν έχω καταφέρει να βρω ακόμα :()

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει την διαφήμιση, αλλά μήπως είναι από Katrina and The Waves ???

 

Δεν πρόκειτε για την γνωστή εκτέλεση απ'τους Katrina and The Waves. Σε αυτήν της διαφήμισης τα φωνητικά είναι ανδρικά και φαίνεται ότι το κομμάτι είναι σχετικά -ας το ονομάσω- καινούριο. Να'ναι 3-4 χρόνων! :neutral:

 

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι η παλιά διαφήμιση "κομμένη" και το κομμάτι αυτό: mourah - j. butterfly (το οποίο δεν έχω καταφέρει να βρω ακόμα :()

 

Ναι γι'αυτό πρόκειτε. Εγώ το βρίσκω αλλά δεν το δίνει κανένας! :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς στοιχεία για την rock εκδοχή του 'Walking On Sunshine' που ακούγεται στην διαφήμιση του Opel Zafira;

Μήπως είναι από αυτούς;

Δεν θυμάμαι ακριβώς την εκτέλεση από τη διαφήμιση.

 

Εδώ πάντως δεν αναφέρει πολλές διασκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είναι από αυτούς;

Δεν θυμάμαι ακριβώς την εκτέλεση από τη διαφήμιση.

 

Εδώ πάντως δεν αναφέρει πολλές διασκευές.

 

Δυστυχώς δεν είναι. Βρήκα κι αυτό εδώ, αλλά το κομμάτι ουδεμία σχέση έχει. Περισσότερο ανταποκρίνεται ο ρυθμός με αυτό των Jump 5 (όχι ska, αλλά προς το rock) και τα φωνητικά είναι ανδρικά. :|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους-ες!! Θα ηθελα να ρωτησω,αν καποιος ξερει να μου πει για το τραγουδι (αποσπασμα μαλλον) που ακουγεται στην διαφ. του CUTTY SHARK αν θυμαμαι καλα με το συγκροτημα και τον τυπο που δεν αφηνει την μπαντα...Το the band!!! Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους-ες!! Θα ηθελα να ρωτησω,αν καποιος ξερει να μου πει για το τραγουδι (αποσπασμα μαλλον) που ακουγεται στην διαφ. του CUTTY SHARK αν θυμαμαι καλα με το συγκροτημα και τον τυπο που δεν αφηνει την μπαντα...Το the band!!! Ευχαριστω!

 

Now Or Never - Eden James

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι η παλιά διαφήμιση "κομμένη" και το κομμάτι αυτό: mourah - j. butterfly (το οποίο δεν έχω καταφέρει να βρω ακόμα )

 

Ναι γι'αυτό πρόκειτε. Εγώ το βρίσκω αλλά δεν το δίνει κανένας! :?

 

Εμενα περυσι μου πηρε περιπου 3 βδομαδες στο emule... Θελει υπομονη :-D

 

Δοκιμαστε μηπως το βρειτε στην συλλογη Praia Caffe 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

damiandkj εμένα θα μου πεις για υπομονή! 3 εβδομάδες δεν είναι τίποτε μπροστά σε μήνες! Μου'χει τύχει γι'αυτό το αναφέρω!

 

Τελικά την βρήκα την ''πεταλουδίτσα'', αλλά στα 33 που είναι ο ρυθμός μετάδοσης χάνεται η ποιότητα ήχου του κομματιού και είναι μεγαλούτσικο, γύρω στα 5.30 λεπτά! Θα προσπαθήσω μήπως και το βρω σε καλύτερο bitrate. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα περυσι μου πηρε περιπου 3 βδομαδες στο emule... Θελει υπομονη :-D

 

Δοκιμαστε μηπως το βρειτε στην συλλογη Praia Caffe 2

http://mourah.nomades.ch/mourahEn/what.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ξερει κανεις ποιο ειναι το τραγουδακι που παιζει στην διαφημηση; ενα oldies πρεπει να ΄ναι και λεει μεσα tell me tell what's... και ετσι. merci

 

Είχα μια μέρα να βρω κάτι θετικό μέσω του γούγλη, αλλά αποτέλεσμα μηδέν! Βλέπεις κι εγώ θέλω να μάθω ποιο είναι το τραγουδάκι αυτό... :-|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...